ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od anydraj »

Cidlo je pod sedackou ridice na prave strane vpredu,kdyz se budes divat na budiky.Jsou tam dve.Jedno mensi a vetsi.To tvoje je to vetsi, mensi je snimac akcelerace.Jsou prisroubovana na L profilu.Musis shodit sedacku /4 srouby 13/, aby jsi se dostal k hornimu uchytu.Jeste foto, aby jsi vedel co mas hledat.Jinak nahral jsem na forum vycuc vseho potrebneho z dilenskych prirucek.Zapojeni,mechaniku atd.Staci hledat nebo zde:
Link: http://rapidshare.com/files/87476543/DP.rar.html
Pass:vwclub
Přílohy
G202.JPG
Naposledy upravil(a) anydraj dne 19.02.2008 06:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vilik »

Díky. Ale vypadá to, že jsi prohodil 1 s 2. A to čidlo je č.2. takhle to alespoň je v DP. Mimochodem díky za odkaz. :!:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od anydraj »

Nacti to diagnostikou a G202 je velke, G200 male.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vilik »

anydraj píše:Nacti to diagnostikou a G202 je velke, G200 male.
Je to tak. To velké je nějaké čidlo přírůstku otáček. Dnes jsem byl ve značkovém servisu a tam mě to potvrdili. Je to docela dobrá story. Až to vše vyřeším, tak to tady popíšu včetně fotografií.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vilik »

Takže tady je ta slíbená story. začalo to tím, že se za jízdy rozsvítila kontrolka ESP. Zhasla po vypnutí zapalování a byl klid do první levé zatáčky. Tam se rozsvítila znovu. Hodil jsem to na VAG a výsledek byl vadné čidlo příčného zrychlení, nebo kabeláž.
Nastalo hledání čidla. Rozebral jsem půl auta, od zadních sedaček dozadu a čidlo nikde. Lezl jsem pod auto a nic. V servisu (Amond Kladno) mě po telefonu řekli, že je za zadními sedačkami. Nebylo.
Našel jsem čidlo pod sedačkou řidiče, hned u práhu. Jedu do Amondu a chci čidlo příčného zrychlení. Bylo druhý den a stálo cca 3500 Kč. Čidlo jsem namontoval a závada trvala dále. Odpojil jsem čidlo a dal to na VAG. Vyskočila chyba čidla airbagu u řidiče. Začal ve mě hlodat červík nejistoty, který postupně přecházel v jistotu, zvláště po obrázku od anydraj. Objednali a prodali mě čidlo bočního airbagu.

Jedu znovu do Amondu už s vymontovaným skutečným, ale vadným čidlem bočního zrychlení pro ESP. Podle čísla tento díl na Sharana neexistuje. Pro skoro všechna koncernová vozidla to jde, jen do Sharana ne. Přestože jsem ho tam měl a ESP fungovalo. Zřejmě ho v D už někdo vyměnil, a protože neměl správný typ, dal tam jako náhradu z jiného typu.

Znovu objednávka a druhý den převzetí. tentokrát za 4700 Kč. naštěstí byli rozumní a to, pro mě nepotřebné čidlo vzali zpět.

Ještě před servisem jsem tam čidlo zapojil a na VAGu vymazal chyby a od té doby to je zase jak má.

Tak a ještě pár fotografií.
Přílohy
Začal jsem zadními sedačkami
Začal jsem zadními sedačkami
K sundání koberce je třeba vyndat gumu ve dveřích a postranní lištu. Ta je chycena dvěma šroubky pod krytkami.
K sundání koberce je třeba vyndat gumu ve dveřích a postranní lištu. Ta je chycena dvěma šroubky pod krytkami.
Dále plastové krytky ukotvení sedaček
Dále plastové krytky ukotvení sedaček
To černé uprostřed je přístup k palivové nádrži
To černé uprostřed je přístup k palivové nádrži
Tady je detail
Tady je detail
Pak přišla na řadu přední sedačka. Po odpojení vyhřívání a airbagu (konektory pod sedačkou) stačí povolit 4 šrouby a sedačka je vaše.
Pak přišla na řadu přední sedačka. Po odpojení vyhřívání a airbagu (konektory pod sedačkou) stačí povolit 4 šrouby a sedačka je vaše.
P2170036.JPG
Pod sedačkou jsem našel tento záhadný konektor a kabel (koaxiál) a tak se ptám, zda-li někdo neví co to je. Nebylo to zapojené.
Pod sedačkou jsem našel tento záhadný konektor a kabel (koaxiál) a tak se ptám, zda-li někdo neví co to je. Nebylo to zapojené.
Na tomto držáku, je čidlo. Je to pod přední sedačkou řidiče, vpravo ve směru jízdy (u tunelu).
Na tomto držáku, je čidlo. Je to pod přední sedačkou řidiče, vpravo ve směru jízdy (u tunelu).
A tohle je pachatel. Fotečky jako u policie, pěkně ze všech stran.
A tohle je pachatel. Fotečky jako u policie, pěkně ze všech stran.
Naposledy upravil(a) vilik dne 22.02.2008 18:59, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od widle »

vilik takový malý hajzlík a tolik peněz???
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vilik »

