Jaký žarovky G4, typ, značka, zkušenosti?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od pelo »

Ja si tedka nedavno koupil do tlumenych svetel OSRAM LIGHT@DAY, co jsou zarovky urceny pro denni sviceni tim, ze maji delsi zivotnost(2 nebo 3 krat, ted presne nevim). Svitivost kuzelu je srovnatelna s puvodnimi phillipsy, co tam byly od vyroby, ale co se zlepsilo, jsou odrazy mimo svetelneho kuzelu, to znamena, ze na cestu sice sviti priblizne stejne ale treba znacky a chodce vidim asi tak o 15-20 metru driv(mozna i vic). Pritom nikoho neoslnuji, ale ty znacky na me sviti uz z dalky... Svetlo maji trosku belejsi nez ty origose, ale furt trosky nazloutly, takze v mlze jsou taky dobry, protoze se tak neodrazeji od kapek vody. Co jsem zatim slysel, tak treba specialni zarovky do mlhy H3 maj zluty svetlo schvalne, protoze v mlze a desti se ta zluta odrazi od kapek vody mnohem mene nez bila nebo modra...

Dalkovy jsem koupil OSRAM NIGHTBREAKER, a sviti super. Barva svetla je pekne bila a rozdil ve svitivosti je taky dost poznat. Podle vyrobce maj ale zkracenou zivotnost oproti beznym OSRAM-um na polovinu, jenze tim, ze jsou to dalkovy, ktery mas zaply fakt obcas, tak musi vydrzet. Ja mam tuto konfiguraci pres 3 mesice a zatim nic neodeslo a ani s tim nepocitam...

Kdyz jsem si ty zarovky prohlizel, tak se mi zdalo, ze vlakna mely trosku posunuty oproti puvodnim zarovkam, takze se malinko posune v ohnisku v parabole a proto davaji vic svetla mimo svetelny kuzel...

Celkove me ty zarovky 2 x LIGHT@DAY H7, 2 x NIGHTBREAKER vysly priblizne 1070,- Sk, takze pocitam, ze v Cechach to mate asi levnejsi...

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Type-17 »

ted jsem jedny koupil a mam je zatim tyden, tak dam vedet po mesici. maji je v peti barvach a ja si vzal bile ale spise sviti do podra jen jemne jako xenony.
PS: nestartoval jsi nahodou kdyz jsi mel zapnute parkovacky? ty ledky to nezvladaji a ma se startovat jen kdyz jsou vypnute

jednoznacne jsem pro osram nicht breaker. uz nepotrebuju ani dalkace sviti jako sv´na a zatim nikdo neblika ze bych ho oslnoval.
barbarez píše:2 Molczik: Tak Zdeńku.... měl si ku*va pravdu. Se mi už dos*ali ty zkur*ený ledky v parkovačkách! jedny svítí jen půlka.A u ty druhý to je o pokutu... ty blikaj jak strobáč pořád dokola... mam ted fakt čas se s tim sr*t!

Jsou nějaký ledky do parkovaček co se nezkurvý do 3 týdnu??

Uživatelský avatar
vasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od vasek »

mám opačný problém. ledky v parkovačkách mám už rok a svítí pořád.koupil jsem bíle,ale svítí do modra,tak čekám že odejdou abych je mohl vyměnit a pořád nic :)

to Molczik:kde se dají sehnat OSRAL silverstar? :lol:

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od valec1 »

habuare píše:Nevie mi neikto poradit ake ziarovky by som mohol dat na tlmene svetla, lebo sa mi zda ze tie moje svietia nejako slabo. velka vdaka
kamos si poridil HID sadu tak me daroval svoje Philips XP i s modryma parkovackama(+80%). pokrok proti normalnim. ted se jezdi v noci lip. az se i to po case bude zdat malo tak pak dam taky HID ale zatim ok

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od vandal666 »


Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Skrat-G4 »

PHILIPS jedině tyto :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Tomm »

Skrat-G4 píše:PHILIPS jedině tyto :twisted:
Ja zase preferuju Osram, ale jen proto ze mi Philipsky pripadaji predrazeny. Nechces je nekdy porovnat? Mam ted na aute jednu Silverstarku a jednu Nightbreaker. (pokud Silverstarka nevydrzi, tak budou dve Nightbreaker)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od molczik »

Jak jsou na tom ty Nightbreakery s životností? Budu ted kupovat žárovky otci na auto a nemužu se rozhodnout jesi Silverstar (ty mam na autě já a spokojenost) nebo právě ty Nightbreaker. Někde jsem slyšel že častěji praskaj.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Tomm »

Mam ji na aute necelych 24hodin, tak ti moc neporadim :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od spravcanetu »

Chcem sa opytat, dat tie ziarovky do stretavacich (H1), ci aj do dialkovych (H7) Dik
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od molczik »

spravcanetu píše:Chcem sa opytat, dat tie ziarovky do stretavacich (H1), ci aj do dialkovych (H7) Dik
Obráceně. H7 do potkávacích, H1 do dálkových. Každopádně volba je na tobě. Já mam Osram Silvestar v potkávacích i dálkových.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Skrat-G4 »

Tomm píše:
Skrat-G4 píše:PHILIPS jedině tyto :twisted:
Ja zase preferuju Osram, ale jen proto ze mi Philipsky pripadaji predrazeny. Nechces je nekdy porovnat? Mam ted na aute jednu Silverstarku a jednu Nightbreaker. (pokud Silverstarka nevydrzi, tak budou dve Nightbreaker)
Kamarád je má na svým BMW a myslel jsem, že jsou to xenony a ty Silverstar jsem měl na svým golfíkovi ale vydržely tak 2 měsíce a potom se jedna spálila. Jinak porovnat to s tebou nemůžu CROSSI, protože teď dávám na auti Xenony

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Tomm »

Skrat-G4 píše:
Tomm píše: Ja zase preferuju Osram, ale jen proto ze mi Philipsky pripadaji predrazeny. Nechces je nekdy porovnat? Mam ted na aute jednu Silverstarku a jednu Nightbreaker. (pokud Silverstarka nevydrzi, tak budou dve Nightbreaker)
Kamarád je má na svým BMW a myslel jsem, že jsou to xenony a ty Silverstar jsem měl na svým golfíkovi ale vydržely tak 2 měsíce a potom se jedna spálila. Jinak porovnat to s tebou nemůžu CROSSI, protože teď dávám na auti Xenony
Crossi? 8O

No a kdyz jsi porovnaval ty Philipsky (napis presny oznaceni) s NB nebo SS, tak ktery ti prisly lepsi?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od pelo »

No ja mam ty Nightbreakery uz skoro pul roku a vsechno v pohode. Mam je jako dalkovy, takze to pripisuju tomu, ze s dalkovyma prece jenom tolik nesvitis(podle vyrobce by meli mit polovicni zavotnost)... Do potkavacich jsem dal prave pro jistotu Light@day a taky zadnej problem, nic neprasklo...

A naposled jsem koupil blinkry Osram Diadem a jsou fakt hezky a taky by meli mit prodlouzenou zivotnost...

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe Ziarovky

Příspěvek od Skrat-G4 »

Já bych doporučil PHILIPS, protože osram si koupila bráchova mladá a nepoznal jsem rozdíl a PHILIPS svítí fakt hrubě

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“