TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
zyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Českobudějovicko

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od zyna »

Vozím přívěs s koňma. Takže určitě 2 t. Avii bych předjel, ale kvůli živému nákladu jezdím klidně a vyrovnaně. Můj motor není z nejnovějších, ale spotřeba s tímhle 9 l.
Doporučuji.

Celettkář
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2007 19:06
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Celettkář »

Marek77 píše:
Celettkář píše:Chtěl jsem se optat jak se vaše auta chovaj s vlekem když využijete ty 2tuny co máte na kouly potřeboval bych něco na tahání podvalníku s autem a Sharan se mě docela líbí o proti Carevelle je dostupnější . Co jsem zjitil tak Sharan váží cca 1650 T4 už jen asi o 150 kg víc, jak ta 1,9 jede vím,že to nebude závoďák aspoň kdybych v pohodě předjel Avii.
Dík za vaše názory

Jestli víš, jak jede 1,9 motor v T4, pak nevíš, jak jede 1,9 motor v Sharanu.

Motor 1,9 v T4 je pouhé utahané sto let staré TD s výkonem 50kW, zatímco pokud máš v Sharanu motor TDI s kódem AFN nebo AVG s výkonem 81kW, anebo snad v novějším modelu Sharan II motor TDI AUY 85kW či dokonce TDI ASZ s výkonem 96kW, urve Ti to ruce, protože se to nedá absolutně srovnávat.

Tahal jsem podvalník s naloženým Mondeem 1,8TD combi, jel jsem asi 180km trasu (známému praskl rozvoďák, tak jsem ho vezl domů) a jelo to jako vítr (spotřeba pod 9 litry). A když jsem měl na kouli 1200kg těžkého žigulíka a jel s ním mezi poli, vůbec jsem nepoznal, že něco táhnu.
Jinak jezdím v průměru za 6,5 litru (a to to nešetřím).
Samozřejmě T4 jedině s motorem 2,5 Tdi,ale když porovnám výbavu Sharana a budu chtít stejně vybavenou T4 tak tam je dost vekej rozdíl v ceně Sharana jsem řídil,ale jen automat tak nemůžu porovnávat teď tahám za passatem B4 1,9 tdi 66 Kw taky nejede špatně,ale je moc lehkej a v zimně se nikam nedostanu.Měl jsem kdysi Renult Espace 2,2i pohodlnej,ale furt se s...a elektrika ten byl v káře dobrej tak uvažuju Sharan nebo Alhambra.
Samozřejmě T4 jedině 2,5 Tdi
Autoskla a Karosářské práce http://www.sedlatyauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od vasyl »

kluci potřebuji pomoc chtěl jsem zapojit vozík za auto a zjistil že mam 15 kolik a vozík ma 6 kolik zástrčku prodavajise nějaké adaptéry :?: kolik asy tak stoji nebo nějaké jine alternativy :?:
Galaxy TDI 81kw

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kazbic »

vasyl

Tak tady je asi nejlepší řešení koupit přímo zásuvku nebo zástrčku tak,aby Ti to proti sobě sedělo.Určitě bych nevolil ten adaptér.Je to jen místo,kde můžou vzniknout nějaké přechodové odpory a bude to znamenat jen vyšší možnost poruchy.Předělat to,je otázka pár minut a budeš mít pokoj. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od lapaja »

Zásuvka na 7kolíků stojí okolo 50.- přepojit se to dá v pohodě. Tady se prodávají ty redukce a já mam zatim jenom dobré zkušenosti s redukcemi. Tady jsem něco našel:
http://www.vintrich.cz/auto-prislusenst ... -9901.html

http://213.220.244.251/autorokub/FMPro? ... 2792&-find

http://www.korunka.cz/nosice-kol-tazna- ... -7-12-polu

Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od ferlich »

Mám už přes 2 roky adaptér a absolutně bez problémů. Původně jsem chtěl měnit zásuvku, ale prodejce mně přesvědčil, že s adaptérem (asi 180,- Kč) problémy nebudou. Navíc v současné době uvažuji o koupi karavanu a tak se bude hodit ta 13 kolíková hodit, tam je to nutností.

