TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Mira077 »

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jestli už jste někdo nezkoušel odpojovat, nebo nějak vyřadit ventilátor na zadním radiátoru. Mám klimatronic a tam se dá nastavit jen teplota a síla ventilátoru a směry... Kamoš má manuální klimu a může si zapínat, nebo vypínat tlačítkem na palubovce a popřípadě si vzadu regulovat i teplotu. Chtěl bych to taky nějak předělat na vypínání, když vezu v kufru třeba nákup, dávám ho na druhou stranu abych neměl roztečený nějaký věci a teď v zimě mě to docela ochlazuje vodu v okruhu, protože po zahřátí asi tak na 70°C se pustí ventilátor naplno a zahřívá se mě motor pomaleji a má to vliv i na spotřebu. Mám to do práce asi 20km a nezahřeje se mi to na 90 ikdyž mi funguje bufik. Když jsem zkusil zeslabit ventilátor, v palubovce se zeslabí, ale zadní fouká pořád silně. Dík za každou radu

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: topení,vypnutí zadního radiátoru(klimatronic)

Příspěvek od vilik »

Tam bude nějaký zádrhel, protože pokud stáhneš zadní ventilátor tak, že na displeji nejsou žádné čárky, neměl by se vůbec točit. Samozřejmě, že kapalina tam půjde pořád, ale nebude už tolik ochlazována.
Se zavíráním přívodu vody do zadního radiátoru bych moc neexperimentoval. Nejspíš by se ti přehříval bufík a stejně by se motor špatně ohříval. Narušil bys totiž správnou cirkulaci vody.
Po 20 km by jsi to měl mít ohřáté. Já jezdím do práce 8 km a ohřeje se to. Ale je fakt, že mám auto v garáži, kde je tak 12 - 15 stupňů.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: topení,vypnutí zadního radiátoru(klimatronic)

Příspěvek od Mira077 »

No když nejsou na klimatronicu žádné čárky, tak se netočí ani jeden ventilátor a na displeji je nápis off a topení je úplně vyplé. Pak se to zahřívá rychleji, ale když nechám topení na jednu čárku, tak ventilátor v palubovce fouká málo a zadní snad maximálně. Tak bych ho chtěl udělat na vypínání, většinou jezdíme ve dvou a zbytečně to topí v kufru. Ještě malá oprava, bufík mě zrovna přestal fungovat :( , tak se to zahříva pomalu, a ty ventilátory to dost ochlazují.
Zajímá mě, jestli se to nedá nějak dočasně vypnout přes VAG, nebo jestli už jste někdo neměl pozdělanej tapec. u zadního radiátoru, že bych to rozdělal a přerušil bych napájecí kabel k ventilátoru a zapojil do okruhu vypínač, abych to měl jak u těch manuálních klimatizací.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: topení,vypnutí zadního radiátoru(klimatronic)

Příspěvek od vilik »

Tady asi mluvíme každý tak trochu o něčem jiném. Píšu o dvouzónovém topení, které má ovládání ventilátorů vpředu a vzadu zvlášť. Takže si můžu stáhnout ručně ventilátor vzadu na nulu a vpředu třeba na maximum. V tu chvíli se však přepne klimactronic do manuálního režimu.
:evil: kdysi tady byla fotka ovládacího panelu, nemůto to teď najít. :evil:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: topení,vypnutí zadního radiátoru(klimatronic)

Příspěvek od Mira077 »

Jenom upřesním můj problém. Mám Sharan 97 1.9tdi,klimatronik jednozon. a chci udělat na vypínání ventilátor zadního radiátoru,aby mi prostě netopil. Nechci odpojovat radiátor z okruhu,tím bych si asi nepomohl,ventilátor by pak asi foukal studený vzduch,tak mi přijde nejjednodušší vypnout ventilátor,aby neochlazoval radiátor,nebo si tím nepomůžu?Nebo jak jinak ovládat teplotu zadního radiátoru?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: topení,vypnutí zadního radiátoru(klimatronic)

Příspěvek od vilik »

Tak už je jasno. Ty o jednozonu já o dvou... Tohle bych asi řešil jednoduchým vypínačem zadního ventilátoru.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Mira077 »

Zajímalo by mě,jak se k tomu ventilátoru dostanu. Je mi jasný,že budu muset oddělat celý ten tapecír,ale třeba už to měl někdo oddělaný a poradi mi co kde odšroubovat,abych třeba nerozdělával něco zbytečně. Možná v neděli budu mít čas,tak to chci vyřešit. Zkoušel jsem vydělávat pojistky,ale bohužel je jedna společná pro oba ventilátory. Takže to vyřeší asi jen vypínač. Má někdo jiný nápad?

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Mira077 »

Tak už je to vyřesený. Oddělal jsem ten tapecír,ikdyž jen částečně,pořád mi to drželo někde nahoře u okna,ale dostal jsem se ke konektoru od ventilátoru. Přerušil jsem červenobílý drát a napojil delší draty a vypínač jsem umístil vedle zásuvek na 12V v kufru,takže to můžu v případě zapnout. Akorát jsem myslel,že se mi rychleji ohřeje voda v okruhu,když se neochlazuje zadní radiátor :-(

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Honza42 »

Pokud tomu chceš ještě pomoct, tak někde na fóru jsou obrázky izolace trubek co jdou pod autem dozadu. Ale ani je nebudeš potřebovat. Zkrátka se na ně navlékne Mirelon (vnitřní průměr 20mm) a stáhne se to páskami. Trubky jsou hodně blízko sebe, takže je potřeba koupit spíš slabší stěnu. Já tam cpal sílu stěny 10mm a místama se mi tam izolace nemohla vejít. Akorát, že jsem zároveň rozchodil bufíka, takže vliv nemohu posoudit.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Mira077 »

Taky už jsem tady někde četl o tepelné izolaci těch trubek pod autem a uvažoval o tom,ještě uvidím. Snad mi to tento týden vyjde a stavím se u známýho,aby jsme se podívali na bufíka,když fungoval,zahřívalo se to rychle. Ale to vypínáni zadního ventilátoru jsem chtěl udělat i tak,kvůli nákupům a věcem v kufru,teď nemusím skládat věci na jednu stranu :-)

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Honza42 »

No já jsem spíš uvažoval o tom udělat takovej kryt nebo trubku, která by směřovala vzduch ze zadního ventilátoru pod zadní sedadla druhé řady. Tím by odpadla starost o to kam dávat mražený filé a vzadu by to hřálo lépe na nohy.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od widle »

Honza42 píše:No já jsem spíš uvažoval o tom udělat takovej kryt nebo trubku, která by směřovala vzduch ze zadního ventilátoru pod zadní sedadla druhé řady. Tím by odpadla starost o to kam dávat mražený filé a vzadu by to hřálo lépe na nohy.
já jsem měl takové plastové svody (trubky) na passatu B2, ty by se možná daly dopasovat. Byly to svody od středního tunelu před zadní sedadla.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
KNOTEK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BOSKOVICE

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od KNOTEK »

Nevíte někdo zda topení nad zadním levým kolem má nějaký vzduch. filtr.Myslím že přísává a ohřívá vzduch z venku?Jestli ano jak se mění.Prosím o radu.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od bodyvlk »

Pouze zevnitř. Z venku nic nebere.

Uživatelský avatar
KNOTEK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BOSKOVICE

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od KNOTEK »

Ale je zajímavý když je venku chládek že fouká chladný čerstvý vzduch.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“