SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
2quiet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od 2quiet »

Zdravím a posílám pozdrav na Balkán. Na polských stránkách Wesamy jsem si stáhnul rozměry těch světel, abych měl lepší představu o zástavbě. No musím říci, že to asi nebude jen tak.Ono toho místa tam zas tak moc není :cry: Taky ta příruba na Wesamáckém světle je moc malá, tak moc nepomůže.Nejspíš by to chtělo za tu onu přírubu nanýtovat širší "packy", které by pak držely samotné světlo. Tak to bude docela dost práce...Snad by stačilo jen vymenit sklíčko na mlhovce za Wesamácké....a bylo by po problému :lol: :lol: :lol: V každém případě až se do toho pustíš, tak dej vědět. Snad to nějak vymyslíme...

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od jenda »

Jak se vám líbí tyto světla pro denní svícení? více informací zde: http://www.levnealarmy.eu/denni-sviceni ... -3958.html
Přílohy
světla pro denní svícení.jpg
LED světla pro denní svícení.jpg
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
2quiet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od 2quiet »

Zdravím, taky jsem na ty světla koukal, ale ta cena :(
Nakonec jsem koupil světla od Wesemu za 500,- a svépomocí jsem je nainstaloval na Galaxy.
Chce to ale udělat takové 2 menší držáky...Vypadají sice strašidelně :lol: ale hlavně že jsou.
Sice jsem díky tomu přišel o mlhovky, ale ruku na srdce : jak často jsou potřeba? Pokud by měl někdo zájem, mohu dodat fotky, popř. výkres na ty držáky...

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od majatrabi »

TO 2quiet: Určitě sem hoť fotky i popis.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
2quiet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od 2quiet »

OK, během týdne tady dám fotky... :wink:

Uživatelský avatar
2quiet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od 2quiet »

Zdravím,
jak jsem slíbil, posílám pár fotek a náčrt na výrobu držáků světel pro denní svícení od výrobce Wesem.
Předem chci ale upozornit, že na začátku to byl nápad od Radocha (viz. první komentář v tomto fóru). Já jsem to pak jen realizoval. Snad se nebude zlobit a tímto posílám pozdrav na Balkán. :D
Nejzábavnější však bylo na začátku vyjmout mlhovky z nárazníku. :P
Držáky pasují na Galaxy 11-2000, tak snad by měly jít i na A a S.
Původní mlhovky nejsou přesně válcovitého tvaru a přední kryty jsou dost vypouklé do stran tak jsem měl velké obavy jak bude ten černý kryt lícovat s novým světlem. Nicméně světlo od Wesemu tam nakonec lícuje bez větších mezer. Nezasvěcený pak skoro ani nepozná že nejsou originál.
Pro výrobu byl použit 2mm nerezový plech a na náčrtku jsou uvedeny jen hlavní míry. Zbytek jsou spíše míry volné.Náčrt je ale nakreslen 1:1 na A4 tak stačí to jen překreslit. Navařené matky M6 z rubu slouží k upevnění držáku ze světlem na nárazník. Z lícu navařené na sobě dvě matky M6 slouží k vymezení mezery mezi světlem a černým krytem. Protože světlo by drželo jen na dvou šroubech, tak je navařena na rubu ještě pomocná pásovina a světlo tak drží pro jistotu na držáku ještě třetím šroubem M4.
Montáž je díky přivařeným matkám M6 možná i bez nutnosti demontáže celého předního nárazníku, jen je nutno odpilovat tenký aretační trn zezadu nárazníku. Držáky pak jsou upěvněny šrouby M6x25. Ještě budu muset lehce dopilovat díry v nárazníku, aby nové světlo pak bylo přesně uprostřed černého krytu. Zapojení světel je pak na vašem elektrikáři, původní elektroinstalace mlhovek však zůstala zachována.
Přeji mnoho zdaru!
náčrt pro držáky na Galaxy.pdf
(514.56 KiB) Staženo 284 x
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od widle »

