klepanie ventilov?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od alean »

Type-17 píše:na tohle jsem se dival u autokelly a tam to je pod zdvihatky ventilu.
DworiBak píše:Tady je foto hydroštelů :
to asi proto že to jsou zdvíhátka ventilů hydraulicky seřizované(česky-štelované
:) ) zkráceně hydroštely :wink:

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

no toš uz na tu hantirku pomalu prichazam.
alean píše:
Type-17 píše:na tohle jsem se dival u autokelly a tam to je pod zdvihatky ventilu.
to asi proto že to jsou zdvíhátka ventilů hydraulicky seřizované(česky-štelované
:) ) zkráceně hydroštely :wink:

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od pelo »

Napadla me este jedna vec. Hydrostely by po natlakovani oleje klepat uz nemely, pokud jsou v poradku. A na volnobeh taky ani neklepou. Bzuceni a klepani se ozyva jen pri akceleraci s vyssim prevodovym stupnem a to taky jen v urcitem spektru otacek. Mozna jdeme spatnou cestou, kdyz hledame chybu v motoru...
Podle me jsou ty hydrostely v poradku, chyba bude az nekde na vyfukove ceste. To bzuceni mi prijde jako klepani kovu o kov, ale ne od motoru, ale spis bych rekl, ze to bude vyfuk. Jak vede od motoru pod autem, jak je katalyzator, tak mezi vyfukem a kokpitem by meli byt plechove tepelne stity, ktere se teplem a casem muzou ohnout a pri nespravne akceleraci se tim padem chveje cely vyfuk a rezonuje to o ten plech stitu. Pokud mate nekdo moznost jit s tim na jamu, tak by ste mohli vlest pod auto, manzelka bude slapat na plyn a zkontrolujte, jestli ten zvuk fakticky nejde od vyfuku...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od bifur »

Hm, neviem ako ty, ale ja mam pocit ze ten zvuk sa neda pomylit. Teda aspon u mna, neviem co tam klepe vam ostatnym. Pri prudkom pridani plynu ide o detonacie a to je trosku iny zvuk oproti fakt klepajucim ventilom, ale obidva zvuky proste rozpoznas.. Chvalabohu moje typicke dlhe zvonenie sa uz dlhsiu dobu neozvalo. Len ma tak napada, ci to skor nebude predzvest zlej zmesi paliva, cize lambda aleba vaha vzduchu. Motor proste dostane blbu zmes a az ked senzor klepania zaznamena detonacie upravi predstih.. No, ked budu prachy pojdem za typkom nech na to hodi ockom a potom poviem ako som dopadol.. Podotykam ze moj motor aj trochu asi nema v poriadku tlaky, takze mne sa na to skor ci neskor budu musiet pozriet, aj ked sa to hustejsim olejom o dost zlepsilo..

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od vandal666 »

našiel som nejaké vychytávky od Wurthu, čo vy nato? :)

http://wurth.sk/media/katalog/04858_sk_A.pdf

http://wurth.sk/media/katalog/04862_05604_sk_A.pdf

s Wurthom mám dobré skúsenosti - mal som aditívum do paliva lebo mi hrozne vibroval studený motor hneď po naštartovaní, po vyjazdení cca 3/4 nádrže benzínu s aditívom problém zmizol... Takže asi skúsim od nich aj niečo proti klepaniu ventilov 8O čistič systému...? len by ma zaujímalo, kde je "podtlaková hadica na vhodnom mieste odsvorkujte" ? čo to je? :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“