AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od Roody »

Při ranních startech mě cvakaly hydroštely, tak jsem je vyměnil (mimochodem pěkně zkur... práce). Cvakání po ránu nezmizelo, jenom není tak intenzivní a trvá kratší dobu (cca 2-3 sec). Je to normální? Cvaká vám to taky po ránu když je chladno? Olej jsem samozřejmě dal novej, liju tam Mobil Syst S 5W40. Napadá mě jestli nemám třeba v háji olejový čerpadlo... Dá se nějak zjistit (změřit) jeho funkčnost?
Ach jo takové práce s tím bylo a výsledek skoro žádnej... :cry:

Uživatelský avatar
petas312
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Svitavy

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od petas312 »

Roody píše:Při ranních startech mě cvakaly hydroštely, tak jsem je vyměnil (mimochodem pěkně zkur... práce). Cvakání po ránu nezmizelo, jenom není tak intenzivní a trvá kratší dobu (cca 2-3 sec). Je to normální? Cvaká vám to taky po ránu když je chladno? Olej jsem samozřejmě dal novej, liju tam Mobil Syst S 5W40. Napadá mě jestli nemám třeba v háji olejový čerpadlo... Dá se nějak zjistit (změřit) jeho funkčnost?
Ach jo takové práce s tím bylo a výsledek skoro žádnej... :cry:
Když je po ránu chladno tak chvilku trvá než se do hydroštelů dostane olej,takže je to celkem normální.

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od misoVW »

Ja mam prene opacny problem. Za studena ide motor pekne bez cvakania a ak sa zohreje tak cvakaju zdvihatka (hydrostely). Daval som aj uplne nove-nepomohlo. Olej som skusal aj 5W40 a 10W40- nepomohlo. Nevie prosim niekto,cim by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
wanrouter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od wanrouter »

bacha na hladinu oleja, ak je nizka pri spodnej hranici tak cvaka viacej... ak je az na maxime, tak je ticho :) tak to je u mna... najskor som to chcel cele menit ale takto staci raz za 5000km doliat pol litra a je to allright... aspon viem kedy mam doliat. Mozno to ma nieco spolocne s tlakom oleja, ked je ho menej tak na zdvihatka sa nedostava alebo neviem...

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od vally_ny »

mě to taky cvaká,ale je to napínací kladka,zkus se podívat,jestli necvaká ona
Obrázek

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od misoVW »

vsetky kladky mam nove,oleja mam tiez dost. Skusal som aj vybrat vsetky zdvihatka a dal som ich do horuceho oleja,parkrat premackol a vybral som najlepsie (asi z 30ks!). Trochu sa cvakanie za tepla zmiernilo,ale este to nie je ono.Zaujimave bolo,ze uplne nove zdvihatka cvakali este viac ako stare z Golf II.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od majkl1 »

A nejsou to vstřiky, co ti tam cvaká? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od molczik »

Jako divit se že si diesel motor po studeném startu cvakne... no nevim. To snad dělá všem, ne? Já si troufam tvrdit, že mam motor (81 kW) ve velmi dobré kondici a po startu mi to cca 3 sekundy taky hodně cvaká a pak to hned zmizne. No a samozřejmě čím studenější (vymrzlejší) je motor, tím jsou zvuky než se ohřeje horší. Když stojim v Sušici na -10 stupňovym mrazu, tak je to občas slušnej orchestr. :)

Důležitý je aby to necvakalo nějak moc když je motor teplej.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od Pašák »

Já mám taky 81kW a vůbec nic neklape ani když je -12 tak se prostě nic neozve možná to je těma přísadama co do toho oleje leju a dávám jedině olej Shell.
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od molczik »

Pašák píše:Já mám taky 81kW a vůbec nic neklape ani když je -12 tak se prostě nic neozve možná to je těma přísadama co do toho oleje leju a dávám jedině olej Shell.
Tak to bych chtěl vidět. Mě klape i 2 roky stará služební Oktávka s motorem TDI PD a 30 tisícema na tacháči, když je zmrzlá. Máš holt vyjímečné auto. :wink:

Mimochodem, leješ olej 5W-40 nebo 10W-40 ? Mě Golf teplej cvaká malinko, tak si říkam, jesi nemam přejít z 5W-40 na 10W-40... že se to tim zlepší.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od misoVW »

Mne za studena tiez vobec necvaka(ani pri -12°C), ale ak je olej naplno zaohriaty ta cvaka az az. Ak by to bola tryska,tak by sa to prejavovalo aj nepravidelnym chodom motora, nie?

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od Pašák »

molczik píše:
Pašák píše:Já mám taky 81kW a vůbec nic neklape ani když je -12 tak se prostě nic neozve možná to je těma přísadama co do toho oleje leju a dávám jedině olej Shell.
Tak to bych chtěl vidět. Mě klape i 2 roky stará služební Oktávka s motorem TDI PD a 30 tisícema na tacháči, když je zmrzlá. Máš holt vyjímečné auto. :wink:

Mimochodem, leješ olej 5W-40 nebo 10W-40 ? Mě Golf teplej cvaká malinko, tak si říkam, jesi nemam přejít z 5W-40 na 10W-40... že se to tim zlepší.
Leju tam jedině 10W-40 Shell HELIX SUPER a ještě přísadu na utěsnění válců. Od Liqui Moly - OIL ADITIV
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od molczik »

Pašák píše:
molczik píše: Tak to bych chtěl vidět. Mě klape i 2 roky stará služební Oktávka s motorem TDI PD a 30 tisícema na tacháči, když je zmrzlá. Máš holt vyjímečné auto. :wink:

Mimochodem, leješ olej 5W-40 nebo 10W-40 ? Mě Golf teplej cvaká malinko, tak si říkam, jesi nemam přejít z 5W-40 na 10W-40... že se to tim zlepší.
Leju tam jedině 10W-40 Shell HELIX SUPER a ještě přísadu na utěsnění válců. Od Liqui Moly - OIL ADITIV
OK. No já asi taky přejdu na 10W-40, pořád si říkám, že by se to mělo o něco ztišit.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od s4wyer »

molczik píše:
Pašák píše:Já mám taky 81kW a vůbec nic neklape ani když je -12 tak se prostě nic neozve možná to je těma přísadama co do toho oleje leju a dávám jedině olej Shell.
Tak to bych chtěl vidět. Mě klape i 2 roky stará služební Oktávka s motorem TDI PD a 30 tisícema na tacháči, když je zmrzlá. Máš holt vyjímečné auto. :wink:

Mimochodem, leješ olej 5W-40 nebo 10W-40 ? Mě Golf teplej cvaká malinko, tak si říkam, jesi nemam přejít z 5W-40 na 10W-40... že se to tim zlepší.
nebo rozbitý teploměr :P
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
petas312
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Svitavy

Re: AFN po výměně hydroštelů pořád cvaká...

Příspěvek od petas312 »

Ztiší se to hodně.Já začal místo 5w dávat 10w a zlepšilo se to.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“