Automat - jak řadit?

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Automat - jak řadit?

Příspěvek od jenda »

Začal jsem jezdit s VW Lupo 1,2 s automatem, dle mých informací se defakto jedná o robotizovanou mechanickou převodovku s klasicku spojkou, mám otázku při zastavení na křižovatce na červenou volit N nebo nechat D a jen držet brzdu?
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Lupo3L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od Lupo3L »

No ja chodim tak ze pokial mam eco mod a nekurim, cize je zapnuty start/stop tak len drzim brzdu, ale pokial nemam zapnuty eco mod alebo kurim tak davam do N-ka.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od jenda »

Díky, a ješt jedna otázka, nevíš může se do N volit ještě za jízdy při dobržďování? To jak tam ten automat cpe tu 1 při zastavování se mi moc nelíbí.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Lupo3L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od Lupo3L »

No to asi nie, mozno by si tam ten neutral narval, ale neskusal by som to.
Neviem mne teraz na tom co chodim podraduje uplne hladko, mam tam novu prevodovku, akurat este musim dat nastavit spojku, lebo je mimo rozsahu. Ak sa smiem opytat aky mas rocnik/farbu?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od jenda »

Tak to za mě zkusil jeden kamarád, kterému jsem auto půjčil, a N řadit při dojíždění lze, i podle manuálu se smí vyřadit do N, ale nazpátek do D jen ve volnoběžných otáčkách. Popis a fotky auta jsem dal do galerie zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 9&start=45
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od chico »

ahoj mel bych jen dotazek jak je na tom motor se spolehlivosti, vydrzi, a potom prevodovka co vydrzi a pri kolika se meni apod zvazuju nakup tohoto prcka pro pritelkyni..uvitam vsechny informace o tomto aute

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od jenda »

Podle mích informací odchází na autě pouze spojka je tam klasická suchá o průměru 200 mm, já mám auto se 180 000 km spojka byla měněna ve 107, převodovka je klasická 5 stupňová ta by problém dělat neměla.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
mirek7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od mirek7 »

Lupo3L píše:No to asi nie, mozno by si tam ten neutral narval, ale neskusal by som to.
Neviem mne teraz na tom co chodim podraduje uplne hladko, mam tam novu prevodovku, akurat este musim dat nastavit spojku, lebo je mimo rozsahu. Ak sa smiem opytat aky mas rocnik/farbu?

Mna tiez zaujimalo ci sa da za jazdy zaradit neutral,ale raz my nieco spadlo nazem a ak som to za jazdy hladal tak som sa my neako podarilo buchnut do paky a zaradil som do N a uz som mal vyriesenu tuto otazku.Nastastie to islo.
P.S:Uz si daj konecne doladit tu spojku na Stile sa vecne jazdit neda. :lol:

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od Radek2311 »

Lupo3L píše:No to asi nie, mozno by si tam ten neutral narval, ale neskusal by som to.
Neviem mne teraz na tom co chodim podraduje uplne hladko, mam tam novu prevodovku, akurat este musim dat nastavit spojku, lebo je mimo rozsahu. Ak sa smiem opytat aky mas rocnik/farbu?
Zdravim,
prosimtě popisujež že jezdiš v Lupu s novou automat převodovkou prosim nemaš nahodou nějake dily s te stare pokud ji vubec maš?Mam problem na 3 rychl stupni asi hřidel nebo kolo.
Moc dik
Radek
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od nogis »

jenda píše:Podle mích informací odchází na autě pouze spojka je tam klasická suchá o průměru 200 mm, já mám auto se 180 000 km spojka byla měněna ve 107, převodovka je klasická 5 stupňová ta by problém dělat neměla.
Spojka klasická a auto stejně nejede. Vyměnili jsme ji jako několik dalších dílů a auto se nehne. Najeto poctivých 110tkm. Půl roku to řešíme, nikdy víc bych to auto nekoupil a to jen kvůli té převodovce, jinak bylo super...
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od McMahon »

Můžeš prosimtě přesněji popsat ten tvůj problem. Lupo uz sice nemam ale v to moje se taky v lete 2 a pul mesice nepohlo:D A pak sem jezdil zas jako drak :D :D :D

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od nogis »

V tuhle chvíli už nám řazení normálně funguje, problém je v tom, že hydraulika drží stále "zmáčknutou" spojku. Prostě se to nerozjede.Nejde ani dodělat zákl. nastavení (chybí poslední část-vypnout motor, napíše jen tuším RTFM, ale bez čísla chyby), ani bod prokluzu nejde (neodpočítává tak, jak je v ELSE. O víkendu se chystám na relátka, pak už asi jen "ŘJ" převodovky. Bohužel nikdo nedokáže poradit... :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od McMahon »

Taky mi při nastavovani převodovky vždy naskočilo RTFM! Nevedel sem co z tim az mi poradil jeden tipek z polska co to opravuje, že když to nedokonči nastaveni samo to musiš nastavit tzv. "na tvrdo". Pohledam ten mail co mi psal a napisu ci co a jak. A z tim bodem prokluzu to ti neporadim. Me to slo bez problemu.

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od nogis »

Zkus si na ten mail vzpomenout, byl bych ti vděčný. Díky :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo automat jak řadit?

Příspěvek od McMahon »

Je to v polštině, takže ti to skusim přeložit. :D :D.........:
Když se objevi RTFM! tak drž 3 sec v poloze (-), pak 3 sec v poloze (stop), pak 3 sec (KickDown) a pak 3 sec v poloze (n).
Nasledně nastartovat motor a nechat běžet aspoň 15 sec. Jestli nenastartuje tak rychle vypnout zapalovani a znova nastartovat. Po 15 sec vypnout motor a zkontrolovat jestli hazi rychlosti.
A pak muzes skusit jet.... :)
Doufam ze ti to pomuze.... taky sem se s tim trapil.... a kdyz mi to uz jezdilo jak se patři tak sem auto rozflakal.... :( :(

Odpovědět

Zpět na „Lupo“