nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Ne ta klapka na Aukru je uplne jina jak je patrno i z tech fotek co jsem tam dal....

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Tak panove...kolecko je zase v haji.Zacalo se opet na te hridelce protacet..Lepeno tim Loctite 480 takze na tomto "PLASTU" bohuzel zklamalo....Pokud jste nekdo nasel neco lepsiho tak se prosim podelte.Tohle vydrzelo jen tyden :-( :(

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od MartinV12 »

Lepení plastů to je pro zlost, kolečko asi bude dost namáhané. Držel jsem ti palce celý týden, ale na druhou stranu marně vzpomínám, kdy jsem naposledy tuhle klapku zavíral. Jestli to bylo letos dvakrát....Nezkoušel jsi sehnat tuhle krabičku s vyhořelým motorkem? To bych předpokládal, že bude asi častějěí příčina poruch než přelámané převody....

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Zdravim a dekuji za drzeni palcu,ale nechci Ti brat iluze o tom,ze se klapka v Tvem aute preklapla jen 2x v celem roce....ona se totiz dle informaci od kluku co delaji auta a co jsem take nevericne testoval uzavre uplne sama pri kazdem zarazeni zpatecky takze namahana je kurna moc a dle reakci tady i kamosu odejde prave tohle kolecko :-( a ne motorek......udajene se klapka zavre jak na VW tak i na skodovkach prave na zpatecce abys nenasaval splodiny pri couvani hned sobe do auta :-(
Mam teda climatronic,ale zda to dela jen on netusim,neptal jsem se na podrobnosti

No jeste tam v praci mame nejake dvouslozkove tak treba,ale kdyz nevydrzelo tohle tak uz to bude jen takovy posledni pokus

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od martintdi »

cajdauo píše:Zdravim a dekuji za drzeni palcu,ale nechci Ti brat iluze o tom,ze se klapka v Tvem aute preklapla jen 2x v celem roce....ona se totiz dle informaci od kluku co delaji auta a co jsem take nevericne testoval uzavre uplne sama pri kazdem zarazeni zpatecky takze namahana je kurna moc a dle reakci tady i kamosu odejde prave tohle kolecko :-( a ne motorek......udajene se klapka zavre jak na VW tak i na skodovkach prave na zpatecce abys nenasaval splodiny pri couvani hned sobe do auta :-(
Mam teda climatronic,ale zda to dela jen on netusim,neptal jsem se na podrobnosti

No jeste tam v praci mame nejake dvouslozkove tak treba,ale kdyz nevydrzelo tohle tak uz to bude jen takovy posledni pokus
malý dotaz, to kolečko se může nasadit libovolně nebo ho musíš dát do určité polohy aby to fungovalo?
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od Madi »

Trošku dělám do modelařiny a nevím jak to přesně vypadá ale možná by šla ta hřídelka proříznut nebo provrtat dát tam plíšek nebo drát a udělat to tak aby i bez lepidla bylo kolečko aretované a pak to ještě zalít kvalitním dvousložkovím epoxidem.Dost práce ale plno věcí se dá :idea:

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od MartinV12 »

cajdauo píše:Zdravim a dekuji za drzeni palcu,ale nechci Ti brat iluze o tom,ze se klapka v Tvem aute preklapla jen 2x v celem roce....ona se totiz dle informaci od kluku co delaji auta a co jsem take nevericne testoval uzavre uplne sama pri kazdem zarazeni zpatecky takze namahana je kurna moc a dle reakci tady i kamosu odejde prave tohle kolecko :-( a ne motorek......udajene se klapka zavre jak na VW tak i na skodovkach prave na zpatecce abys nenasaval splodiny pri couvani hned sobe do auta :-(
Mam teda climatronic,ale zda to dela jen on netusim,neptal jsem se na podrobnosti

No jeste tam v praci mame nejake dvouslozkove tak treba,ale kdyz nevydrzelo tohle tak uz to bude jen takovy posledni pokus
Tak tohle slyším poprvé, člověk se učí celý život :lol: Až budu couvat, tak to budu pozorovat.