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od vasyl »

diki kluci taky v letě chci razit z karavanem tak to nechci měnit
Galaxy TDI 81kw

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kazbic »

vasyl
Obrázek To jsi měl napsat hned,že budeš tahat i karavan.Pak Ti samozřejmě nic jiného nezbude než použít redukci. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od vasyl »

to sou jen úmysly zatím nic ne tahám tchyni tak akorát :lol: :lol: :lol:
Galaxy TDI 81kw

Uživatelský avatar
Kether
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 07.11.2007 10:06
Bydliště: Praaagl
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Kether »

Vi nekdo s urcitosti jak to letos je ? Mam v papirech tazny a Omanek (moje draha polovicka) "nekde slysela ze prej by to melo znamenat ze sme nad 3.5T" ... vi nekdo jak to je ? Zatim koho sem se ptal tak "se domniva" ze je to blbost a jezdime za 1000 ale nikdo mi to nerekne na 100%.
:D Home Of My Photos :D
(o)\_!_/(o) Beetle Power

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Alfan »

Tak to slyším first time...
Hlavně nestraš. Okamžitě bych ho nechal sundat avygumovat z papírů.
Podle mě jezdíme normálně za "litr" i tak je to drahý 8)
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Marek77 »

Tak tuhle Jobovku jsem už taky zaslechl, ale mám dojem, že je to planý poplach (ačkoli s určitostí to nevím).

Nicméně vzhledem k tomu, že tažné nepoužívám a mám ho jen proto, že jsem auto koupil už s ním, reagoval bych naprosto stejně jako Alfan, tedy okamžitou demontáží a odhlášením z TP. Odmítám naše darmožrouty v parlamentu živit ještě tímto způsobem !!! (navíc nemám důvod - a ostatně ani příslušné řidičské oprávnění).

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Slavoš »

Tak tak,tažné použiju jen velmi vyjíměčně.Ale pokud se nepletu tak i s přívěsem do 750 kg bychom se měli vlézt pod 3,5t,nebo ne?

Skupina B Opravňuje k řízení (osobního automobilu)
a) motorových vozidel, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
b) traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje
3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.



Skupina B+E
Opravňuje k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla sk. „B“ a přípojného vozidla
(nad 750 kg), pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

skupinu B+E lze udělit jen žadateli, který je již držitelem řidičského oprávnění skupiny B
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Belmondo »

Slavoš píše:Tak tak,tažné použiju jen velmi vyjíměčně.Ale pokud se nepletu tak i s přívěsem do 750 kg bychom se měli vlézt pod 3,5t,nebo ne?

Skupina B Opravňuje k řízení (osobního automobilu)
a) motorových vozidel, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
b) traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje
3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.



Skupina B+E
Opravňuje k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla sk. „B“ a přípojného vozidla
(nad 750 kg), pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

skupinu B+E lze udělit jen žadateli, který je již držitelem řidičského oprávnění skupiny B

Zdravím všechny,

Dálniční známka platí pro nás i v roce 2008 za "litr" - do 3,5t.

Jinak co se týká tažného, tak "zákonodárce" to má vymyšlené úplně jinak.(doufám, že to neprojde).
Pokud ho máš v OTP, tak se bere celková hmotnost soupravy bez ohledu zda něco táhneš nebo ne, tzn. celk. hm. auta (cca. 2,5t + 2t koule - u TDI) a jsi na 4,5t. Tyhle jejich počty jsou ale plánovaný na dobu, kdy se bude platit mýto od 3,5t. Takže to už nebude o dálniční známce od 3,5t do 12t. Zatím ale platí ten "litr" ( i s kárkou do 750kg se 3,5t vejdeš). Nad tuto hmotnost už DZ 12t ( ví, kdo občas tahá).

Uživatelský avatar
zyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Českobudějovicko

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od zyna »

Potvrzuji slova Belmonda. I poznámka o těžší káře.
Za 1000 Kč, pokud netáhneš káru těžší 750 Kg.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“