Pokračování
Přílohy
P2170040.JPG
P2170041.JPG
Ještě jednou místo, kde se ukrýval.
Ještě jednou místo, kde se ukrýval.
Naposledy upravil(a) vilik dne 22.02.2008 19:42, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od patper »

Viliku - pekna rozborka 8O Sikula :wink:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od sid666 »

Viliku,to je docela ranec 4700,- ... nemělo to být 470,- ??? za věc,co má maximálně tak čtyři na tři centimetry ??? to je mi tě fakt líto...za to už mám rozvody na moje 1.9 TDI :?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vilik »

sid666 píše:Viliku,to je docela ranec 4700,- ... nemělo to být 470,- ??? za věc,co má maximálně tak čtyři na tři centimetry ??? to je mi tě fakt líto...za to už mám rozvody na moje 1.9 TDI :?
taky jsem šel z toho do kolen. kdyby na to alespoň byla druhovýroba. Jenže já nesnáším, když mě před očima svítí něco, co nemá, nebo nesvítí co má. A o ESP jsem se letos v zimě přesvědčil, že je to perfektní věc.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od abeljozef »

Viliku ten zahadny je kabelaz na predpripravu na telefon. Ked som kupoval alhambru v roku 2002 tak som za nu zaplatil asi 5000 sk. Zahrnovala antenu a pripravu kabelaze. Dodal som "autorizovanemu servisu" moju handsfree sadu nech ju namontuju ked je auto v zaruke. Predpriprava zahrna malu antenu na streche, kabelaz napajania staleho, napajania spinaneho spinacou skrinkou, samozrejme zem a phone mute signal do radia. Autorizovany technik nevedel ze to je vsetko vyvedene pod soferovou sedacku a sadu kidol pod plstovy kryt na rychlostnej pake, Pripojil to pekne amatersky do poistkovej skrine, mute signal nezapojil z vysvetlenim ze to radio nepodporuje (ha ha ha) a naco antena za ktoru som zaplatil 5000. Tak som si to nakoniec zapajal doma sam (robil to neutorizovany blb (teda ja) ale fungovalo to v ratane mute na radiu ked telefonujes). Hold autorizova ny servis je autorizovany servis.
Predpriprava na telefon
Predpriprava na telefon

ondej66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.01.2008 22:03

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od ondej66 »

Nazdar nazdar . Som nový a našiel som club ktorí mi asi pomože. Pred pol rokom som kupil Sharan 2001 a začal mi behať teplomer teploty a bufík zapína kedy sa mu chce. Bol som na teste a tam zistil že budík je v poriadku ale že najpravdepodobnejšie je zlé čidlo . Dočítal som sa o dvoch čidlách č06A919501 a 059919501 . Predpokladam že sa obidve nenachadzaju v jednom vozidle. Ja som sa snažil ho najst ale bez uspechu .Prosim je nejaka schema ktoru si možem pozriet alebo mi prosim poradte ako ho najt a vymenit . Existuje niaky manual na opravy auta ak ano prosim kde ho zoženiem lebo na Felície je CD postup pri opravách montaž demontaž . Ešte mam 2 detské autosedačky stači mi jedna je o ne zaujem. Prosim pomožte Ďakujem

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od abeljozef »

ondej66 píše:Nazdar nazdar . Som nový a našiel som club ktorí mi asi pomože. Pred pol rokom som kupil Sharan 2001 a začal mi behať teplomer teploty a bufík zapína kedy sa mu chce. Bol som na teste a tam zistil že budík je v poriadku ale že najpravdepodobnejšie je zlé čidlo . Dočítal som sa o dvoch čidlách č06A919501 a 059919501 . Predpokladam že sa obidve nenachadzaju v jednom vozidle. Ja som sa snažil ho najst ale bez uspechu .Prosim je nejaka schema ktoru si možem pozriet alebo mi prosim poradte ako ho najt a vymenit . Existuje niaky manual na opravy auta ak ano prosim kde ho zoženiem lebo na Felície je CD postup pri opravách montaž demontaž . Ešte mam 2 detské autosedačky stači mi jedna je o ne zaujem. Prosim pomožte Ďakujem
Hovoris o teplomeri na klimatroniku alebo palubnom PC ?
Telpolmer ktory indikuje vonkajsiu teplotu (climatronic, palubne PC) sa nachaza v narazniku pri hmlouke.

Ten ale nic nema s bufikom spolocne. Bufik spina termospinac umiestneny pri ktyte stieracov.

Pouzi Sherlocka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 najdes tam zoznam tem a vela odpovedi.

napr. Komplet dokumentacia k bufikom: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49003

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Jose1 »

Chlapi dotaz.
Mají ty naše busy čidlo výšky hladiny převodového oleje, nebo až ten olej jednou někudy vyteče, tak to bude inkognito a poznám to, až zadřu převodovku? Je to teď můj horký problém, po té, co jsem dnes ráno našel kaluž (tak deci za noc) zřejmě převodového oleje pod autem.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od patper »

Prevodovka nema zadne cidlo :( jen kontrolni sroub :idea:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“