MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od PajaS »

Jj.
Podle ETKY by do jedničkových modelů mělo pasovat toto (357 919 501A):
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 2f1ca54cba

Do dvojkových modelů jsou 2 varianty - 2-pólové (06A 919 501(A)) a 4-pólové čidlo (059 919 501A). Já mám v Alhambře 2001 TDI PD 85kW 2-pólové.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 117b21364f
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 9370f65fe7

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od PajaS »

Budu to muset taky měnit. Občas se mi na volnoběh zvednou otáčky a VAG mi píše zavadu:
17664 - cidlo teploty chladici kapaliny - prerus/zkrat na plus (G62)
sporadicky

Koukal jsem na to je tam strašně blbý přístup, už jste to někdo dělal? Jak tam je ta spona? Co se musí oddělat abych se tam dostal? Docela mě to děsí. Jinak pro orienataci na obrázku, to stříbrný v pravým horním rohu je palivový filtr a je to na II generaci.
cidlo teploty chladici kapaliny.jpg

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od Marek77 »

PajaS píše:Podle ETKY by do jedničkových modelů mělo pasovat toto (357 919 501A)

357 919 501A (Sharan / Galaxy I 1,9TDi) = 6U0 919 501A (Felicia 1,3 MPi)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

Prodali mi tohle a to je podle nich i stitku na to auto, proto se divim ze to nejde. Dnes jsem koupil presne cidlo ktere tam bylo puvodne (jen je mi divne ze je zelene)... Uz fakt nevim... :-( asi budu plakat....
IMG_0943.jpg

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

Marek77 píše:Musím Tě zklamat - tohle čidlo pouze řídí motor a dává informaci o teplotě na palubní desku. Vrtule nespíná - vrtule jsou spínané čidlem, které je umístěné v horní hadici mezi chladičem vody a hlavou (má hnědou patici). Patrně jsi sehnal nesprávné čidlo.
...ale tohle cidlo je mezi chladicem a hlavou v ty plastovy prirube tesne pred hlavou... a hnedy je jedna z moznosti... asi jsem natvrdlej...

Jeste me napadla jina moznost: predchozi "uzivatel" tam proste strcil cidlo ktere patri nekam uplne jinam (ktere otvira sahary apod a je nekde v chladici - prumer a konektor bude ve standardu stejny) a ja to ted vymenil po nem... je to mozny? u me urcite.... ted bych potreboval zjistit kam to cidlo co mam v realu patri...
IMG_0944.jpg
IMG_0944.jpg (20 KiB) Zobrazeno 5410 x
po obvodu je znak VW, AUDI, EH2-12V-140 max 50-02 PORADITE KAM TO PATRI? :-(

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od sid666 »

no v podstatě máš to čidlo dobrý,jenže jak píše Marek- musí mít žlutý kroužek...tohle zelené mi nabízeli ve Škodovce,ale je to na 1,9 TDI Škoda Octavia....na otázku,jestli to čidlo z 1,3 bude shodné i na mou 1,9 nebyl technik schopnej odpovědět,tak jsem jel do Kelly a tam jsem koupil přesně to co tam patří za 325,- kč...

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

Dobra, koupim dnes zlute cidlo a uvidime. Jen mi neni jasny proc jsou ty cidla ruzny kdyz ten motor je porad stejny, at je to Felda nebo Sharik... :-( mam v tom bordel az to bude zhavit bude to super...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od Marek77 »

dolcett píše:...ale tohle cidlo je mezi chladicem a hlavou v ty plastovy prirube tesne pred hlavou... a hnedy je jedna z moznosti... asi jsem natvrdlej...

Ano, čidlo teploty motoru je přesně tam, jak píšeš, tedy v plastové přírubě na hlavě, zepředu ve směru jízdy. Ale to neovládá sahary. A hnědý NENÍ jedna z možností !!! Čidlo teploty motoru je pouze jedno (černé se žlutým proužkem), a sice 357 919 501A, které lze nahradit čidlem 6U0 919 501A z benzinové Felicie MPi.

Sahary ovládá čidlo, které je v hadici, ne na plastové přírubě hlavy. Asi v půli horní hadice od chladiče je zespodu čidlo na spínání sahar. To má tři možnosti a hnědé je jedna z nich...............

Jdi koupit čidlo podle těch čísel, co jsme Ti tu psali, tedy buď 357 919 501A nebo 6U0 919 501A. To je tak těžké ?

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

2 Marek77:

ok ja vim uz mlcim jen jsem se nevinne zeptal kam to cidlo ktera mam ted 2 kusy patri... Omlouvam se za svou natvrdlost, nejsem mechanik...

Jinak dekuji za podnetne rady snad uz to pojede....

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od sid666 »

tady máš umístění těch čidel...hnědý na hadici od chladiče,žlutý na přírubě u hlavy...
Přílohy
30112007150.jpg
30112007149.jpg
30112007151.jpg

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

Tak mi to zhavi (zluty cidlo - Jablonec nad Nisou - Autodily Cejkovi 120,-), zbyly mi 2 zeleny 4konektorova cidla, ktera nevim kam patri... ale na to casem prijdem...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od Marek77 »

Hodil bych je do hnoje a nepřemýšlel nad tím, kam s nimi. :D

A teď vážně - co je na nich za výrobní čísla??? Podle nich můžeme jednoznačně určit, kam a do kterého vozu patří.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od dolcett »

Snad by melo byt jeste nejaky cidlo primo v chladici ale nevim. Kazdopadne fotka a popis je na strane 2 tohoto tematu, nebudu to opisovat. A vyhodit se mi taky nechteji prece jen stalo 616,- jedno a 550,- druhy (byla sleva) ale jsou stejny... a pri mereni fungujou dobre.... jen patri nekam jinam...

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od PajaS »

žlutý
cidlo zluty.jpg
zelený nebo hnědý
cidlo zeleny nebo hnedy.jpg

Uživatelský avatar
pitkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od pitkin »

PajaS píše:Budu to muset taky měnit. Občas se mi na volnoběh zvednou otáčky a VAG mi píše zavadu:
17664 - cidlo teploty chladici kapaliny - prerus/zkrat na plus (G62)
sporadicky

Koukal jsem na to je tam strašně blbý přístup, už jste to někdo dělal? Jak tam je ta spona? Co se musí oddělat abych se tam dostal? Docela mě to děsí. Jinak pro orienataci na obrázku, to stříbrný v pravým horním rohu je palivový filtr a je to na II generaci.
cidlo teploty chladici kapaliny.jpg
Musíš vyndat naftový filtr.Pak tam kde byl prostrčíš ruku a nahmataš to čidlo.Bud prstami nebo kombináčkami vytáhneš plastovou sponu která to čidlo drží u hlavy a tahem směrem dolů ji vytáhneš.Pak čidlo vyndáš a odpojíš od 2 kablu který jsou nacvyklí na čidle.Starý čidlo vyndej i se starým tesnením a dej pak nové.Delá se to hodne blbě ale jde to.
Když auto tak pořádny

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“