SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od widle »

chci se zeptat, mám sharyka otypovaného jako 6-ti místného...ale koupil jsem ho se 7 sedačkami, jde to 7 nějak dotypovat???
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od l.hrudka »

ahoj ja mam galaxy 6 mist a myslim si ze to dotypovat nepude protoze ti tam pravdepodobne bude chybet pas na to prostredni sedadlo jestli je to stejny jako u galaxy ale je to jen muj nazor muzu se mylit

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od widle »

v tom prostředním sedadle je pás integrovaný...ten kámoš, když ho kupoval jako nový, tak jej s těmi 7 sedadly koupil, ale nějaký úřednický šotek napsal tehdy do techničáku jen 6 míst....no a ten kámoš to nějak neřešil.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Shemik »

Maron píše:Ahoj lidi,
prosím o radu. Mám možnost v D koupit Sharana, kde je 7 sedaček typ SPORT....
Nevím jak vypadají, ale třeba je někdo máte?
Mám Astru, kde jsou sedačky RECARO. Jsou takové hodně anatomické a moje manželka na ně hrozně nadává, že se jí tam špatně sedí. Moje paní má nějaké to kilo navíc... Tak bych to nerad riskoval. Pokud je někdo máte, prosím o pár foteček.
Děkuji.
Ve vozech SAG vsech typu a rv jsou sesta a sedma sedadla naprosto identicka se sedadly z druhe prostredni rady. Proste vsech pet zadnich sedadel je v ramci daneho typu naprosto stejnych a ruzne prohazovatelnych. 8)

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od midar »

Shemik:, dovolim si s Tebou nesouhlasit.mezi 2 a 3 radou muzes prohazovat jen prave za prave a leve za leve. Jinak by ses neprivazal. Do kotveni v podlaze jdou samozrejme i prohodit. A kdyz mas pas pro prostredni sedadlo 2 rady na strope tak mas special sedacku se dvema kotevnima mistama pro pas. Nezkousel jsem, ale ta by snad pasovala vsude.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Shemik »

Jasne Midare, ano, kvuli pasum prostredni muze byt vsude a leve by mely zustavat na leve strane a prave na prave strane, ale to asi problem neni, na to kazdy hned prijde. Ale Maron se ptal na sedacky z hlediska velikosti a anatomickych tvaru, slo mu o to zda to 6. a 7. sedadlo neni nejak mensi ci provizorni, jako tomu v mnoha MPVckach byva a z tohoto hlediska jsou sedacky ve vozec SAG jak velikosti, tak i anatomickym tvarem naprosto stejne. Nebudu-li pocitat to prostredni sedadlo z druhe rady, protoze to miva jak jsi zminil ukotveni pro pasy na obou stranach, tak 3. od 6. a 5. od 7. sedadla (pokud nejsou dokupovana) od sebe nerozeznas. 8)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Nejde mi o záměnu sedaček, ani o to jaká jsou 6tá a 7má sedadla. Ale o to, jak obecně ta sedadla sport vypadají. Ty moje sedačky RECARO v Astře moje žena nesnáší. Jsou na její "bůčky" úzké... Tak se obávám, abych nekoupil něco podobného. Proto jsem prosil o případné fotky.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Shemik »

:idea: Marone, pokud Ti jde jen o foto sedacky, tak cihni na inzertni autoweby, tam je hafo Sharanu nafocenych i docela detailne zevnitr. :lol: Jinak myslim, ze pokud je predpoklad, ze pani bude jezdit vpredu, tak by nemela mit problem, mirne anatomicke jsou sedacky vsechny, ale ty predni jsou opravdu docela siroke a pohodlne. Ty zadni jsou o neco uzsi, nez ty predni a to prave v partiich, jak rikas, bucku. Nedavno jsem videl napriklad sedacky v MPV Opel Sintra, ktere je prakticky stejne velke jako Sharan, ale sedacky vypadaji jako detske vsechny, az jsem se tomu smal a rikal si "MPV pro skolku". :lol:

