TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: váha bržděného vleku v TP

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Bitvi »

Tommate píše:
Bitvi píše: Do 7500KG můžeš jezdit neomezeně,tak nevím,proč jsi měl problém
nakonec mne pustili, jel jsem tehdy na Slovensko v neděli, a to jsem měl vozík prázdný brzděný do 1400kg, samotný vážil nějak do 400kg, nevím proč ale tvrdili že jedu s touhle soupravou v době zákazu :?
Zkoušeli jestli nedáš nějakej uplatek.Slovenský hranice byly hrozný.Madaři,poláci,atd,bez uplatku měli problém pořád,i když žádnej nebyl.
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jenda »

jk147 píše:Pokud máš B nesmíš řídit jízdní soupravu těžší 3.500kg!!!!!!!! takže ti to E je na ho...!!!!!!!!!!!!!
Proto mám skupinu B + E alespoň v novém řidičáku a odstavec 10 §81 zákona č.361/2000 neomezuje hmotu soupravy
ve starých to bylo jinak tam bylo B a pak samostatně E omezené do 3500 Kg tam to tím zápisem samozřejmě omezené je.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Tommate »

tady je moje OTP
(sry za kvalitu, namám po ruce nic lepšího čím bych to vyfotil)
Přílohy
otp.jpg

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jenda »

Tommate píše:Takže dobře jsem pochopil že na SAG s přívěsem o celkové hmotnosti soupravy nad 3,5t nepotřebuji "C"? Ať máme jasno :wink:
C nepotřebuješ, protože je pro vozidlo nad 3500 kg a přívěs do 750 kg

potřebuješ sk B + E, kde E nesmí mít omezení hmotnosti soupravy do 3500 vzláštním zápisem
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

skupina B do 3.500kg a k tomu vlek do 750kg, to se toleruje, takže se dá říct do 4.250kg!
pokud ale máš E za B, tak už je to blbý, bere se to jako jízdní souprava s vlekem těžším než 750kg a u SAG to vychází blbě, váha vleku by neměla přesáhnout: 3.500kg - váha auta tj.celková 2.470kg = 1.030kg vlek. pokud přesáhneš 3.500kg s velkým vlekem, tak by jsi měl mít C ,ale stačí ti pro SAG za to C, E za B.

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

jenda píše:
Tommate píše:Takže dobře jsem pochopil že na SAG s přívěsem o celkové hmotnosti soupravy nad 3,5t nepotřebuji "C"? Ať máme jasno :wink:
C nepotřebuješ, protože je pro vozidlo nad 3500 kg a přívěs do 750 kg

potřebuješ sk B + E, kde E nesmí mít omezení hmotnosti soupravy do 3500 vzláštním zápisem
a to omezení tam budeš mít, pokud nemáš C, a udělaný E za C.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od widle »

hmmm, to v tom začíná být pěkný hokej teda....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

no a k tomu ještě tachograf a když ho nemáš, tak to oni tě pustí, a příjde ti za tři měsíce pokuta 300euro a nějakej poplatek, a když zaparkuješ na parkovišti pro osobáky u benzinky ve tři ráno, aby sis na hodku zdřímnul, je to za 20euro :evil: !
Naposledy upravil(a) jk147 dne 20.01.2008 21:36, celkem upraveno 1 x.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Marek77 »

Já stejně nic netahám a tažné mám jen proto, že jsem koupil auto, kde už bylo.

Pokud by mi za něj někdo nabídl rozumnou cenu, okamžitě ho prodám. Stejně tak pokud by v budoucnu měla nastat nějaká nepříjemná situace ve smyslu nutnosti placení vyšších poplatků při provozu po dálnici či dokonce placení mýtného, bez prodlení tažné demontuju. Je mi k ničemu.

Tímto tedy vyhlašuju neoficiální prodej - tažné na Sharan / Galaxy I, staré rok, použité nikdy.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jenda »

jk147 píše:
jenda píše: C nepotřebuješ, protože je pro vozidlo nad 3500 kg a přívěs do 750 kg

potřebuješ sk B + E, kde E nesmí mít omezení hmotnosti soupravy do 3500 vzláštním zápisem
a to omezení tam budeš mít, pokud nemáš C, a udělaný E za C.
pokud máš řídičák udělaný v souladu s nyní platným zákonem máš samostatnou speciální skupinu nazvanou BE, kterou tvoří auto do 3500kg + přípojné vozidlo libovolné váhy, která nemá omezení váhy soupravy!!!!!
Toto omezení je např u skupiny C1E a D1E kde dle zákona jednoznačně dané omezení soupravy na 12 tun, a naopak není u skupiny CE a DE kde tažné vozidlo smí mít více než 3500kg a hmotnost přípojného vozidla také není omezená.

pokud by skupina BE měla nějaké omezení tak tam co jsou XXX by byl zapsán harmonizační kód toho omezení.
Přílohy
řidičák.JPG
Naposledy upravil(a) jenda dne 20.01.2008 23:06, celkem upraveno 1 x.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

Řidičské oprávnění skupiny B+E opravňuje k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla uvedeného v odstavci 4 a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu podle odstavce 4 písm. c). - A to mam dojem, že právě jde:
4.c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost2) motorového vozidla.

Nemůžeš mít auto třeba s váhou 3.499kg a za to zapřáhnout vlek 3.000kg na skupinu B+E.
Naposledy upravil(a) jk147 dne 20.01.2008 23:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jenda »

jk147 píše:Řidičské oprávnění skupiny B+E opravňuje k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla uvedeného v odstavci 4 a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu podle odstavce 4 písm. c). - A to mam dojem, že právě jde:
4.c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost2) motorového vozidla.

Nemůžeš mít auto třeba s váhou 3.499kg a za to zapřáhnout vlek 3.000kg na skupinu B+E.
kdyby ten dovětek byl omezující tak by tam bylo pokud jde ...o jízdní soupravu která nepřevyšuje 3500 kg, ale tam je pokud nejde tím ti říká že B+E platí pro soupravu nad 3500 kg
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Tommate »

Marek77 píše:Já stejně nic netahám a tažné mám jen proto, že jsem koupil auto, kde už bylo.

Pokud by mi za něj někdo nabídl rozumnou cenu, okamžitě ho prodám. Stejně tak pokud by v budoucnu měla nastat nějaká nepříjemná situace ve smyslu nutnosti placení vyšších poplatků při provozu po dálnici či dokonce placení mýtného, bez prodlení tažné demontuju. Je mi k ničemu.

Tímto tedy vyhlašuju neoficiální prodej - tažné na Sharan / Galaxy I, staré rok, použité nikdy.
tak tady je řeč o těžkých nákladech jako jsou např. auta atd.. nikdy nevíš kdy se ti může šiknout tažné, vozík ti někdo vždycky půjčí třeba za flašku, já se takhle kompletně přestěhoval s malým vozíkem 2m skoro jedním vrzem, a určitě jsem nepotřeboval ani C ani E :wink:

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

skupina B+E platí, ale jen do tý doby, pokud nejde o jízdní soupravu podle odstavce 4 písm. c). Pokud máš B, tak nemůžeš řídit soupravu těžší než 3.500kg.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jenda »

A na co by teda byla, když by neumožňovala víc než umožňuje skupina B dle odstavce 4 písmeno c) ?
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“