SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matuf »

Shemik píše:JJ, pravda, ty nemam, zatim je nepotrebuji, takze je zacnu shanet, az to bude aktualni, ale kdyby nekomu z Vas nejaky prebyval, tak dejte vedet. Dik. 8)
Hmm tedkom sem viděl 2 na ebay asi za 35 euro bez poštovnýho :roll:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

35 E + postovne je dost, doufam, ze to snad pujde sehnat i levneji 8)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Shemik píše:35 E + postovne je dost, doufam, ze to snad pujde sehnat i levneji 8)
Moc sehnat nejdou, tak jsem límec nakonec koupil nový u Porsche v ČB a cena 2200 Kč :(

Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matuf »

no a nevyšlo by to furt přes ebay levnějc??? těch cca 40 za limce + 15 pošta no a sme v českejch za oba limce na cca 1600 Kč Psal tam že sou jetý tak rok ale prej perfektní stav.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Aha, tak to 5 zpet 5, to jsem netusil kolik stoji novy, tak to je pak docela dobra cena. 8)
Naposledy upravil(a) Shemik dne 09.08.2007 18:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Tak, jak Vam kuci budou sharanatka dorustat, tak pokud nebudete plodit dalsi a dalsi sharanatka, tak si to tu po sobe pekne podedime. Tak kuci u koho si muzu tak cca do 1,5 az 2 let zamluvit dva sede limce za rozumnou cenu :?:

Uživatelský avatar
sekosWV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sudkov - u Šumperka
Kontaktovat uživatele:

ISOFIX - dětské sedačky?

Příspěvek od sekosWV »

ISOFIX - dětské sedačky?
máte s tím někdo skušenosti?? dá se sedačka s isofixem používat i do auta bez něj? (normálně ji přidělat pásy)
sekoš

když to má kola nebo kozy tak s tím budou brzo problémy
http://www.sekos.wz.cz

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ISOFIX - dětské sedačky?

Příspěvek od patper »

Jasne,jen maji navic ty zobacky na uchyceni [isofix] :wink: A jsou za vice penez :idea:
Ale odpada ti to pridelani sedacky pasem - jan nacvaknes, prcka pripoutas a jedes :idea: :D

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od DMS »

kluci,mám v Passatu B5.5 isofix,ale nemůže sehnat sedačku,která tam pásne,Römer Duo Plus tam např.nedosáhne těma packama, neznáte někdo určený typy sedaček,který tam pasujou ?

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od jardahes »

chtěl bych tu rozpoutat menší diskuzi, jestli teda můžu. Mám roční holčičku Klárku a váhově se mi dostala na oněch devět kilo od kterých je povoleno používat integrované sedačky v Sharanu. Do teď jsem ji vozil v takové té nákupní tašce co se poutá proti směru jízdy, ale princezně už z ní koukají nohy a tak jsem usoudil, že už to pro ní nebude tak pohodlné a zkusil tu integrovanou. Vše v pohodě, límec mám, sedačka šla zvednout a malé pásy fungují také. Problém nastal jen při delších cestách když na princeznu padne spánek. Límec je dost široký a hlava se prostě vyvrací. Vyhodil jsem tedy prostřední sedačku s bederním pásem a dal tam sedačku s integrovanou sedačkou a vyhodil roletu. To vše aby jsem při spánku mohl sedačku naklonit do kufru pod úhlem kdy malé nepadá hlava a klidně spí jak v posteli. Jen mám menší problém s manželkou, která si není jista bezpečností. Dřív jsem vozil malou na místě za spolujezdcem, kde je podle statistik nejbezpečnější místo a teď ji mám uprostřed. Bohužel u sharana krajní sedačky nesklopíš, překáží tam tapec nad koly. Já osobně si myslím, že s bezpečností by to mohlo být ok. Koukal jsem na sedačku když jsem bral potahy prát a vše se mi líbilo, uchycení pásů atd. Tak jen se chci zeptat co vy na to, jak jste to řešili s vašimi ratolestmi vy.

Díky :)
Jarda

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od DMS »

já to mám už vyřešený, sehnal jsem Recaro sedačku na isofix, která je polohovatelná, takže by měla jít dát i do mírnýho lehu. Je to na 9-18 kg. Tady bezp.pásy auta už nejsou potřeba. Nevím, ten Sharan nemá asi polohovatelnou ?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od patper »

To Jardahes

Jak pises - nahapu,jak deti vozi ti ,co nemaji polohovaci sedadla :|
Ale ja to resil posunutim sedadla uplne dopredu a potom jde pomerne hodne sklopit :wink:

To DMS

Jak nejde polohovat sedadlo v aute,tak je to na ... :? Manzelka ,kdyz jezdi C3,tak musi davat deku mezi sedadlo a sedacku - aby byla sedacka trochu polozena :|

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od DMS »

to máš recht, hlavně děti 9 kg a trochu výš ještě nemůžou pořád být v sedu, naše prďolka má sice jen 6 měsíců,ale 9 kg už má a ta dlouho tak být nemůže..

volodja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.12.2007 22:57
Bydliště: Bratislava

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od volodja »

To Jardahes

Myslím, že tvoje riešenie má jeden háčik. Náklon dozadu byť môže, ale len do určitej miery, teda dieťa nesmie úplne ležať. Pri trojbodovom upínaní sa sedadlo sklápať nesmie vôbec (hrozí pri čelnom náraze, že dieťa podkĺzne pod pásmi). Pri päťbodovom upínaní sa sklápať trochu môže, ale ak sa sklopí veľa, tak pri náraze sa dieťa kĺže dopredu, a je zadržané hlavne tým medzinožným pásom, čo môže byť bolestivé a môže spôsobiť vážne poranenia pohlavných orgánov. Neviem poradiť, aký uhol je ešte bezpečný, ale skús sa pozrieť niekde na sedačku typu 9-18 kg s päťbodovým zapínaním, ktorá sa dá sklápať a zmeraj si maximálny uhol, do akého sa dá sklopiť a podľa toho sklápaj sedačku na sharane. Mimochodom, v návode sa píše, že integrovaná detská sedačka môže byť použitá len s operadlom v prvej, alebo druhej polohe.
Je tu ale ešte aj možnosť posadiť dieťa proti smeru jazdy, dokonca to aj odporúčajú (vivat variabilita sharanu), vtedy asi môžeš sklopiť operadlo o niečo viac.
Ja používam pre cca 9 kg vážiace dieťa sedačku STM Starlight SP, tá má dve polohy, tá sklopená poloha je cca ako keď sklopíš sedadlo o jednu polohu dozadu. Sú ale sedačky, ktoré sa dajú sklopiť aj o niečo viac.
Okrem malej mám ešte dve staršie dcéry, a tie majú klasické sedačky pre veľké deti (15-36 kg). Kvôli pásom používam rozostavenie sedačiek 2-2-1, pol kufra mi pri bežnej prevádzke stačí a deti takto majú viac priestoru. Chvíľu som používal tú integrovanú + jednu detskú, ale manželka veľa číta katastrofickú literatúru, dočítala sa o bočných nárazoch atd., a tak som pre kľud v dome dokúpil ešte jednu detskú sedačku a integrovanú mám v rozloženej polohe.

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od Budulman »

Do kolika kg jsou ty integrované sedačky?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“