2quiet píše:Zdravím,
jak jsem slíbil, posílám pár fotek a náčrt na výrobu držáků světel pro denní svícení od výrobce Wesem.
Předem chci ale upozornit, že na začátku to byl nápad od Radocha (viz. první komentář v tomto fóru). Já jsem to pak jen realizoval. Snad se nebude zlobit a tímto posílám pozdrav na Balkán. :D
Nejzábavnější však bylo na začátku vyjmout mlhovky z nárazníku. :P
Držáky pasují na Galaxy 11-2000, tak snad by měly jít i na A a S.
Původní mlhovky nejsou přesně válcovitého tvaru a přední kryty jsou dost vypouklé do stran tak jsem měl velké obavy jak bude ten černý kryt lícovat s novým světlem. Nicméně světlo od Wesemu tam nakonec lícuje bez větších mezer. Nezasvěcený pak skoro ani nepozná že nejsou originál.
Pro výrobu byl použit 2mm nerezový plech a na náčrtku jsou uvedeny jen hlavní míry. Zbytek jsou spíše míry volné.Náčrt je ale nakreslen 1:1 na A4 tak stačí to jen překreslit. Navařené matky M6 z rubu slouží k upevnění držáku ze světlem na nárazník. Z lícu navařené na sobě dvě matky M6 slouží k vymezení mezery mezi světlem a černým krytem. Protože světlo by drželo jen na dvou šroubech, tak je navařena na rubu ještě pomocná pásovina a světlo tak drží pro jistotu na držáku ještě třetím šroubem M4.
Montáž je díky přivařeným matkám M6 možná i bez nutnosti demontáže celého předního nárazníku, jen je nutno odpilovat tenký aretační trn zezadu nárazníku. Držáky pak jsou upěvněny šrouby M6x25. Ještě budu muset lehce dopilovat díry v nárazníku, aby nové světlo pak bylo přesně uprostřed černého krytu. Zapojení světel je pak na vašem elektrikáři, původní elektroinstalace mlhovek však zůstala zachována.
Přeji mnoho zdaru!
náčrt pro držáky na Galaxy.pdf
Pěkné, což. Máš dodržené míry, myslím tím, min a max výšku od země a min a max délku z boku vozidla? Četl jsem o tom tady v příspěvku na LED světla pro denní svícení, když tam klikneš na ten odkaz, tak je tam k tomu nějaký pokec....já jen aby jsi neměl problém na stk. Tím nechci říct, že to máš špatně.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
2quiet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od 2quiet »

Světla jsou na autě místo mlhovek, které taky podléhají stejným pravidlům ohledně rozměrů. Tak myslím, že je to OK :idea:
Jinak světla už mám zapojena a myslím, že jsem i dost ulehčil baterce při každodenních pojezdech po městě...je to znát.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

Příspěvek od jenda »

2quiet píše:Světla jsou na autě místo mlhovek, které taky podléhají stejným pravidlům ohledně rozměrů. Tak myslím, že je to OK :idea:
Jinak světla už mám zapojena a myslím, že jsem i dost ulehčil baterce při každodenních pojezdech po městě...je to znát.
Povolené umístění denních světel je takovéto:
Přílohy
umistění denních světel.JPG
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Jose1 »

Hele a co Alhambra II 03 Otočím klíčkem hned se rozsvítí světla, nastartuji a světla svítí dál. Ale jen přední - mám tomu rozumět, že s autem takto osvětleným můžu jezdit po našich silnicích? Zadní světla se rozsvítí až po otočení knoflíkem a v předu se nic nezmění.
Myslí si o tomto úkazu někdo něco?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

to je normální stav,podle zákona musí ve dne svítit světla vepředu, vzadu ne, ty až v noci......
čili, vše je v pořádku. Dneska se montují do aut světla pro denní svícení a ty jsou umístěné jen vepředu,nastartuješ a ony se rozsvítí, rozsvítíš světla a ty pro denní svícení zhasnou....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Jose1 »

Díky widle, widlo a já si myslel, že je to jen nějakej výmysl rakušáků. Doma opravdu nemám polici s paragrafama za hromadu peněz. Ale říkal jsem si, že když zapomenu zapnout světla a svítí to aspoň ve předu mám napůl od policajtů klid.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od jenda »

widle píše:to je normální stav,podle zákona musí ve dne svítit světla vepředu, vzadu ne, ty až v noci......
čili, vše je v pořádku. Dneska se montují do aut světla pro denní svícení a ty jsou umístěné jen vepředu,nastartuješ a ony se rozsvítí, rozsvítíš světla a ty pro denní svícení zhasnou....
to není pravda samotně vepředu smí svítit jen světla pro denní svícení, pokud svítíš tlumenými musí k nim svítit světla obrysová, nemusí svítit interiér, je to kvůli tomu abys v noci nezapoměl rozsvítit obrysová světla.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Jose1 »

Takže Jendo. Světla pro dení svícení jsou nějaká extra namontovaná a vzadu už nic? Nebo můžou svítit vepeředu světla, která nazývám potkávacími instalované z výroby, zkrátka přesně ta, která svítí, když otočím knoflíkem doprava?
Ty máš taky dvojkový SAG, takže předpokládám, že po nastartování motoru se rozsvítí potkávačky pouze vepředu. Jezdíš tak, nebo ne?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HonzaV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.02.2008 10:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od HonzaV »

Ahojda.
Mám Alhambru II 04 koupenou z Rakouska.
Mně se pro změnu při zapnutí klíčku automaticky rozsvítí přední mlhovky.
Když zapnu parkovací nebo potkávací světla, tak mlhovky zhasnou.
Nevíte někdo zda se tak dá jezdit a používat mlhovky jako světla pro denní svícení?
Někteří policajti mi říkali, že je to možné, jiní že zase ne. V Rakousku tak jezdit můžou.
Nepodařilo se mi nikde najít jaké homologační označení by měla mít světla prodenní svícení ...
Honza

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“