MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
mura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od mura »

Ahoj všem,mám problem se silentlokem motoru co je vzadu za motorem a spojuje převodovku s nápravnicí.Při rozjezdu z křižovatky rána,a přetrhl jsem šroub co jde přes převodovku do té hliníkové kosti.Nějak jsem to neřešil,zbytek šroubu odvrtal a dal znovu s novým šroubem nazpět.To bylo asi před pul rokem a dnes to samé,rána a šroub na dvě pulky.Prosím nemáte někdo zkušenost co muže bejt za problém že takhle rupne šroub?

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od Hagy »

Zdar měl jsem ten samej problém a v servisu když to dělali tak mi řekli že to bylo přešponovaný a proto ten šroub nevydržel , že jsou v šasi dvě díry na uchycení toho silenbloku a někdo předemnou to prostě přešponoval....nevim nekoukal sem jim na ruce snad ti to nějak pomuže.
Zdar Hagy.
Hagy

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od Auto1 »

Zdar kouzelníci.
Mám dotaz,a sice nejprve obrázek,kliknutím zvětšíš:
KONZOLA MOTORU aaa.JPG
Takže dotaz zní.
Na šipce vidíte silentblok motoru,který se nachází pod vzduchovým filtrem,vedle rozvodů.
Když podložíš motor a sundáš konzolu,co drží motor,dostaneš se ke silentbloku.který tvoří dvě části.
První je pevný silentblok,což je na obr vlevo vedle zakroužkované části,(je na něm na obr matice položka13) tento silentblok je absolutně pevný,
ale ptám se:
ta druhá část,co je na obr v kroužku,má být rovněž pevná :?:
Normálně to chytnu,a ocelový šroub je zalitý v gumě,ale ta guma v tom ocelovém rámu nedrží,ale je tam jen vložena,jako kostka do ocelové vaničky.
Má být guma-pryž s tou ocelovou částí pevně spojená,nebo tam je jen vložena :?:
Ví to někdo?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sharan.carat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.11.2008 15:58

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od sharan.carat »

Auto 1: řekl bych, že je tam vložen
http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... _23054.jpg
Mám jiný problém: Z pravé přední části Sharánka se mi při propružení ozývá zvuk podobný špatnému tlumiči..Tlumiče jsem však vyměnil (včetně uložení),stejně tak všechny čepy,tyčky,silenty ramen i stab. Stav po výměně stejný. Může to být uložení motoru? Díky za tip.

Karel Hampl
Člen klubu
Příspěvky: 13
Registrován: 08.07.2008 21:18
Bydliště: Palackého nám.99,Strakonice

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od Karel Hampl »

sharan.carat píše:Auto 1: řekl bych, že je tam vložen
http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... _23054.jpg
Mám jiný problém: Z pravé přední části Sharánka se mi při propružení ozývá zvuk podobný špatnému tlumiči..Tlumiče jsem však vyměnil (včetně uložení),stejně tak všechny čepy,tyčky,silenty ramen i stab. Stav po výměně stejný. Může to být uložení motoru? Díky za tip.

Mělo by to být jak píšeš, ačkoliv se zdá že je funkční tak neni. ten silenblok je napuštěnej olejem nebo nějakou tekutinou, když někam zmízí tak musíme šáhnout hluboko do kapsi a koupit nový. Moje zkušenosti začaly - vjel jsem do prohlubně, auto se zhouplo a z prava slyším vrrr, po roce se to zvyšovalo tím, že u menších zhoupnutích vr,bf bf bf. Karel

Uživatelský avatar
sharan.carat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.11.2008 15:58

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od sharan.carat »

Ahoj, díky za odpověď, jsem z toho už poměrně zoufalý..

Nejdřív mi to dělalo méně, teď již stále, hlavně, když je to studené - stačí malá díra. Přidalo se i drnčení na volnoběh často při jízdě - ze stejných míst.

Jen mi přijde divné, že jsem za ten silentblok zkoušel vzít pajcrem a vcelku drží, i ten kyvný na naprávnici jsem zkoukl a taky se tváří ok. I když, jak píšeš, třeba se jen tak tváří.
Ani motor se nijak zvlášť neklepe.

