NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od anydraj »

Chladic paliva maji jen motory PD.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Dandim »

anydraj píše:Zkus vymenit T-ecko na filtru.Na Octavii mi to delalo taky, nafta nikde neunikala, ale nasaval kolem plastu zespodu.Pak se hodne trhaji i gumicky na tomhle tecku.
To tečko jsem vyměnil.... Hadičky vypadají v poho(kolem filtru).. Jednou se mi stalo, že jsem měl těsně nad rezervou(zrovna se rosvítila kontrolka)...a stál jsem na kopci čumákem dolů a tehdy jsem to zavzdušnil... Ale to je asi tím, že ta nádrž hodně placatá.. Od té doby mam min. 1/4 nádrže... Ale spíš mně děsí ta bublina na té průhledné hadičce (+-3cm velká), když zastavím auto... A když je motor nastartovaný tak tam jdou taky bublinky.... Teď najít netěsnost.... Nevím jestli přes víko (přes podlahu v druhé řadě sedadel)..nebo sundat nádrž...

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od widle »

zkus zkontrolovat celé palivové vedení až k nádrži.Může být jen zrezlá objímka, mrkni na hadice, já jsem to na passatu dělal tak, že jsem sundal hadici před palivovým filtrem, tu jsem ucpal, rozuměj, zalomil, sundal jsem víčko nádrže a do licího hrdla jsem vsunul hadici od kompresoru, tu jsem ucpal hadrem (bohatě stačí) a tlak vzduchu vháněl do nádrže...a ejhle, mrška objímka byla načatá....vzlínala kolem ní nafta...samo, že mrkni, zda těsní palivový filtra hadice od filtru k čerpadlu......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Dandim »

Tak jsem chvíli čas a na jedné rampě jsem prohlédl vedení pod autem...viz fota.. Myslím si že jsou v poho. V neděli chceme vyzkoušet takovou věc, že napíchneme hadičku za filtr a motor bude cucat naftu z kanystru.. a uvidíme zda budou nějaké bublinky.. Ještě nevím zda pomůže vyměnit gumičku na paliv. filtru, když je nový a MANN...
Přílohy
DSC00053.JPG
DSC00054.JPG
DSC00055.JPG

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Dandim »

Jdou mi bublinky do čerpadla( pořád takové menší, při vypnutém motoru se objeví tak 2-3 cm bublina)
Podotýkám, že mám 2000 km nový filtr. Asi tak před týdnem jsme vyměnili všechny přepadové hadičky(mezi tryskami až k čerpadlu) a termoventil.
Tak jsme s kámošem zrobili vylučovací metodu pomocí hadiček....Dělali jsme toto:

1. Sejmuli jsme hadici (od filtru do čerpadla--SACÍ, tu s tou průhlednou hadičkou), konec který jsme sejmuli u filtru jsme dali do kanystru s naftou....ŽÁDNÉ BUBLINY---->hadička tedy OK

2. Vyjmuli jsme hadičku (od nádrže do filtru--SACÍ) a nacpali jsme do vstupu filtru hadici a zase dali do kanystru....BUBLINY ŠLY--->Mysleli jsme si, že v nádrži to tedy nebude. A šli jsme na hadičky ZPĚTNÉ

3. Vyjmuli jsme zpětnou hadičku(od čerpadla do filtru), byla průhledná a šla nafta zpět do nádrže taková mírně zpěněná, ale bez bublin. No ale BUBLINY OPĚT ŠLY přes sací hadičku do čerpadla...

4. Nakonec jsme nazvedli ZPĚTNÉ hadičky i s ventilem a díru ve filtru jsme ucpali nějakým gumovým ventilkem....A BUBLINKY ŠLY...

