TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Omanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2008 07:52

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Omanek »

Ahojky ve spolek!
Abych si to teda shrnula (berte me prosim s rezervou, to vite ... zenska :lol: ):
I presto, ze mame v OTP na kouli 2t (brzdeny, nebrzdeny 700kg), tak nam pro letosek staci stale DZ do 3,5t. Tedy za predpokladu, ze netahneme neco nad 750kg (na coz nemam ani opravneni ani odvahu :wink: ). Je to tak?!
(O)\_!_/(O)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od BrendlJiri »

Omanek píše:Ahojky ve spolek!
Abych si to teda shrnula (berte me prosim s rezervou, to vite ... zenska :lol: ):
I presto, ze mame v OTP na kouli 2t (brzdeny, nebrzdeny 700kg), tak nam pro letosek staci stale DZ do 3,5t. Tedy za predpokladu, ze netahneme neco nad 750kg (na coz nemam ani opravneni ani odvahu :wink: ). Je to tak?!
Omanek pochopila si to dobře :lol:
Sharan tdi afn 81kw

Omanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2008 07:52

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Omanek »

Vsem moc diky za rady a objasneni. Bude se mi ted o trosku lepe spat .... snad :wink:
(O)\_!_/(O)

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Waclav »

Zdravím všechny :wink:
a ještě jedno téma stran tažného bych zde nadhodil a zkušenosti z Vás vytáhl a sice :
tažné zařízení a nosiče kol ?
jaké s tímto máte uživatelské zkušenosti, popř. typy a ceny těchto nosičů, složitost montáže, změna chování GSA za jízdy
a také popř. nemáte-li tažné tak jak s nosiči kol vzadu (ale to už je skoro na nové téma :) )
zdraví Vás nynější kolega od VW Golfů III,
ale již letos jistě budoucí uživatel VW Sharana :lol:
pH

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Shemik »

Zdravim Te Waclave, vitej. :lol:

Jinak na ty tazny diskuze zde a na ty nosice kol jsou tu zvlastni temata. Viz Sherlock, zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 , tak prosim ty cyklonosice tam, at se to tu nemicha. Dik. 8)

jirka alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jirka alhambra »

Dobrý den Potřeboval bych poradit jak nebo kdo by zařídil navýšení užitečné hmotnosti na tažném z 1530na 2000kg. koupil jsem alhambru rv.97 66kw s tažným namontovaným od výrobce na 1530kg. Na úřadě mi řekli že to může navýšit jen výhradní zastoupení v Praze. tam mi do telefonu řekli že by to neměl být problém že tyto auta mají běžně závěs na 2000kg ať si napíšu žádost. potom mi .ale oznámili že nebudou měnit údaje výrobce. Prý si mám koupit stejné auto bez závěsu a dodatečně ho tam namontovat že mi na úřadě těch 2000 kg bez problémů napíší. Zdá se mi to postavené na hlavu abych si kvůli háku kupoval jiné auto ale stejný model. díky za radu Jirka

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Zkusil bych jen nechat zrušit zápis tažnýho v TP, jako že jsem ho sundal. A pak bych si koupil jiný na 2000 kg nebo si k němu sehnal papír že je na 2000 a nechal ho tam znova zapsat.
:!: Ale pozor, stejně si tou změnou nepomůžeš, protože většina alhamber má sice hmotnost přívěsu 2000 kg, ale hmotnost soupravy 4000 kg. A když má auto cca 2500 kg, na přívěs ti nezbyde víc než přibližně 1500. Hmotnosti přívěsů se mimo jiné řešily tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=50056

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Tommate »

auto se dvěma pasažéry bude mít ještě pořád do 2000kilo, takže je tam rezerva na 2t vozík

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Podle mně záleží na celkové hmotnosti a ne nakolik je auto naložený, ne? Možná se pletu, ale vždycky jsem si to myslel.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Tommate »

ne to by byl nesmysl aby tam dávali 2tuny hák, prostě máš soupravu a každá část soupravy má svoji celkovou (maximální) hmotnost, ale to neznamená že maximum celé soupravy musí být nutně součet celkových hmotností všech částí soupravy, prostě jestli chceš táhnout maximum na háku, tak do auta už tolik naložit nesmíš, důležitá bude celková váha kterou nesmíš překročit, buďmě rádi že tam takové háky máme, je to právě díky tomu že SAG má takový hmotnostní rozsah, který se dá v případě potřeby jakoby "přenést" na vozík

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Tommate »

jiri01 píše:Podle mně záleží na celkové hmotnosti a ne nakolik je auto naložený, ne? Možná se pletu, ale vždycky jsem si to myslel.
jo a pokud mluvíme o vozíku 2000kg tak je myšleno např brzděný přívěs který váží třeba 400kg, a na něm třeba auto 1600kg, takže tam je to celková hmotnost

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Tommate píše:
jiri01 píše:Podle mně záleží na celkové hmotnosti a ne nakolik je auto naložený, ne? Možná se pletu, ale vždycky jsem si to myslel.
jo a pokud mluvíme o vozíku 2000kg tak je myšleno např brzděný přívěs který váží třeba 400kg, a na něm třeba auto 1600kg, takže tam je to celková hmotnost
S tim vozíkem to je jasný. A s tím autem asi máš pravdu, ono mi to nedávalo smysl, že mejch 2510 + 2000 kg není 4000 a nechápal jsem proč to tak je a proč tam nedaj 4510. Jsem de*** :lol:
Pak ale pokud nemaj váhu tak můžu mít na valníku třeba hummera a nic se mnou nenadělaj :P

jirka alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jirka alhambra »

taky jsem si nejdřív myslel že původní tažný odstraním a přidělám jiné na 2000kg ale na úřadě mi řekli že v techničáku není zapsáno kolik udrží ten závěs ale kolik utáhne auto takže si nepomůžu. Výrobce dal na tohle auto 1530kg ,nikdo neví proč a nikdo mi zátím nebyl schopný poradit co s tím. I když se sečtou největší povolené hmotnosti na tomhle autě vychází na závěs 1530kg. V praze mi řekli podle VINU že to takhle už sjelo z linky.

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Tak asi je to normální, třeba ty první alhambry byly všechny takový. Přece jen je to nejslabší motor. Ale nevim. Zdá se ale že máš neřešitelnej problém :(

jirka alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jirka alhambra »

uz jsem to vzdal. Na pondělí mám v Německu zamluvenýho Sharana 81kw rv. 98 tak snad budu mít od těch úředníků pokoj. On mi to jak jsem vysledoval z vašich příspěvků zmastil nějaký úředník asi při přihlašování dovozu. Já mám nejvyžší hmotnost auta 2400kg a soupravy 3930kg . Někdo to od sebe prostě odečetl a zbylo mu 1530 na přívěs takže jako bych pořád jezdil s plným autem.Horší je že se nedá nikde dovolat, ten hák potřebuju protože mám podval na 2000kg a musím kvůli tomu koupit jiné auto. to je tak do občanskýho juda.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“