MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
DEE-ZEE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od DEE-ZEE »

Ahoj,chtěl bych se zeptat na problém, který mě trápí.
Při otáčkách mezi 2000-3000 se mi zdá,že motor rezonuje do
karoserie a dělá to zvuk, který nedovedu popsat. Ale když
přesáhu 3000 otáček, tak se to uklidní.
Poraďte děkuji

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g2tdi »

myslím že mám to samí ale dělá mi to od začátku tak jsem myslel že je to normální
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od samuel »

Mě to dělalo taky. Nakonec mi přišli na to, že mi odešel hydraulický silenblok na motoru.(vytekla kapalina) Teď je vyměněn a je to znatelně lepší.

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Vibracie pri volnobehu cca pri 900 ot/min

Příspěvek od VanBasco »

Poradte prosim ako odstranit vibracie pri volnobehu ... Galaxy 1.9 81 KW TDI rocnik 1998.
Tie vibracie je pocut len v kabine, ked otvorim kapotu motor ide perfektne. Nad 1000 ot/ min sa vibracie stratia.
Dakujem
VanBasco

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Chvenie auta pri pridavani

Příspěvek od Roberbo »

Dobry,
chcel by som sa opytat, ci sa niekto nestretol s nasledovnym problemom.
Mam sharan (2003) a v poslednej dobe znicoho nic pri pridavani medzi 60-100km sa zrazu zacne chviet (triast) auto az tak, ze to citim aj na sedadle vodica a aj na nohe plynu..., ale pritom motor ma normalne snahu ist v pohode do vykonu.
Myslel som si, ze mam zle pneumatiky, ale ak je vyradena rychlost, tak to nerobi.. a aj pneu su len teraz pred nedavnom vyvazene.
Neviem, este ma napada, ze poloos, ale preco to nerobi stale.. Niekedy to robi aj nekolko minut z jazdy..zrazu to prestane, a je na chvilu pokoj.

Dik Robo

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Chvenie auta pri pridavani

Příspěvek od vilik »

Na jaký je to rychlostní stupeň a jaké máš otáčky motoru? Dělá to samé při volnoběhu?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Chvenie auta pri pridavani

Příspěvek od Roberbo »

Tak napr. vcera sa to opat prejavilo..
Siel som po dialnici (150km) vsetko v poriadku. Asi po pol hodine jazdy som zisiel z dialnice a okolo 70-tkou prisiel do dediny..
No a na krizovatke po opatovnom pridani zo 40km rychlosti sa zacalo auto zrazu silno chviet..
Na 3-trojke, ale aj na 4-ke.. Zastavil som, ze ci nemam povolene koleso..nic.
Rozbehol som sa a auto sa nadalej triaslo ..
Pri 90-100 uz ani nie, len tak pozvolne a tak som siel dalsich 20km k nasledujucej dedine a po spomaleni bolo auto uz opat v poriadku..Tak vobec tomu nerozumiem.

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru do karosérie v urcitych ot.

Příspěvek od Roberbo »

Zdravim,
vedel by som este upresnit nasledovne:
Ked to zacne robit a vyradim rychlost myslim si, ze auto ide normalne //ale to este musim ozaj preverit..
Ked postojim motor na volnobeh ide uplne tichucko rovnomerne, otacky nekolisaju. a auto sa tiez nechveje
Ked na volnobeh pridam plyn ..tiez uplne normalny zvuk motora v celom rozsahu otacok a taktiez ziadne chvenie karoserie a pod.
Dnes som najazdil len po BA asi 110km ..pocas celeho dna auto islo uplne perfektne..

