Teplota pod 90°

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od jery »

tak tak ,předevčírem mi taky měnili termostat,auto se nechtělo ohřát, může bejt špatnej jen termostat,nebo to víčko co ho uzavírá.a dolejvá se asi litřík fridexu, co vyteče při výměně. všecko bratru za 6 stovek

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od dawenow »

jery píše:tak tak ,předevčírem mi taky měnili termostat,auto se nechtělo ohřát, může bejt špatnej jen termostat,nebo to víčko co ho uzavírá.a dolejvá se asi litřík fridexu, co vyteče při výměně. všecko bratru za 6 stovek
ono je take dulezite co davas za znacku termostatu, levnejsi nahrady proti originalu nemusi spravne drzet teplotu a take odchazeji drive, ale muzes mit stesti , ja jsme daval 700 kc za termostat plus jak rikas asi litr fidexu plus trochu destilovane vody

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od H8me »

Kluci a je normalni, ze me se auto zahreje rychle - taky tak 4-6 km ale pak teplota mirne kolisa - kolem 90 a dolu ... je to ok ?
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od dawenow »

H8me píše:Kluci a je normalni, ze me se auto zahreje rychle - taky tak 4-6 km ale pak teplota mirne kolisa - kolem 90 a dolu ... je to ok ?
mám nový termostat a po zahřátí je teplota na budíku stálá nepohne se ani plus ani mínus, otázka je jak ti kolísa jestli plus mínus milimetr a nebo až na 70 C a nahoru na 120 C ????

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

dawenow píše:
H8me píše:Kluci a je normalni, ze me se auto zahreje rychle - taky tak 4-6 km ale pak teplota mirne kolisa - kolem 90 a dolu ... je to ok ?
mám nový termostat a po zahřátí je teplota na budíku stálá nepohne se ani plus ani mínus, otázka je jak ti kolísa jestli plus mínus milimetr a nebo až na 70 C a nahoru na 120 C ????
tak isto mi kolisala teplota stale 85-70 zhruba nedostala sa niekedy vobec po 90. Po vymene termostata, auto stoji vonku celu noc, prejdem zhruba 4km a je tam 90 stale,ani sa to nepohne :-)
ak si to mal na diagnostike, a nehodilo ti chybu čidlo chladiacej kvapaliny, tak jedine termostat.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Toxyz »

já mám asi taky v háji to čidlo protože teplota sice vystoupá a drží furt ale né na 90° ale na cca 85° :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

Toxyz píše:já mám asi taky v háji to čidlo protože teplota sice vystoupá a drží furt ale né na 90° ale na cca 85° :roll:
mne robilo auto ine veci ked som mal zle cidlo, idem si ale 80km/h a auto mi zacalo same pridavat, pustim plyn a auto stale ide do otacok, tak som musel za jazdy zhasnut motor a tak zastavit 8O
takto mi to urobilo par krat, po vymene čidla vsetko v poriadku.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od H8me »

mno hejbe se to malinko - ale nikdy to nejde pres 90 - dycky bud 90 nebo trosicku pod ... na diagnostice jsem nemel zadnou chybu
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

pokial je to len kusok pod 90 a stale ti drzi rovnako by som to moc neriesil,mne to behalo ako sa mu chcelo.
a ak by aj bol ten termostat zly, tak diagnostika ti ho nezahlasi lebo to je mechanicka suciastka.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od H8me »

no mozna ho pak vymenim, ale jak tu slysim, jak se k nemu blbe leze, tak se mi do toho moc nechce :( asi to zatim necham tak ...
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

ako dlho vam trva kym zacne poriadne kurit? ako vat to kuri pri jazde po dialnici?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Johnny_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Johnny_cz »

Tak jo nechal jsem si to vymenit od kamarada....mel jsem v haji i cidlo na hlidani teploty tak to slo komplet a tedka je to super behem 2-3 km topim a teplota se pak krasne drzi na 90° 8)
Tak dlouho o něm člověk sní,až si ho pořídí...GIV je prostě mazlík :)

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od valec1 »

Kjub píše:hmm, tak mně se auto po nocnim stani venku neohreje na 90 stupnu ani po 15 km.
to mas naftu ne?

Uživatelský avatar
Johnny_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Johnny_cz »

valec1 píše:
Kjub píše:hmm, tak mně se auto po nocnim stani venku neohreje na 90 stupnu ani po 15 km.
to mas naftu ne?
ne nemam naftu jediny co tam mam novy cidlo na teplotu a termik vymenenej teplota pekne zacne rust v prvnich kilometrech...a topi a topi a je mu jedno kde a jak dlouho stoji :) ...zkus se mrknout na ten termostat nekde tu byl i jednouduchej navod jak si ho zkontrolovat ...
Tak dlouho o něm člověk sní,až si ho pořídí...GIV je prostě mazlík :)

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

Johnny_cz píše:Tak jo nechal jsem si to vymenit od kamarada....mel jsem v haji i cidlo na hlidani teploty tak to slo komplet a tedka je to super behem 2-3 km topim a teplota se pak krasne drzi na 90° 8)
mysliis cidlo teploty chladiacej kvapaliny alebo termostat?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“