Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: T4, Kubmaty

Uživatelský avatar
Yaris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.01.2008 08:51
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Yaris »

Zdravím všechny fandy Téček. Mám na Vás, hlavně na Vás z Prahy a okolí, kteří Téčkám rozumíte a dokážete přijít na jakoukoliv záludnou závadu, velkou prosbu.
V prosinci 07 jsem koupil VW Caravelle 1.9 TD r.v. 96 v jednom pražském bazaru. Zdálo se mi to jako dobrá koupě, ale po týdnu nastaly problémy. Auto při nízkých teplotách nechce startovat, pouze točí jako kdyby nemělo šťávu, ale žádná jiskra a snaha chytit.. Nejdříve sme vyměnili baterku, která měla vadný článek, pak rozvody, kompletně olej a žhavící svíčky, což nás každý utvrzoval, že to bude tím.. Bohužel nebylo.. Nakonec se měnila i nějaká matice spínací skříňky, ale problém pořád přetrvával. Změnili sme tedy servis, kde nám na druhou stranu repasovali startér, vyměnili palivový filtr, který byl zrezlý a jakousi vanu (kryt) u převodovky.. Auto je ale pořád nepojízdné, startuje pouze při telotách 7°C a vyšší.. zdá se mi, že za ten měsíc se problém prohloubil a auto nechce startovat při vyšších a vyšších teplotách.. Někteří radí, že to bude v elektrice, tzn. prozkoušet komplet elektriku, očistit všechny kontakty, ale bohužel tady nevím kde začít. Zde na fóru už mi bylo doporučeno změřit Pojistku žhavení a poštelovat předvstřiky.. bohužel nemám ani dílnu, ani prostředky k tomu se na to podívat.. Pokud by se tady našel někdo, kdo by měl chuť a čas se na to mrknout, ODMĚNA HO NEMINE.. pište buď na antropo@tiscali.cz, nebo na ICQ: 201055475, nebo přímo volejte na 605 512 283. DÍKY MOC Jinak auto je nyní zaparkované u mě před domem v Horních Počernicích - Praha 9 a koncem týdne má být pěkné počasí, takže bych to mohl někam přemístit, ale do té doby můžete auto prohlédnout i na místě odpočinku.. na benzín přispěju.. Ještě jednou díky, že se někdo ozvete, poradíte, cokoliv.. Yaris

jakojo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.01.2008 08:38

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od jakojo »

Měl jsem podobný problém s passatem, ale vyřešil jsem ho a zatím úspěšně tím, že jsem přidával do nafty aditivum. Už je to půl roku a auto jezdí bez potíží, jen jednou tankovala manželka ( bez toho aby nalila aditivum) a ráno byl problém zpátky. :?:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od vwCharlie »

jako ony žhavičky ani nové nemusí žhavit,když na ně nejde proud. Je třeba zjistit,jestli na ně jde vůbec proud,jestli není třeba přepálená žhavící pojistka (50A a je v motorovém prostoru u baterky) nebo by mohlo být v háji aji žhavící relé.
Dále co filtr? Jakej tam máš? dvouvývodový nebo třívývodový. Díky tomu třívývodovému se ta rádo zavzdušňuje,takže mužeš kouknout jestli při startování nejde příliš bublin z čerpadla.
A ta nejhorší varianta je,že můžeš mít už slabé tlaky,přece jen ty motory už mají něco za sebou.

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Kubmaty »

Zkusil bych zapojit plus z baterky treba pres startovaci kabely primo na zhavicky a deset vterit to tam nechat a potom nastartovat. Jestli to chytne hned je to v relatku nebo pojistce. Jinak motor 19TD my Mel mit predsuvnik vstriku vlevo vedle volantu, tak ten musi byt vytazeny pri startu. Jinak pokud ti tam jde palivo a zhavi ti to tak i pri sedmi stupnich by to teoreticky melo nastartovat nebo alespon slibovat :-)
V jakem servise Ti to delaly? ze vymenily uplne vsechno a bez zmeny...

