1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od stunik »

Kluci, čím by to mohlo být, že moje 1.9tdi 81kw (parkuji venku) teď v těch mrazech jde cca 2 vteřiny po nastartování neparvidelně jako na tři válce? Jinak chytá na poprvé i v zimě.

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od abcd »

Odešla ti svíčka..

Uživatelský avatar
GTi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezsko

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od GTi »

taky bych to videl na zhavicku.... vyzkousej je a uvidis.
Obrázek

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od stunik »

A jak se zkouší?

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od KaCzaba »

vymontuj je a pripoj na baterku.na cep co jsou nacvakle fajfky + a obal svicky -
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od jozzo »

ani ju nemusis vymontovať,na zavit jak bola fajfka prilož skušačku,ktorej koniec pripojiš na baterku +,ked svieti,je dobrý

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od KaCzaba »

hm tak to ti je doporucuju radeji vyndat.a nemas tolik prace s tim vyndanim jako na D.TD.taky jsem dal jednou na tyto rady kdyz jsem mel svyho prvniho ropaka G1 1.6D.nekdo mi rekl ze svicky netreba vyndavat ze mi staci vzit jen drat z barerky a dat ho na zavit..prej esli zajiskri.tak je dobra.hm hezky,me jiskrily vsechny 4,alůe asi mesic jsem Golfa po ranu porad roztahoval pac nechytl.kdyz jsem s nim jezdil prez den tak to slo,ale po dlouhym stani nenastartoval.takze lano bylo nejvytizenejsi vec co jsem potreboval :mrgreen:
a co jsem nakonec udelal?vyndal vsechny 4 svicky,ikdyz u D.TD je to peknej vopruz,hlavne ty dve za cerpadlem,a vyzkousel jsem je na baterce.jedna nezhavila vubec.druha pouze zasycela,jelikoz mi spadla tesne pred pripojenim do louze z roztateho snehu na dilne,treti se nazhavila pouze spicka,a ta ctvrta ,tam byla rec mozna o tom,ze to tak nejak zhavilo...takze od te doby svive vyndam,a dokud neividm na vlastni oci jak zhavi,tak me nejaky takovyhle zkouseni muze vlezt na zada.tot ma zkusenost.a vyndat na tdi svice je otazka 5min
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
GTi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezsko

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od GTi »

to s tou zkouseckou je blbost ne?
proud tam jde i kdyz zhavicka je spatna preci.... jak se pise vyse.... je treba vyndat a videt ze opravdu zhavi jak ma....

mozna se mejlim, ale ja to tak vzdy delal :D
Obrázek

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od abcd »

špatná ti ukáže jinou hodnotu než ty dobré

Uživatelský avatar
GTi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezsko

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od GTi »

no pokud budes mit zkousecku, ktera ukaze nejake hodnoty, tak zrejme ano.... ale ta veta vyznela jinak: "prilož skušačku,ktorej koniec pripojiš na baterku +,ked svieti,je dobrý"
Obrázek

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od Hanni »

no já mám podobný problém, již od 5°C a méně mi 1.9TD sice chytne v poho ale šíleně kolísají otáčky, kouř ze začátku docela bílá mlha a hlavně je cítit spalinama. Po zahřátí už ok. A poslední dobou se mi už několikrát stalo, že když sem to takhle studený nastartoval, nechal pět minut běžet se sytičem, pak už normálně ujel cca 250metrů a vyšláp spojku tak mi motor prostě chcípnul. A nevím co stím

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od jozzo »

to som myslel len úplne blbé vyskúšanie či je dobrý alebo nie,nie ako to žhaví-či velmi alebo málo,predsa ked je našrubovaný v hlave motora,tak je predsa obal žhaviča spojený s hlavou motora,na ktorom je -,ked priložim + na skušačke na zavit len vyskúšam,či neni úplne zlý.Ved žhavič je v principe ako vlákno na žiarovke,ked prdne celkom,prud cez neho nepreteká.Inak skusenosť z brachovej audiny 2,5 TDi,teraz sme to riesili,po zhasnuti kontrolky žhavenia este je na žhavičoch prúd aj nadalej asi5-6 sec.,potom cvakne relatko a vypne prud na žhavičoch.Ráno sme skusili štartovať az ked cvaklo rele a PODSTATNE lepsie to chytalo.

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od jozzo »

inač GTI ked je zlý žhavič úplne,je prerušený obvod,tak ti skušačka svietiť nebude,mal som dizle 12 rokov,niekolko druhov a typov,už som sa ich nameral či nenameral len týmto spôsobom velakrát,aj tvojim spôsobom som ich meral a ver mi kazdý žhaví úplne inak,uz som skušal tak ako ty nove a tiez žhavili ako sa im chcelo,jeden celý,druhý do poly a pod.Teraz to riešim len bud ide alebo nejde ,svieti alebo nesvieti,a zatial sa to stále osvedčilo.Starsie funkčné žhaviče možno potrebujú dlhsiu dobu na nažhavenie,môžu byť zanesené karbonom a pod.

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od stunik »

Díky za rady, zkusím to proměřit (mám multimetr) a když nic nezjistím, tak je vyndám. Teda jestli se k ním dostanu. Když otevřu motor tak tam mám jenom takový plast, tak snad někde pod ním. :lol: . Nemůže to také být naftou? Mám od známého za 21 Kč je letní, ale přidávám do ní zimní aditiva.

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi v mraze po nastartování jde nepravidelně

Příspěvek od stunik »

Je mi divné, že i při -8C po třech dnech příjdu nažhavím a chytne napoprvé během chvilky, jenom prostě ty cca 2 sec.jde jako na tři hrnky a pak už je to dobrý. Má cenu u tdi 81Kw žhavit vícekrát za sebou? Nebo po prvním zhasnutí rovnou startovat?

Odpovědět

Zpět na „Motory“