Šlo by z toho vydedukovat, že problém je v nádrži nebo na cestě od filtru do nádrže a že problém tedy nebude při ZPĚTNÉM VEDENÍ. Ale nějak jsme nezáchapali, že při pokusu č.2 bublinky šli a při pokusu č.4 šly opět......Není to divné? Byli jsme z toho nějací divní... :x
Ještě nakonec kámoš zkusil přidusit hadici na 3. obrázku nad tímto dotazem(před palivovým čerpadlem pro bufík).
Nastává tedy problém, kde ještě hledat...zbývá vyzkoušet objímky na víku nadrže...Nebo na ještě něco jsme zapomněli? Pokud to chápu dobře tak by v průhledné hadičce neměla být žádná bublina...

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od radek35 »

Ahoj vsichni. Mam velkej problem poradte prosim, mel jsem nastartovanej motor bezel na volnobeh a najednou chcipl a uz nejde natocit, v plastove hadici od cerpadla u motoru neni nafta. prosim o radu dekuji. :cry:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od rfarsky »

Vyndej hadici od filtru a dej do kanystru s naftou ,pak zkus nastartovat .Musíš to dělat vylučovací metodou.Můžeš mít fitr k.o. nebo podtrlak v nádrži,je toho celá řada.

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od radek35 »

Jojo myslis tu hadicku od cerpadla k tomu filtru zejo skusim doufam ze to bude ono. pak dam vedet zatim dik za radu.

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od radek35 »

Tak jsem to skousel a natocit to neslo tak budu muset hledat jinde, kdyz budes jeste vedet kde hledat tak budu mooooc rad. dik cus

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od radek35 »

Zdravim tak jsem radsi obednal filtr novej pro jistotu, co mam jeste skontrolovat? dik cus jdu pokracovat v hledani.

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Memphis_sharan »

tak mi vratili sharanka zpet ze servisu pretesnili vse co slo i na nadrzi menili nejake gumicky a nic neustale mam hadavy nebo dlouho tocici starty)VZDY ALE nastartuje)

ale mechanik me dovedl na myslenku kdyrika ze kdyz zaleje filtr naftou auto pohode nastartuje...jen projede po dvore a chce znovu nastartovat tak se tomu nechce aby jo fitr je do pul prazdnej a takhle porad takze to dlouhe cekani je vlastne to ze nema naftu

A TEDY ME NAPADLO co kdyz to cerpadlo co je v nadrzi cerpa ale cerpa malo!!
pri jizde se to neprojevi neb na provoz je tam nafty dost a staci ji dost pritekat ale pro start asi na pul prazdny filtr neni to prave....

ted jak poznat jestli to cerpadlo tlaci dost nebo malo :D

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od ajo »

Ja keď som menil pal. filter, tak naftu som doň naťahal tak, že som kľučom zapínal a vypínal zapaľovanie. Takže skus pred samotným štartom parkrat zapnuť a vypnuť zapaľovanie a pal. filter by sa mal naplniť. Kde sa ale ta nafta tratí?!
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od abeljozef »

Memphis_sharan píše: A TEDY ME NAPADLO co kdyz to cerpadlo co je v nadrzi cerpa ale cerpa malo!!


ted jak poznat jestli to cerpadlo tlaci dost nebo malo :D
1. Pocvat cerpadlo - pri zapnuti zapalovania sa musi na cca 2 s. rozbehnut. Cerpadlo je umiestnene v palivovej nadrzi. Aby si sa k nemu dostal musis dat dole stredny rad sedaciek, koberec a kryt.
2. zmerat prechodove prudy pri nastartovanom motore - nemaly by byt vacsie ako 7,5 A

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od prikryl »

radek35 píše:Ahoj vsichni. Mam velkej problem poradte prosim, mel jsem nastartovanej motor bezel na volnobeh a najednou chcipl a uz nejde natocit, v plastove hadici od cerpadla u motoru neni nafta. prosim o radu dekuji. :cry:
Tož se mi teď stalo totéž..jen si nejsem jist, zda nedošla nafta v nádrži ;-)
Ne, vážně, dojel jsem až domů, musela by to být ohromná náhoda...Co jsi zjistil?

Uživatelský avatar
mahura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.06.2009 10:43
Bydliště: Hlubočepy

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od mahura »

Chlapci s největší pravděpodobností vám nefachčí čerpadlo v nádrži :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“