Letní pneu, elektrony, ...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od thoomass »

cendler píše:Kdo má na autě 18, přiznejte se kdo mám zapsané tito 18 v TP. právě to řeším, tak mě zajímá kdo to má.
Jezdim na 18tkach a v TP to nemam, na technickou tam vzdycky hodim 15tky plechy. Snad nebude nejakej problem.....

Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od strano »

Nakolko hustite tie 18nastky?

Uživatelský avatar
baloo_baloo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od baloo_baloo »

Currahee píše:
baloo_baloo píše:Tak ja uz stejne jako loni budu jezdit 16tky Dezent F, ale zmenim na nich pryze. Dotedka Bridgestone Turanza ER 30 205/55, ale nove budu obouvat Dunlop SP Sport Fast Response
Odkaz na test pneu:
http://www.einsehen.de/reifentestcom/cg ... t||seite|7|

Odkaz na relativně levný pneu:
http://www.pneushop.cz/
Byl jsi nespokojený s Bridgestone Turanza? Já je chci vzít, protože jsem koupil "Road America" a už na nich byly dvě BT ER300 a Good Year. Na 4moušnu je blbý když jsou různý gumy, ale ty Good Yeary vpředu dost klouzaly, zato zadek s BT se ani nehnul. Chtěl jsem je jenom dojezdit, tak teď vybírám nový gumy :wink:
No hele, nebyl jsem az tak nespokojenej, ale ja rad jezdim rychle na vode a kdyz se ty Turanzy ojely tak uz pak na vode celkem klouzaly, sice mely 5,5mm, ale to by jeste mela guma fungovat, alespon to od nich ocekavam. Jinak Bridgestone jsou vyborny gumy se skvelym kilometrovym vykonem, takze je muzu vrele doporucit. Chci vyzkouset ty Dunlopy hlavne kvuli ty vode, protoze jsem na ne slysel samou chvalu a udajne by to mela byt specialne vyvinuta guma na vodu.
Ty Goodyeary nejsou az tak dobry, jsou spis jen hodne reklamou protlaceny gumy, ale existuji o moc lepsi pneu. Kdyz vemu zimni UG7+ od Goodyearu, tak po ojeti 2-3mm vzorku ztraci guma absolutne vsechny svoje vlastnosti.

Jinak kdyby nekdo chtel gumy s velkym kilometrovym vykonem, tak muzu doporucit Michelin ENERGY E3A. Znamej je jezdi na MB Vito a najel na nich 90tisic km a jeste byly kousek nad znackou ve vzorku.

Uživatelský avatar
baloo_baloo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od baloo_baloo »

thoomass píše:
cendler píše:Kdo má na autě 18, přiznejte se kdo mám zapsané tito 18 v TP. právě to řeším, tak mě zajímá kdo to má.
Jezdim na 18tkach a v TP to nemam, na technickou tam vzdycky hodim 15tky plechy. Snad nebude nejakej problem.....
JJ takhle to resi spousta lidi jako ty, ze ty gumy na technickou prehodi. Nicmene v DE jsou ti schopny zkontrolovat velikost gum a myslim ze tam vedi jaky gumy na to auto od tovarny patri, takze by tam mohl nastavat problem. Jinak u nas jsem se krom technicky a evidencky nesetkal s kontrolou rozmeru pneumatik a disku.

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Cody_ke »

baloo_baloo píše:
thoomass píše: Jezdim na 18tkach a v TP to nemam, na technickou tam vzdycky hodim 15tky plechy. Snad nebude nejakej problem.....
JJ takhle to resi spousta lidi jako ty, ze ty gumy na technickou prehodi. Nicmene v DE jsou ti schopny zkontrolovat velikost gum a myslim ze tam vedi jaky gumy na to auto od tovarny patri, takze by tam mohl nastavat problem. Jinak u nas jsem se krom technicky a evidencky nesetkal s kontrolou rozmeru pneumatik a disku.
v niecom mas pravdu. V DE si sice vedia skontrolovat aky rozmer mas mat ale ked to raz mas zapisane v technicaku tak ta necha. A u nich pre zapis staci tzv Gutachten ktory poskytuje vyrobca daneho elektronu a tam mas typove schvalenie pre dany voz v danom rozmere s platnostou pre celu EU.Akurat ze ty debili zeleny u nas nepoznaju legislativu EU a stale vyzaduju suhlas vyrobcu co ti nikto neda, takze na zapis u nas mozes zabudnut. A lietaju za to pokuty len tak mimochodom.