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

No schvalne to zkus pri tom couvani a pokud nebudes vnimat motorek sluchem tak vymontuj filtr a klapka je hned pod nim takze na to muzes kounout ;-)

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Madi píše:Trošku dělám do modelařiny a nevím jak to přesně vypadá ale možná by šla ta hřídelka proříznut nebo provrtat dát tam plíšek nebo drát a udělat to tak aby i bez lepidla bylo kolečko aretované a pak to ještě zalít kvalitním dvousložkovím epoxidem.Dost práce ale plno věcí se dá :idea:



Take jsem o tom uz uvazoval to prohnat kolickem nebo tam nacpat zboku cervika,ale jeste mrknu v praci na nejake dvouslozkove zda to pujde.Nicmene zitra sundam kolecko ze hridele abych zjistil kde to lepidlo povolilo.Zda plast ci hridelka :-(

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

martintdi píše:
cajdauo píše:Zdravim a dekuji za drzeni palcu,ale nechci Ti brat iluze o tom,ze se klapka v Tvem aute preklapla jen 2x v celem roce....ona se totiz dle informaci od kluku co delaji auta a co jsem take nevericne testoval uzavre uplne sama pri kazdem zarazeni zpatecky takze namahana je kurna moc a dle reakci tady i kamosu odejde prave tohle kolecko :-( a ne motorek......udajene se klapka zavre jak na VW tak i na skodovkach prave na zpatecce abys nenasaval splodiny pri couvani hned sobe do auta :-(
Mam teda climatronic,ale zda to dela jen on netusim,neptal jsem se na podrobnosti

No jeste tam v praci mame nejake dvouslozkove tak treba,ale kdyz nevydrzelo tohle tak uz to bude jen takovy posledni pokus
malý dotaz, to kolečko se může nasadit libovolně nebo ho musíš dát do určité polohy aby to fungovalo?
POZOR!!! to kolecko ma zespod"viz foto" stiraci kontakty na snimani polohy a ty musi jezdit po te cerne odporove draze takze to musis dat presne a ne jak te napadne..Pozor na to a jetse s eto pak musi nastavit na VAGu a necist koncove polohy.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od baciluss »

cajdauo píše:
martintdi píše: malý dotaz, to kolečko se může nasadit libovolně nebo ho musíš dát do určité polohy aby to fungovalo?
POZOR!!! to kolecko ma zespod"viz foto" stiraci kontakty na snimani polohy a ty musi jezdit po te cerne odporove draze takze to musis dat presne a ne jak te napadne..Pozor na to a jetse s eto pak musi nastavit na VAGu a necist koncove polohy.
Myslim ze by to malo byt v urcitej polohe :!: Kedze tiahlo sa pohobuje zo strany na stranu len v urcitom rozmedzi tak treba zaistit aby v celkovej drahe pohybu tiahla boli stieracie kefky v kontakte s odporovym pruzkom. Cize krajna poloha tiahla = krajna poloha stieracich kefiek na odporovom pruzku +/-...samozrejme v oboch smeroch. Aspon tak mi to logicky ide dokopy.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od martintdi »

Tak jsem se do toho taky pustil,protože se mi pořád mlžila pravé strana předního okna.Jak tady někteři už psali stává se často že motorek funguje ale plastové kolečko,které je nasunuto na ťisicíhranu praskne a pak se na hřídelce protáčí.Byl to i můj případ. Mlžilo se mi to asi proto,protože jsem měl ty dvě klapky nějak chaoticky natočené a asi tam neproudil vzduch jak měl.Ze dvou motorku jsem udělal jeden,nastavil klapky a už to funguje jak má. Motorek jsem měl z bouračky polámaný,byla ho škoda vyhodit když se z něho dá použít hodně věcí.Přihodím taky pár fotek......
Přílohy
DSC09873.JPG
DSC09874.JPG
Nové kolečko
Nové kolečko
tady je motorek z bouračky je sice polámaný ale funkční.Stačí přehodit plastové klečko
tady je motorek z bouračky je sice polámaný ale funkční.Stačí přehodit plastové klečko
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Tak to jsi mel stesti zes to mel.ja to musel nakonec udelat tak,ze jsem musel ten vnitrek udelat z duralu a to ozubeni jsem k tomu nalepil a vse to pak nalisoval a funguje to......hold obcas se vyplati vse nehazet do srotu.mel jsi stesti

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od martintdi »

cajdauo píše:Tak to jsi mel stesti zes to mel.ja to musel nakonec udelat tak,ze jsem musel ten vnitrek udelat z duralu a to ozubeni jsem k tomu nalepil a vse to pak nalisoval a funguje to......hold obcas se vyplati vse nehazet do srotu.mel jsi stesti

taky řešení :D to tě snad už přežije :wink: jj náhodně jsem přijel za kamarádem který zrovna rozebíral rozbitého.Topení bylo úplně na cucky.Vyhazoval celé topení a já si všimnul že tam je ten motorek sice polámaný ale uvnitř určitě funkční tak nebylo co řešit.
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
zelik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od zelik »

ahoj hoši na http://obchod.autokelly.cz/ jsem v podsekci golf IV :arrow: chlazení a klimatizace :arrow: díly klimatizace :arrow: čidla a ovladače našel ten motorek co je vo něm řeč. Je to ten první má to kód VA 509572 a je to za 1453 Kč. Zkusím ho objednat a když to bude von tak dám vědět. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“