index nosnosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

index nosnosti

Příspěvek od ivco85 »

caf chalani..obzeram sa teraz po letnych pneu, pretoze cez zimu byvaju vacsinou lacne...mam 16 elektrony a nechcem na ne davat klasiku 205 na 55 ale 195 na 60,,,mate niekto tento rozmer? ak ano aku mate skusenost....hlavne co ma zaujima je to ze v rozmere 195 na 60 maju skoro vsetky pneu index nosnosti 97 alebo 99 a klasika byva 91..moze to mat neaky vplyv na jazdne vlastnsoti? keby som mal namiesto tej 91 spominanych 97..co vlastne v skutocnosti znamena ten index nosnosti vzhladom na vlastnosti penumatiky ..???
btw. na pneu 195 na 55 by to bolo asi moc nizke nie?a bojim ze by to rozhasilo tacho tym mensim priemerom..
Dik za kazdu radu

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: index nosnosti

Příspěvek od Toxyz »

ivco85 píše:caf chalani..obzeram sa teraz po letnych pneu, pretoze cez zimu byvaju vacsinou lacne...mam 16 elektrony a nechcem na ne davat klasiku 205 na 55 ale 195 na 60,,,mate niekto tento rozmer? ak ano aku mate skusenost....hlavne co ma zaujima je to ze v rozmere 195 na 60 maju skoro vsetky pneu index nosnosti 97 alebo 99 a klasika byva 91..moze to mat neaky vplyv na jazdne vlastnsoti? keby som mal namiesto tej 91 spominanych 97..co vlastne v skutocnosti znamena ten index nosnosti vzhladom na vlastnosti penumatiky ..???
btw. na pneu 195 na 55 by to bolo asi moc nizke nie?a bojim ze by to rozhasilo tacho tym mensim priemerom..
Dik za kazdu radu
o indexu nosnosti zde:
http://www2.contitrade.cz/podpora/techn ... losti.html

a jestli můžu vyslovit názor tak doporučuji klasiku 205/55 .......195/60 stejně nemáš v TP 8)
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: index nosnosti

Příspěvek od ivco85 »

toxyz ty si mi dal... :D zase taky trulko nie som... :roll: toto vsetko ovladam.... :mrgreen:
ja som chcel vediet nieco konkretnejsie....ci tym vacsim indexom nosnosti nie je neaka tvrdsia zmes..alebo hrubsia guma..a nasledne aj tazsia...
a to ze ich nemam v TP by som az taky strasny problem nevidel..podla mna keby som tam mal hrubise to hej..ale tensie o centi..to mozu byt zeleni len radi:)

cela moja uvaha vychadza z toho ze som jazdil na 175/80 R14..a to bolo ako v bavlnke..som hodil tie 205/55 16 a sa mi to zdalo hrozne tvrde..a take ako to nazvat tazkopadne tou 205....
preto som to chcel tou 195 trosku ozivit...ja nechcem ziadne extremy ..ja na aute vela chodim aj zahranicie..tak chcem trosku vyzor..ale najma komfort a najma sviznost

hold..asi som velmi pohodlny..:)

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: index nosnosti

Příspěvek od Toxyz »

ivco85 píše:toxyz ty si mi dal... :D zase taky trulko nie som... :roll: toto vsetko ovladam.... :mrgreen:
ja som chcel vediet nieco konkretnejsie....ci tym vacsim indexom nosnosti nie je neaka tvrdsia zmes..alebo hrubsia guma..a nasledne aj tazsia...
a to ze ich nemam v TP by som az taky strasny problem nevidel..podla mna keby som tam mal hrubise to hej..ale tensie o centi..to mozu byt zeleni len radi:)

cela moja uvaha vychadza z toho ze som jazdil na 175/80 R14..a to bolo ako v bavlnke..som hodil tie 205/55 16 a sa mi to zdalo hrozne tvrde..a take ako to nazvat tazkopadne tou 205....
preto som to chcel tou 195 trosku ozivit...ja nechcem ziadne extremy ..ja na aute vela chodim aj zahranicie..tak chcem trosku vyzor..ale najma komfort a najma sviznost

hold..asi som velmi pohodlny..:)
já tím chtěl říci že rozdíl v nosnosti cca 100kg nebude mít na směs žádnej vliv, spíš bude jinačí konstrukce bočnic pneumatiky (je to vyšší 16"tka takže se počítá s tím že půjde na větší vozy) .....toť moje uvaha :idea:

pořád si ale neodpustím radu nechat 205/55, 195/60 R16 mi přijde takové atypické
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“