MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od daber »

Marek77
No já bych to až tolik nehrotil,nejdřív zkusím zalepit ten výlisek a pak se uvidí.Kolik si na tom strávil času?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Marek77 »

daber píše:Marek77
No já bych to až tolik nehrotil,nejdřív zkusím zalepit ten výlisek a pak se uvidí.Kolik si na tom strávil času?

Ležel jsem u toho před barákem na parkovišti, takže pohodlí nic moc - čtyři hodiny.

Mně se vysypalo ložisko - s únikem jsem problémy neměl.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od daber »

Marek77
A to si kvůli tomu schodil rozvody?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Marek77 »

daber píše:Marek77
A to si kvůli tomu schodil rozvody?

Jistě. Přišlo mi to rozhodně jednodušší než pitvat celou pumpu ven.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od daber »

Tak jsem si pod to lehnul,schodil jsem kryty rozvodů,ale rozvody sem nesundal,jen sem si pěkně podvázal rozvodový řemen pod a nad tím kolečkem,které brání přístupu k pumpě,to jsem vytáhl,sundal pumpu a když už sem měl radost jak to krásně jde,tak mi zapadl ten jedinej průchozí 6 šroubek,co drží kryt rozvoďáku.Tak sem pěkně přes hodinu upilovával a nasazoval novej(to byl porod)Ale pak už to šlo zase všechno snadno.Nasadil sem pumpu,nanadal kolečko,nasadil kryty,silenblok a vzduch filtr a všechno běží.Díky za rady,byli dost užitečný.
Přílohy
06022008(001).jpg

Uživatelský avatar
pokyro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecko

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od pokyro »

Tak jsem také řešil, kdepak se mi ztrácí voda. A ejhle juknu pod auto a díry v chladiči jako řešeto. Takže mne čeká výměna chladiče. :(
Obrázek Alhambra 2.0i 85 kW.
Toto auto se mi stává životním koníčkem.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Marek77 »

Tak mně ten prášek do chladicí kapaliny pomohl. Původně se mi ztrácely asi dvě deci vody měsíčně, po nasypání toho prášku je ztráta vody nulová. Dobře investovaných 70 korun.....

Uživatelský avatar
Peťulína
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.12.2010 14:33
Bydliště: Dubnice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Peťulína »

Zdravím,
tak dneska s autem fakt horor!!! :158: Jedu z práce a slyším takový divný zvuky jako klapání zpředu. Tak jsem zajela do servisu, mechanik na to juknul, prej vodní pumpa, trošku z ní kapalo. Jenže dělat mi to nechtěl a ještě mi řekl, že 40 km pro děti a zpět s tím klidně dojedu. jenže jsem posera a neumím si představit, že mi auto kiksne někde v lese potmě, tak jsem jela jinam, jenže tam dojet, to byl porod. Auto začlo kromě klepání ještě vrzat a pískat a já myslela, že těch 8 km už nedám. Nejdřív se mi začal zasekávat volant (zřejmě servo), pak najednou spadly otáčky jako na volnoběh, pak to šlo zas normálně - no horor. Fakt super pocit vjet do zatáčky a nemoct zatočit. No, dojela jsem, před servisem z auta vypadl řemen od serva na dvou místech prasklej. No a prej je úplně rozpadlá vodní pumpa. :( Tak jsem zvědavá, kolik vysolím. Obávám se že jako mamince samoživitelce s 2 dětičkama a hypotékou mi to asi pěkně zamává s rozpočtem. :negative: :cry2: :roll:
moji čtyřnozí mazlíci: http://www.konici-dubnice.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

Do dvojky by ses měla vejít i z materialem.Vodní pumpa jen samotná asi 900,klíňák max 200kč,a práce bez sundání rozvodů do tý tisícovky.....ale ty ceny dílů jsem napsal tak zhruba.Dělal jsem pumpu před půlrokem,a tak nějak to finančně vycházelo.Můžem se domluvit,neni problém,Dubnice pro mě neni daleko,jestli je to ta u Stráže :wink:

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

takže vodní pumpa Graf 695,a klínový řemen Gates 152 :D

Uživatelský avatar
Peťulína
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.12.2010 14:33
Bydliště: Dubnice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Peťulína »

Jj, je to přesně ta Dubnice. :lol:
Mazlik už teď stojí v servisu v Jablonném, domů už jsem bohužel nedojela, asi by to nepřežil ve zdraví. Ale mám v plánu rozvody, tak bych se určitě ozvala, radši to svěřím někomu ze SAGistů než těm okolním stodolářům. Ten první mi řekl rovnou, že to dělat nebude, že to nikdy nedělal. Uvidíme, co vymyslej tihle experti, dál už jsem nedojela.
Doufám jen, že je to jen ta pumpa. Podle těch šíleností co to dělalo, co myslíte??? Mě děsí to servo, prý to s pumpou nemá co dělat, tak je mi divný, že to nezatáčelo a že se přežvejkal řemen, co tam byl asi 3 neděle. 8O
moji čtyřnozí mazlíci: http://www.konici-dubnice.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

já mám teda taky motor AFN,mám tam dva řemeny,jeden drážkovej co honí alternátor a klimu....pak druhej klínovej a ten mi honí servo a vodní pumpu.Takže v tvím případě to vidim tak,že vodní pumpa byla už delší dobu načnutá,vychylovala se,a tím odešel i ten klínák,no a když byl volnější,a servopumpa má taky svůj odpor,tak to prokluzovalo a nezatáčelo jak má..jasná věc :D

Uživatelský avatar
Peťulína
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.12.2010 14:33
Bydliště: Dubnice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Peťulína »

Jejda, tak to jsi mě uklidnil, docela mě to vyděsilo - v mý momentální situaci mě to fakt málem položilo. Ale tak jestli to bude "jen" pumpa, tak to snad ještě nějak zvládnu. A doufám, že už mazlik chvilku zlobit nebude - před nedávnem se musela dělat repase startéru a teď tohle zase.
moji čtyřnozí mazlíci: http://www.konici-dubnice.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim, chtel jsem se zeptat. Mam SAGII asi rok. Kdyz jsem to auto kupoval tak chladici kapaliny v expanzce bylo akorat mezi riskama. Ted je po roce kapalina na spodni risce. Je to normalni, nebo mam resit nekde unik chladici kapaliny. JEstli an, tak co se tam prosim doleva. Mam tam cervenou chladici kapalinu. Doufam, ze je jen jeden druh.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, PUMPA: vodní pumpa, teče, výměna, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

Tak dolít zas ten červenej fridex,je sice hodně výrobců,ale prostě červenej,a po roce bych takhle malou strátu kapaliny neřešil,je to pořád jen voda :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“