ICQ: 300 326 387
mob: 774 031 203
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od vwCharlie »

ještě jenom tak ze srandy zkus jestli to ráno startuje líp,jak to auto stojí z kopce nebo na rovině a nebo jestli to špatně startuje,když stojí do kopce. To by bylo potom tou naftou,teď nedávno jsem se zrovna setkal se dvouma případama takto

Jiri Houba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2008 16:15
Bydliště: Slatiňany

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Jiri Houba »

Ahoj.Měl jsem podobný problém.Také mi to nechtělo 1,9 TD za nižších teplot startovat. Tušil jsem problém ve žhavičkách, protože za tepla to chytalo perfektně.Ale nemohl jsem je hned vyměnit a tak jsem problém nouzově řešil vstříknutím O,5 ml benzínu do sání.Prostě jsem do hadice sání vrazil inječní jehlu a stříkačkou tam vpravil toto nepatrné množství benzínu.Pokud jej tam dáš víc, pěkně to mlátí, motor to moc nepotěší :o)
Po výměně žhaviček (byly vadné 3 ks) to startuje OK.

Uživatelský avatar
Yaris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.01.2008 08:51
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Yaris »

Kubmaty: no nechci tady dělat boj proti pražským autoservisům, že sou neschopný nebo tak, ale s problémem se vypořádali po svém. Jeden servis na Skalce Bláha & Marek, druhý servis Atoservis Žížala na stodůlkách.. prostě na to nepřišli, vždy mi to předali že je to hotové a auto bezproblému stratuje.. to jo, když to vytáhli z garáže.. ráno před barákem sem už ale měl smůlu.. Žhavení na tvrdo sem už taky zkoušel a nic.. přitom všem se mi všim tim startováním do mrtě vybila baterka, tak se to sype jedno s druhym..
VWCharlie: Díky za rady, mám to sepsáno a snad začátkem příštího týdne už bude Caravellka ve správných rukou, takže se na všechno podrobně podíváme..;)

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Kubmaty »

JA jsem proti prazskym servisum nic nerikal :-) Ale kdyz vymeni spousty veci okolo a na chybu neprijdou tak to je spatne....
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od mates »

no a v jakém stavu jsou vstřiky?jestli nejsou KO.A nemá to malou kompresy(nevím kolik to má nalítáno)

Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Bobeš »

vyměn čidlo teploty na hlavě sou tam dvě jedno je na relé žhavení a to druhé je pro budík je to pod výkem ventilú po levý straně.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od vwCharlie »

Bobeš píše:vyměn čidlo teploty na hlavě sou tam dvě jedno je na relé žhavení a to druhé je pro budík je to pod výkem ventilú po levý straně.
psal,že zkoušel žhavit i na tvrdo,takže by mu to stejně nepomohlo. A než se to vymění,tak se dá lehce odzkoušet. Jinak stačí,když se to čidlo odpojí a bude to žhavit za tepla. Výměnou by nic nezískal.

Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Bobeš »

nechci tu býtza chytráka ale mě to dělalo taky a po všech peripetiích přišel klouček vzměnil čidlo a já čučel jak husa do flaška. tod vše.ale na druhou stranu múžou to být tlaky v háji.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od vwCharlie »

Bobeš píše:nechci tu býtza chytráka ale mě to dělalo taky a po všech peripetiích přišel klouček vzměnil čidlo a já čučel jak husa do flaška. tod vše.ale na druhou stranu múžou to být tlaky v háji.
podívej,to čidlo funguje tak,že až teplota motoru klesne pod určitou teplotu,tak dá povel relátku žhavit. Když to čidlo odpojíš,tak to reaguje stejně jako když je studený motor. A on psal,že zkoušel žhavit přímo na tvrdo a stejně mu to nepomohlo,tzn. že ať je tam to čidlo nebo ne. Žhaviče má údajně nové. Takže to budou buď ty tlaky nebo bych to typoval spíš na to,že mu padá nafta.

Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Bobeš »

kdyby padala nafta tak to nenatočí ani při těch 7 stupních ne?

Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

Re: Prosba o pomoc - T4 při nízkých teplotách nestartuje

Příspěvek od Bobeš »

jo a ješte jedna věc to čidlo když už odchází tak se ti prodlužuje doba žhavení třeba z 5s až 30s to sem měl a když sem to čidlo vyměnil tak to žhavý jak o život tak to musí mít něco společnýho.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“