Holt ho zkusím koupit a vyměnit, jinak už nevím..

Uživatelský avatar
sharan.carat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.11.2008 15:58

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od sharan.carat »

Tak silentblok vyměněn a je klid.. :D

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od pistahufnagl »

mám už asi 1/4 roku podobný pocit - pořád tam něco klepe - hlavně když jedu na kostkách. byl jsem s tím na zvedáku a tlumiče jsou prý v poho.
můžeš mi prosím polopatě napsat který ten silenblok ti to dělal, kde jsi ho sehnal, kolik to stálo, případně jaký je to opruz ho vyměnit?
díky

P.S. asi to je tím že oba máme zelenýho. jinobarevníci sem snad ani nepíšou.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
sharan.carat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.11.2008 15:58

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od sharan.carat »

Pokud máš tlumiče včetně uložení ok, kouknul bych samozřejmě na tyčky a uložení stabilizátoru, čepy a uložení ramen. Pokud vše ok, zbývají zmíněné silentbloky na motoru.
Jsou, pokud se nepletu celkem 3, které drží motor resp.převodovku. Obrázky jsou výše. Mě odešel ten vpravo u rozvodů. Na první pohled se zdál ok, ale nebyl.
Nejlevněji ho lze koupit tady http://www.autodily1.cz/produkt/1655189 ... toru-febi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oproti kelly rozdíl 1.000,-Kč !
Výměna složitá není..
P.S. Zelená je dobrá a uklidňující :D

Uživatelský avatar
KaYMan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 28.09.2008 23:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od KaYMan »

Tak to je divný, mám zelenýho Galaxíka a včera jsem chtěl předjet pažouta co se mi motal v cestě.
Podřadil jsem, šlápl na plyn, prásk rána.... Sem se lek, plyn pustil a prásk, druhá rána...
Páč jsem na auta lama, tak jsem hodil auto do servisu. Volali mi, že je utrženej závěs motoru. Prej drobka zvedli a vypadl šroub, guma...
Žeby fakt byla zelaná tak prokletá? :roll:
Ford Galaxy I 2.0 DOHC NSE Ghia 85 kW r.v. 1996 - R.I.P.
Ford Focus II 1.6 r.v. 2010

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od ŠÁMOT »

Koukni sem to bude určitě ono.Tak si to ohlídej ať to máš opravený pořádně.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=32101" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od bullik »

Mohl by mě prosím někdo najít v Etce číslo tohohle siletbloku?
Je to ten co drží plastovej dejl na motoru (s nápisem 1,9 TDI). jeden se utrh a vydávalo to zvuky že mě vomejvali... doma jsem zjistil že je to tohle.. uffff :roll:
Přílohy
silentblok dekl motoru.JPG

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od bullik »

a ještě jeden dotaz. Je to ten pravý silentblok motoru který vydává při jízdě na drobných nerovnostech (kostky, nezpevněná cesta..) zvuky kr kr kr tr tr tr.... :lol: jak bylo výše popsáno? (Galaxy I)

díky luky
Přílohy
32 92 3056.JPG
32 92 3056.JPG (2.24 KiB) Zobrazeno 10395 x

jurky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.06.2008 10:00

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od jurky »

Ahoj,
tento sileneblok drzi jen plastovy kryt motoru a jeste je 2x na spodnim krytu pod motorem. Taky se mi utrhnul, ale origos
v servisu cca 150,- /ks je zlodejina. Pouzil jsem stejne velikosti, jen kulate. Jsou ze skodovky (1203) od topení, kde vyjde kus na 7Kc. a funkcne je to stejne.
Alhambra 1999 AFN 81 kw

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: MOTOR, SILENBLOKY: silenbloky, uchycení a pod.

Příspěvek od bullik »

jurky píše:Ahoj,
tento sileneblok drzi jen plastovy kryt motoru a jeste je 2x na spodnim krytu pod motorem. Taky se mi utrhnul, ale origos
v servisu cca 150,- /ks je zlodejina. Pouzil jsem stejne velikosti, jen kulate. Jsou ze skodovky (1203) od topení, kde vyjde kus na 7Kc. a funkcne je to stejne.
díky! tomu říkám tip ! :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“