SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Mike »

Klucíí, mám Sharana II a občas, když řadím nahoru (při vyšších otáčkách I-III stupeň) tak po sešlápnutí spojky se ozejvá takovej divnej zvuk jako by se něco protáčelo bo co, řadit mi jde v pohodě a se spojkou jsem spokojenej jen ten zvuk, nerad bych něco zanedbal, nemáte s tím někdo zkušenost?

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Nevím co máš za převodovku ale vyděl bych to na spojkový ložisko.Vyzkoušej při nastrtovaným motoru jenom šlapat na spojkovej pedál a uvidíš jestli ti to dělá.

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

rfarsky píše:Nevím co máš za převodovku ale vyděl bych to na spojkový ložisko.Vyzkoušej při nastrtovaným motoru jenom šlapat na spojkovej pedál a uvidíš jestli ti to dělá.
mám 6ti stupňovej manuál, díky vyzkouším a dám vědět

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza42 »

Taky to vidím na spojkové ložisko. Když jsem Sharana vybíral po bazarech tak to dělaly hned dva z nich, takže to nebude asi exotická závada. Dělalo to jen u studeného motoru. Po ohřátí to přestalo.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Já mám převodovku z Forda tam je ložisko s hydraulickým válcem dohromady.Cenovka se pohybuje mezi 4-5tis.

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od jiri01 »

Zdravím a chci se zeptat, jestli někdo ví, co způsobuje hučení při uvolnění spojky (dělá to při zařazení 4., 5. a 6 stupně nebo jen při sešlápnutí a uvolění spojky bez řazení při těchto rychlostech a je to jako hučení když na dálnici najedete na čáru). Auto mám v záruce a v servisu na první pokus výměna vnitřního kloubu - vydrželo 100 km, druhý pokus nová spojka + setrvák - vydrželo 1000 km a na třetí pokus vyjádření IVG že se vyvíjí nová spojka a do tý doby řešení nemají. Ještě poznamenám, že to nedělá vždycky, ale často (a je při tom cítit mírná vibrace v pedálu) a všichni mechanici na to koukaj jako že to nikdy neslyšeli. Taky mi škrtá dvojka za studena a prej že mám najeto 20000 km že to je málo a že si to sedne, ale mám ještě Roomstera a Fabii, obě do 20000 km a řazení dokonalý. Zná někdo řešení hlavně toho hučení? Jinak je Alhambra dokonalý auto, až na tohle.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od Bitvi »

Tak za studena mi jde 2 taky jakoby přes zuby,ale to je prej normální.Hučení bych viděl na spojkový ložisko,ale když píšeš,že máš novou,tak nevím
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od kazbic »

jiri01 píše:.......že mám najeto 20000 km že to je málo a že si to sedne...
...asi bych jim "usadil" zavřenou ruku do obličeje a trval na výměně celého auta,když je to v záruce a jsou to takoví babráci,že to neumí opravit.Takové věci mi dokáží hnout žlučí.Neuvěřitelný co se dnes děje. :(
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od jiri01 »

No jo...
Záruka mi skončí až v prosinci, tak tu dvojku přes zuby pochopitelně ještě zkusím, až něco najedu. Ale u žádnýho jinýho auta jsem to neřešil, leda že by na to trpěly TDI - před tím jsem měl Fabii 1,9 TDI PD a taky, ale tam mi vyměnili synchrony a OK.
A na řešení těch zvuků jsem zvědavej, mám oficiální vyjádření od IVG a tam stojí, že výměna spojky je krátkodobý řešení a pokyn pro servisy je "odložit opravy, než bude nový typ spojky". Jen by mně zajímalo, co když ji vyvinou až mi skončí záruka... :|
Ale myslel jsem, jestli by to nemohla být nějaká banalita, jen na to přijít (známe postupy značkových servisů). Ještě se mi občas stává, že se při řazení páka zastaví v polovině a nejde dál, až na další pokus (i u teplýho auta). Taky mi za studena jednička jde "protáhnout" dopředu jen jedním místem, když ji bez citu přitáhnu do strany naplno, tak nejde dopředu.
Holt celý řazení a spojka mně u toho mýho auta trápí.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od jenda »

Jestliže vadu neumí odstranit jejich smůla, trvej na výměně auta nebo na vrácení peněz a neboj se pohrozit Českou obchodní inspekcí. Jestli jsem správně pochopil, stěžuješ si opakovaně na stejnou závadu tam platí jednoznačně: při třetí reklamaci toho samého máš nárok na zrušení kupní smlouvy a vrácení všech peněz bez nějaké amortizace. Když jsme tímhle v práci pohrozili při výskytu koroze na Transportéru tak najednou šlo všechno a rychle.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od Bitvi »

To jo,jenže je to až po 3 uznaný reklamaci má nárok na vrácení peněz,nebo výměnu.Pokud to neuznají a nemá to v nějakým opravným listě napsáno,že třeba 3x po sobě je měněná spojka,tak mu to neuznají.
Obrázek

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od jiri01 »

Bohužel, oni tohle dobře vědí - pokaždý napsali do zakázkovýho listu něco jinýho, myslim že záměrně. Ale mně se zdá, že to hučení spojky naštěstí nic nezpůsobuje, jen to obtěžuje.
Pokud se to nevyřeší do konce záruky, ještě mám k dispozici pojištění DAS a můžu za sebe nechat jednat právníka. A kdyby se to mělo úplně vysypat, tak tam mám připojištěný i znalecký posudky :lol:
Ono vrácením auta bych si moc nepomoh - měl jsem ho fakt s velkou slevou a i na výhodnej leasing. Sice bych měl peníze, ale za ty už bych to samý nepořídil a na Multivana je to málo :|
Myslím, že bych se spokojil s novou převodovkou + spojkou + přední nápravou, nemusej mi měnit hned celý auto :P

A nezkoušejte někdo říct, že proto byla ta sleva !! :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) jiri01 dne 18.01.2008 22:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od Bitvi »

Jdi si tvrdě po svým.Mám něco podobnýho za sebou,akorát ne s novým autem.Určitě bych neváhal s DASkou,nebo právníkem.
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od jenda »

Máš ho už více než rok, minimálně by byl novější a standard výbava je také čím dál lepší.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“