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Fana »

widle píše:v tom prostředním sedadle je pás integrovaný...ten kámoš, když ho kupoval jako nový, tak jej s těmi 7 sedadly koupil, ale nějaký úřednický šotek napsal tehdy do techničáku jen 6 míst....no a ten kámoš to nějak neřešil.......
Jo jde to, taky mám otypováno na 6 míst a úchyty v podlaze a pásy pro 7. Zajímal jsem se o to a dělají to v Praze http://www.spzservis.cz. Je to asi tak, že potvrzení od značky Ford stojí 2000 Kč. K vyřízení žádosti je potřeba kopii TP + krátká žádost volnou formou. Veškeré žádosti se posílají na schválení na hlavní zastoupení značky Ford. Můžeš se zkusit domluvit přímo s paní Fulínovou, která se tím zabývá. Kontakty jsou na zmíněné stránce. :-)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od widle »

dík za radu, já to zkusím tady u nás a protože mám VW, tak hopnu do AUTO Heller tady do Ostravy a uvidím.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.09.2007 12:55
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Shary »

Měl sem to samé, 6 v TP ale jinak 5 skutečně. Půjčil sem si dvě zadní sedačky a šel na evidenčku, tam technik zkontroloval úchyty a pásy, zapsal do prokotolu skutečný stav 7 a na evidenci do TP zapsali 7 sedaček.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od abeljozef »

Maron píše:Ahoj lidi.
Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Nejde mi o záměnu sedaček, ani o to jaká jsou 6tá a 7má sedadla. Ale o to, jak obecně ta sedadla sport vypadají. Ty moje sedačky RECARO v Astře moje žena nesnáší. Jsou na její "bůčky" úzké... Tak se obávám, abych nekoupil něco podobného. Proto jsem prosil o případné fotky.
Sport sedacky su trocha viac pretiahute smerom ku kolenam. Maju taky maly vybezok. Kuknem nejake foto a dam to sem.
Videl som ich len na II kovych generaciach.
Přílohy
Sedacka II generacia klasicka v latkovom prevedeni
Sedacka II generacia klasicka v latkovom prevedeni
Sedacka II generacia SPORT s vybezkom v kozennom prevedeni, robi sa aj v latkovom.
Sedacka II generacia SPORT s vybezkom v kozennom prevedeni, robi sa aj v latkovom.
Sedacka II generacia SPORT s vybezkom v latkovom prevedeni.
Sedacka II generacia SPORT s vybezkom v latkovom prevedeni.
Zadne sedacky II generacia klasicke prevedenie.
Zadne sedacky II generacia klasicke prevedenie.
Zadne sedacky II generacia SPORT prevedenie.
Zadne sedacky II generacia SPORT prevedenie.
Naposledy upravil(a) abeljozef dne 16.02.2008 22:49, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od milda »

Tak ty já zhánim,kdyby je někdo prodával muj tel.+0420602716577

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Marek77 »

Já mám v TP i OTP psáno počet míst 5-7, takže je mi jedno, jak to zkombinuju.

Dokonce teď jsem byl na STK a řekli mi, že kdybych měl napsáno v TP pouze 7 míst, musel bych na STK přijet se všemi sedadly a dokonce bych je musel trvale vozit v autě ukotvené na svém místě i v případě, že je nevyužívám. Ale tím, že to mám napsané takhle lišácky, můžu mít v autě libovolný počet sedadel a nikdo mi nemůže nic říct.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od abeljozef »

Marek77 píše:Já mám v TP i OTP psáno počet míst 5-7, takže je mi jedno, jak to zkombinuju.

Dokonce teď jsem byl na STK a řekli mi, že kdybych měl napsáno v TP pouze 7 míst, musel bych na STK přijet se všemi sedadly a dokonce bych je musel trvale vozit v autě ukotvené na svém místě i v případě, že je nevyužívám. Ale tím, že to mám napsané takhle lišácky, můžu mít v autě libovolný počet sedadel a nikdo mi nemůže nic říct.
Toho človeka na STK by som sa spýtal na jeho psychicky stav. Od čoho je MPV a prečo ma vyberateľné sedačky ? Ak by tam mali byt z bezpečnostných dôvodov na trvalo tak by ich tam výrobca prišróboval tak ako predné a nevymýšľal by patenty a mechanizmy na ľahké odstránenie.

Čo keď budeš chcieť ísť len z 2 mi ?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“