Prvy krat sa mi to stalo asi pred tyzdnom ..hnal som sa do Kosic a celu cestu tiez v pohode ..prisiel som do mesta a zrazu pri akceleracii ..nejake nezname chvenie auta, az tak ze som tiez hned zastavil a vystupil z auta a skontroloval, ci mam cele kolesa..lenze vsetko ok..a v Michalovciach asi 100km za Kosicami to po 20min prestavke na pumpe prestalo a neviem preco..
Co by to mohlo byt..nenapada nikoho?
Dakujem
Robo

//Inak ak mate nejaky TIP bol by som velmi rad, lebo zastavil som sa aj v autorizovanom servise na VW a mam sa vraj zastavit az ked to bude chyba trvala, lenze to ma vobec netesi :(

// Ak budes mat problem s PC ..siet, bezpecnost odstranit nejaku haved, kontrola cez HijackThis.. atd..na oplatku na http://www.pcforum.sk posli mi SS na "Roberbo" ..ako urgentne :), a ak budem vediet tiez pomozem, Dik

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru do karosérie v urcitych ot.

Příspěvek od johnpiere »

Jo tak mě to dělá taky. Je to od 1000-1250 otáček. Zní to jako když se motor třepe a drnčí nějakej velkej plech.Ale nic takového jsem nenašel.Dělá mi to co jsem koupil auto. Jako kdyby se trochu hádali válce. Nevím, poradí někdo???PLS

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru do karosérie v urcitych ot.

Příspěvek od Roberbo »

...
Naposledy upravil(a) Roberbo dne 14.02.2010 23:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru do karosérie v urcitych ot.

Příspěvek od vilik »

Hmm. Tak koukám, že se to moc nezměnilo. nejlepší servis je Urob si sám. Snad jsi se trefil do závady a bude ti sloužit. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Roberbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru do karosérie v urcitych ot.

Příspěvek od Roberbo »

...
Naposledy upravil(a) Roberbo dne 14.02.2010 23:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Vibrace motoru

Příspěvek od loser_2006 »

Ahoj kluci,
potřebuji poradit: mám Alhambru r.v. 2002, 1,9 TDI 85 kW, motor AUY, 183.000 najeto, po rozvodech.
Posledních cca pět tisíc km mně začal docela silne vibrovat motor, děje se to hlavně kolem 2.000 otáček, pak se to uklidní, ve 2.500 už je zase klid. Připadá mi že se motoru moc nechce, než se to přehoupne přes těch dva a půl tisíce, pak je to zase v pohodě. Víc se třese když chci tah, když jen lížu plyn je motor klidnější. Při volnoběhu se motor docela třese, víc se mi zdá že strana u které je vzduch. filtr.
Mechanik mi říkal že to bude těžký najít, ale odhadoval tři možnosti:
výměna jěště nějaké další kladky, která se při rozvodech nemění
slabý silenblok
a nebo nedejbože setrvák.

Tak nevím, dokážete mi prosím někdo poradit, je docela otrava s tím jezdit po městě.


Díky
l.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Bitvi »

Možná to bude tím silenblokem.
Setrvák jsem měl totálně v čudu a nic mi nevibrovalo.Jinak cena za setrvák je docela raketa 8O
Obrázek

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od loser_2006 »

[quote="loser_2006"]Ahoj kluci,
potřebuji poradit: mám Alhambru r.v. 2002, 1,9 TDI 85 kW, motor AUY, 183.000 najeto, po rozvodech.
Posledních cca pět tisíc km mně začal docela silne vibrovat motor, děje se to hlavně kolem 2.000 .........................................

Ahoj,
konečně je po opravě, motor zase šustí jak má.
Důvod byl setrvačník. Zatuhl, takže přestal být dvouhmotnostní - tím byly způsobeny ty šílený vibrace.
Takže se vyměnila celá sada setrvák se spojkou i ložisko, ať to stojí za to. Mohl to být uplně hroznej ranec peněz (dle rozpočtu ze značkovýho servisu bych mohl mít ojetou Felicii :lol: ).
Díky šedý ekonomice a známých známých jsem se dostal na přijatelnou úroveň a zase si užívám svezení.

Děkuji všem za rady

loser

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“