Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Zdravím všechny. Prosím vás o radu. Velice silně mi cváká zařízení, které je na fotce označeno šipkou. Někdy cvaká míň, někdy víc a někdy tak silně, že v kabině to je slyšet jako rachtání. Jindy zas necvaká vůbec. Nemá to návaznost na teplotu motoru, pouze při cca 1500 a více otáčkách to zmizí. Motor jinak pracuje správně.
Víte někdo co to je, k čemu to slouží, zda to může mít na něco špatný vliv a kolik by stála oprava? Předpokládám, že to tak být nemá.
Detaily o motoru viz. podpis.

Díky.

Obrázek
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od Toxyz »

předpokládáš špatně, je to normální :!: ...je to uhlíkovej filtr jestli se nepletu a ventil přepouští tlak bo jak to tu jednou bylo řečeno :wink:

cvaká to každému :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Kdyby to jenom cvakalo tak bych to neřešil, ale ono to někdy přímo rachtá. A vzhledem k tomu, že je to made by Sagem což jsou frantíci tak bych se ani nedivil, že to šlo do kytek.
Každopádně dík za info. Budu pátrat dál.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od ivco85 »

no takze to ze to lupkoce je spravne ,keb y to nelupkotalo, bolo by zle..pretoze to je nadobka s aktivnym uhlim...a to co cvaka je rele. Tato nadobka ma za ulohu filtrovat odvetravanie z motora ktore je do nej napojene...to ze to lupkoce iba do 1500 otacok je v poriadku...vacsinou to lupkoce iba pri volnobehu kedy je najvacsie odparovanie...

ale ked vravis ze to niekedy az rachoti, tak je mozne ze je to spinacie rele uz odidene..to by chcelo pocut life..ale mozem ti povedat ze aj to moje ked lupkoce tak to je vnutri dost hlasne pocut..ale ten lupkot je taky pekny pravidelny...asi tri krat za sekundu...a nerobi to stale...miestami to ide..miestami sa to vypne...je tam elektromagneticky ventil, ktory to spusta

btw. uz sa to tu raz riesilo..tak hladaj a mozno sa dozvies viac...zdar

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Zdravím všechny. Prosím vás o radu. Velice silně mi cváká zařízení, které je na fotce označeno šipkou. Někdy cvaká míň, někdy víc a někdy tak silně, že v kabině to je slyšet jako rachtání. Jindy zas necvaká vůbec. Nemá to návaznost na teplotu motoru, pouze při cca 1500 a více otáčkách to zmizí. Motor jinak pracuje správně.
Víte někdo co to je, k čemu to slouží, zda to může mít na něco špatný vliv a kolik by stála oprava? Předpokládám, že to tak být nemá.
Detaily o motoru viz. podpis.

Díky.

Obrázek
Ahoj má se měnit tenhle filtr?neděla to pak neplechu třeba kolísáni otáček?které se tet tak řeši?Dík.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Čoveče nevím. Když jsem byl jednou u jednoho maníka na diagnostiky tak říkal, že mě to cváká naprosto v pořádku a malinké zakolísání motoru taky občas zaregistruji i když poslední dobu asi tak měsíc drží autí volnoběh naprosto parádně i při zapnuté klímě. Jestli ten bázmecht má vliv na volnoběh netuším...
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Čoveče nevím. Když jsem byl jednou u jednoho maníka na diagnostiky tak říkal, že mě to cváká naprosto v pořádku a malinké zakolísání motoru taky občas zaregistruji i když poslední dobu asi tak měsíc drží autí volnoběh naprosto parádně i při zapnuté klímě. Jestli ten bázmecht má vliv na volnoběh netuším...
mě to posledni dobou začlo kolisat tak špekuluju co stím dlouho byl klid a tet zase.jak zapnu klimu tak se to ustali. mě to vypada jak bych měl niské otáčky mam tak kolem 800 a jak se to roskilisa tak to dela tak od 750-850.tak už fakt nevím.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

No jestli tě to uklidní tak já mam volnoběžné otáčky bez zapnuté klími asi 650 8)
Čtu to tady a taky jsem s tím trošku zápolil, ale vesměs sem tomu nevěnoval takovou pozornost. Řekl bych, že mi velice pomohlo to aditivum, které už nějakou dobu používám. Pak jsem po koupi auta což bylo na podzim min. roku ještě vyměnil svíčky, jednu zapalovací cívku, vzduchový filtr, zavřel klapku, která má nasávat teplý vzduch od svodů, nechal vyčistit a nastavit škrtící klapku, nový pal. filtr. Možná že kombinace všech těchto věci napomohla ke zlepšení.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od shaft.cz »

jj jak pise toxyz cvaka cvaka aj me aj vsem ostatnim :) jinak me cvaka porad stejne a s malyma prestavkama obcas :lol:

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od smecák »

Zdravím. ja som to na svojej 1.6 este pukat nikdy nepocul a auto mam od r.98
Je mozne ze by to bola chyba ale vag by to nenasiel?
Aky to ma vplyv na motor ked to nefunguje?

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Mě ten člověk říkal, že když to necvaká tak je to špatný, ale už jsem se ho neptal co to může způsobit.
Nevím ale jestli na svém motoru toto zařízení máš, protože ty máš 1.6 SR. My 1.6 16V.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Mě ten člověk říkal, že když to necvaká tak je to špatný, ale už jsem se ho neptal co to může způsobit.
Nevím ale jestli na svém motoru toto zařízení máš, protože ty máš 1.6 SR. My 1.6 16V.
Necham at si cvaka ale nevím jak to je z výměnou má se ten filtr měnit?nebo to není nutné?

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od smecák »

K tomu SRku- je to presne to iste ako u 1.6 16V, ale ako hovorím este som tam pukot nepocul i ked skoro kazdy hovorí ze to "pukat" má, ale VAG stale ukazuje bez chyby tak neviem.Islo by auto nejak horsie alebo pod. keby to nefungovalo?

Uživatelský avatar
Gofox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od Gofox »

Ja len predpokladam, ze to cvakanie je vlastne take krátke syčanie v pravidelnych intervaloch.
Ak áno, tiež som nechápal. Najskôr som to zaregistroval na svokrovom aute (Ford Mondeo, 99, Diesel) a neskor som sa zapocuval aj do svojho (auta) a tam som to veru zaregistroval tiež.

Ale fakt dúfam, že to cukanie je vlastne syčanie :-)

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Silné cvakání něčeho. Prosím poraďte.

Příspěvek od katsi »

MPavel píše:Zdravím všechny. Prosím vás o radu. Velice silně mi cváká zařízení, které je na fotce označeno šipkou. Někdy cvaká míň, někdy víc a někdy tak silně, že v kabině to je slyšet jako rachtání. Jindy zas necvaká vůbec. Nemá to návaznost na teplotu motoru, pouze při cca 1500 a více otáčkách to zmizí. Motor jinak pracuje správně.
Víte někdo co to je, k čemu to slouží, zda to může mít na něco špatný vliv a kolik by stála oprava? Předpokládám, že to tak být nemá.
Detaily o motoru viz. podpis.

Díky.

Obrázek




Tak tak, neboj nejsi sám, taky jsem se bála, co mi to tam cvaká a hlavně když se začne zahřívat motor, tak se to rozcvaká jako blázen, no a to mi bylo vysvětleno, že je to správně!! :mrgreen: Takže nehledej mouchy, jako jsem je při pořízení hledala já! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“