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Cody_ke »

Jo a zabudol som, ja som mal dve sezony na auti Matador Hectoru prvy model v rozmere 225/45 R17, bol som spokojny velmi ticha guma, vydrzali vsak iba cca nejakych 20 tisic a predne su na znackach, zadne asi 5-6 mm. Takze idem menit a chcem celu sadu len zatial neviem co, mozno to bude Hectora II, neviem

Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od strano »


Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od cendler »

thoomass píše:
cendler píše:Kdo má na autě 18, přiznejte se kdo mám zapsané tito 18 v TP. právě to řeším, tak mě zajímá kdo to má.
Jezdim na 18tkach a v TP to nemam, na technickou tam vzdycky hodim 15tky plechy. Snad nebude nejakej problem.....
jasně to máš pravdu, ale co když nabouráš nebo něco podobného, ať už to bude tvoje vina nebo ne, co jsem se ptal tak na pojišťovně mi řekly, pokud to není v TP tak to berou jako nezpůsobylé auta aneplné pojistné plnění a v podstatě jsem slyšel, že i unás může zjistit hlídka, jestli je máš zapsaný nebo ne
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
olmic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od olmic »

jo jo co není v TP je problém. Hlavně při nehodě. Osobně jsem neměl v DE techničáku ani 17" ale nechal jsem si je dopsat.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od prassat »

cendler píše:
thoomass píše: Jezdim na 18tkach a v TP to nemam, na technickou tam vzdycky hodim 15tky plechy. Snad nebude nejakej problem.....
jasně to máš pravdu, ale co když nabouráš nebo něco podobného, ať už to bude tvoje vina nebo ne, co jsem se ptal tak na pojišťovně mi řekly, pokud to není v TP tak to berou jako nezpůsobylé auta aneplné pojistné plnění a v podstatě jsem slyšel, že i unás může zjistit hlídka, jestli je máš zapsaný nebo ne
Osobně jsem se stal 2x účastníkem dopravní nehody a pojišťovna v obou případech škodu proplatila. Poprvé to byla Č. Pojišťovna - na civicu jsem měl 15ky (13ky v TP), po druhé Kooperativa - na pašíku 17ky (v TP 16ky).
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Cody_ke »

prassat píše:
cendler píše: jasně to máš pravdu, ale co když nabouráš nebo něco podobného, ať už to bude tvoje vina nebo ne, co jsem se ptal tak na pojišťovně mi řekly, pokud to není v TP tak to berou jako nezpůsobylé auta aneplné pojistné plnění a v podstatě jsem slyšel, že i unás může zjistit hlídka, jestli je máš zapsaný nebo ne
Osobně jsem se stal 2x účastníkem dopravní nehody a pojišťovna v obou případech škodu proplatila. Poprvé to byla Č. Pojišťovna - na civicu jsem měl 15ky (13ky v TP), po druhé Kooperativa - na pašíku 17ky (v TP 16ky).
no ale nie je nehoda ako nehoda, neboj sa ak by to slo do niecoho vaznejsieho co by pripadne slo na sud tam je pruser ako oci
Ale mam pocit ze toto tema bolo asi zalozene za inym ucelom?

Uživatelský avatar
-=Proky=-
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 31.10.2007 13:12
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od -=Proky=- »

Já kola zatim vybírám, protože pašíka mám půl roku, ale asi to budou 18" a mam je napsaný i v TP

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od broza »

Já zatím kola vybírám. Pašíka mám teprve 3 dny kola jsem tam měl viz. obrázek, ale nejsou podle mých představ tak je prodávám kdyby někdo měl zájem a chtěl bych nějaké jiné. Klasika 5 trošku širších rovných paprsků a asi zůstanu u 16".

Uživatelský avatar
kubays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.10.2007 09:40
Bydliště: Příbram

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od kubays »

Ahoj kluci,hale poradte mi,na léto tam chci dát ty moje leštáky 18´´,ale chci tam mrsknout 225/45 , mnozí mě vod toho odrazujou,ale pašík má lemy jak traktor a myslim že se tam s přehledem vejdou.Sem experimentátor,ale nechám si poradit.

Tak dík za info

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od auckland »

kubays píše:Ahoj kluci,hale poradte mi,na léto tam chci dát ty moje leštáky 18´´,ale chci tam mrsknout 225/45 , mnozí mě vod toho odrazujou,ale pašík má lemy jak traktor a myslim že se tam s přehledem vejdou.Sem experimentátor,ale nechám si poradit.

Tak dík za info

Já mám na pašíkovi 215/55 17" ,už jsem to tak koupil a gumy byly úplně nové, tak jsem si řekl,že to prozatím tak nechám...jizdní vlastnosti úplně bez problému, jen při nehodě by byl asi problém :oops:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“