NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od kedaR »

Začalo mi něco hučet v přdu nejdříve jsem myslel že ložiska v kolech tak už jsou jiný a ono pořád,nyní jsem dal prventivně i destičky protože už jjse mi zdáli stejně slabé a pořád.Už mám podezření že něco v převodovce nebo že třba to uložení dlouhý polosy už jste to někdo řešil?
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

No nevím ale postup byl uplně stejný,trochu se mi tan zvuk mění když točím do leva,ale jinak jak píšeš manželka ani nic neslyší a já jsem z toho na prášky.Jdu prohlédnout Etku jak to tam vypadá - uložení poloosy a asi převodovku ten chytrák co tu haní vw psal něco o dvojložisku v převodovce či co že odchází tak to skouknu v Pc a jak bude čas tak i v reálu.
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
vwnikdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od vwnikdy »

kedaR píše:No nevím ale postup byl uplně stejný,trochu se mi tan zvuk mění když točím do leva,ale jinak jak píšeš manželka ani nic neslyší a já jsem z toho na prášky.Jdu prohlédnout Etku jak to tam vypadá - uložení poloosy a asi převodovku ten chytrák co tu haní vw psal něco o dvojložisku v převodovce či co že odchází tak to skouknu v Pc a jak bude čas tak i v reálu.
ten chytrák to jsem já,a dvojložisko jsem myslel pro fabii,sharan ho nemá,problém máš v v prodloužení převodovky k pravé poloose,zjištení je jednoduché ,ale to si nechám pro sebe

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Fakt chytrák chytlavý tak si to nech.
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Tak Etka mě moc nepotěšila ložiska jsou fakt dvě ,ale myslel jsem jestli tam nezjistím rozměr (typ) ale nic jen katalog.číslo 02N 409 335 cena 1650,-bez DPH pro typ převodovky EHH co tam mám já.A to jsem myslel že nebudu muset do autoriz.servisu pro to lóžo a koupím ho někde v ložiskách a asi nic
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

No právě si myslím že to uložení delší poloosy,rád bych ho koupil dopředu když to rozeberu abych to hned zase složil,nechce se mi na něj jen kouknout oměřit nebo opsat a pak znovu.
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Díky teď jsem s tím skončil a je ticho ,ložisko jsem koupil v Seatu za 1650,-kč vč.silentbloku.Díky
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Pískání a vrzání od přední nápravy

Příspěvek od jerryty2 »

Ahoj, poprosím Vás o radu. Mám Sharan 2002 TDI PD85Kw. Začal jsem pozorovat, že při jízdě, pokud pootočím volantem mírně doleva začně to docela hlasitě kovově jakoby pískat nebo vrzat někde od přední nápravy, ale jen v určité poloze zatočení, pokud tuto polohhu překročím tak to přestane, někdy to dělá celej den, někdy ne. Servem to podle mě není, protože když točím na místě tak to nic nědělá. Díky moc všem za radu.

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání a vrzání od přední nápravy

Příspěvek od lapaja »

Ahoj, u mě to bylo vrzání při otáčení volantem hlavně v létě,bylo to uložení předních tlumičů. Jak je uložení tlumičů,tak jsem to prostříkal a zatim mam klid ale stejně to bude chtít vyměnit. Dělá ti to i když stojíš?

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pískání a vrzání od přední nápravy

Příspěvek od jerryty2 »

Díky za radu. Když stojím tak to nic nědělá, jenom při jízdě při mírném pootočení volantu doleva. Při větších poloměrech otáčení to nědělá nic.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“