MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Hagy »

To Belmondo
Dík za radu hned zejtra mažu koupit utěsňovací sajrajt :lol:
Zdar
Hagy

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Skype »

U dřívějšího auta mě taky trochu tekla voda koupil jsem v autodílech Thurmo nasypal do nádržky a projel aby se voda ohřála.
Vodní pumpa,radiátor ani termostat se mě nepoškodili (neucpali). :wink:

pepeA80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.11.2007 14:09

odvzdušnění Alhambry

Příspěvek od pepeA80 »

měnil jsem fridex za vodu a nejak mi to nechce stále pořádně topit. Je někde nějaký odvzdušnovák? Jo a navíc mám ještě u spolujezdce mokro, neměl jste s tím někdo problém?? Díky za rady

pepeA80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.11.2007 14:09

Re: odvzdušnění Alhambry

Příspěvek od pepeA80 »

to nikdo neřešil, nebo neporadí??

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: odvzdušnění Alhambry

Příspěvek od hodys »

tyhle motory se neodvzdušnují..ale zkus zvednout heverem stranu kde je nádobka a nalij to vodou dokud si bude brát.. pak si vem sebou vodu a jed to projet.. až otevře termostat tak ti ti ještě vezme nějakou vodu tak to potom dolij a musí to být v cajku.. au tohohle je trochu problém, že to má to přídavné topení vzadu.. ale mělo by se to odvzdušnit samo.. jde ti voda tou malou hadičkou do nádobky???
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: odvzdušnění Alhambry

Příspěvek od rfarsky »

Nech otevřenou nádobku na vodu a nastartuj motor,potom musíš počkat až se ti motor ohřeje a sepne se okruh přes chladič pak se to začne ovzdušňovat a už to jenom doleješ.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: odvzdušnění Alhambry

Příspěvek od rfarsky »

A jestli máš mokro u spolujezdce tak to by jsi mohl mýt prasklou kompenzačku na vodu.
Naposledy upravil(a) rfarsky dne 01.01.2008 17:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od parizek_ltm »

Kucii prosimvas, kam se sype ten hlinikovej cosi ? Hadam spravne do nadrzky na vodu ?

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od johnpiere »

Zdarec, jasně, do okruhu chladící vody, do zahřáté vody na provozní teplotu

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od parizek_ltm »

Diky :)
Mam tedy nechat auto zahrat, vypnout motor, opatrne otevrit, nasypat a nechat cirkulovat ?
Kolik se toho sype ?

Diiky, p

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od ajo »

Ja neviem, ale sypať tam "hlinikove čosi", nie je dosť riziko? Počul som, že to "čosi" môže upchať kanaly v radiatori a nedaj bože aj v chladiči. Stoho dôvodu som chladič ešte na felicii radšej demontoval a zacinoval.
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od parizek_ltm »

On to je spíš takový poslední výkřik. Kdyby mi tekl chladič, tak se s tim poperu, jenže mě se ztrácí voda nevím kudy. Mechanik tvrdí, že těsnění pod hlavou, což bych bral jako poslední možnost a tak chci zkusit sám přijít na to, v čem je zakopanej pes. Pokud se to tím nezlepší, dám to jinému mechanikovi jen na diagnozu a pokud se mi potvrdí těsnění pod hlavou, tak auto budu muset prodat, pač to bude evidentně problémový kousek.

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od johnpiere »

Tak nejdříve několik mých postřehů:1)to tvoje "nějaké cosi" není nebezpečné, pokud nemáš z auta cedník.Funguje to na tom principu, že tekutina se při kontaktu s teplou vodou "nastartuje" a pokud ti někde teče voda, tak tam dochází ke kontaktu se vzduchem.No v tento moment to začne reagovat a zasychat. Ale pouze na vzduchu, kde se voda odpařuje. Tzn. to nemůže ucpat radiátor, teda v případě, že už není ucpaný.Dnes už tyto přípravky jsou hodně spolehlivé.
2) může se ale stát, že máš trhlinu a ta začne být problémem až po zahřátí, resp. když vzroste tlak v potrubí.Tady ti ucpávka tedy moc nepomůže, protože se trhlina neustále hýbe a to je problém.

Měl jsem tento problém taky, a dost dlouhodobě. CCa 1 rok. Pořád jsem dolejval vodu, sledoval kde to teče.Ale to jen při natlakování systému. Za studeného motoru vše ok.
Pak jsem zjistil, že to stříká v téčku(rozdělovač) vody, co vede do radiátoru topení a vrací se krátkým okruhem do motoru. Je tam plastové téčko a tam to teklo. Je tak strašně dobrej přístup. No myslel jsem, že to teče podél pbjímky, ale když jsem to vydělal ven, tak jsem zjistil, že to plastové téčko ve čoudu. Tak jsem tam dal vodovodní téčko za 14 kč, nasadil spět a už je to dobrý.

takže hledej. Každopádně, pokud to žere vodu do motoru, čemuž moc nevěřím, to bys to musel uvařit, aby prasklo těsnění, tak potěš tě Álojs :158:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od parizek_ltm »

díky díky
Vytrhl jsem to mechanikovi z ruky asi včas, ještě než sundal celou hlavu.
Dneska jsem se tomu trochu věnoval, nalil jsem tam ten přípravek a jezdil. Najezdil jsem jen tak asi 60km a žádný úbytek vody jsem nezpozoroval. Samozřejmě nějaký asi bude, proto už jsem si do povinné výbavy přidal chladící kapalinu a destilku, ale těsnění to nejspíš nebude. Žádný bordel pod víčkem oleje ani v nádobce není.

Když si teď uvědomuju, tak při vyzvednutí v servisu před Vánocema jsem si všim mála vody a rovnou jsme to dolili. Od té doby jsem to nekontroloval. Celkem náhodou jsem to objevil při výměně žárovky. Do té doby mě jen trápilo topení a nenapadlo mě kouknout na vodu.

Každopádně budu koukat a jezdit na vodu :roll:

Uživatelský avatar
Valjean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.11.2008 22:42
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Valjean »

Ahoj, celkem rychle bych potřeboval pomoc. Teplota vody ukazuje max, auto zastavim teplota klesne. voda tam je. Mám pocit že by to chtělo odvzdušnit, je tam něco na odvzdušnění. Dík za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“