STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Parada, po com pises jdu do nich. Za ty penize neni co resit. Dik moc za typ a recenzi. 8)

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

rcmony píše:Ramínka jsem neměnil, jen jsem sundal starý plechový, našel ten kus plastu, co je dobře vidět na foto č.5, který pasuje do ramínek, nasadil do stěračů a celé nasadil do ramínek. Práce na pár minut.
Ale to jsi použil ty "přechodové" stěrače, nevim jak to napsat, prostě pro auta co nemaj ramínka na tyhle lišty, protože když bys koupil origo lišty na nový ramínka, tak na ně nezabuduješ ty plasty na starý ramínka. Na to pozor!
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od rcmony »

coroner

V podstatě jsou to univerzální stěrače a jdou přidělat na jakékoli rámínko, které má to klasické zakončení do obloučku viz. kresba, pohled z boku.
Přílohy
raminko.jpg
raminko.jpg (4.66 KiB) Zobrazeno 3079 x

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

No jasně, to je to co tu říkám, že ty tvoje nedám já na moje originál twinair a obráceně, ale za tu cenu je to mazec.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od x »

Sharan má sice ramena do obloučku ale o dost širší než jiné auta, na které pasují univerzály, aero stěrače s redukcí jsou moc úzká. na sharana nepasují, řešil jsem to loni .... koupil jsem celá nová ramínka bosch aerotwin.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

To X:
No Rcmony je tam v pohode dostal prave pres redukci, ktera byla soucasti baleni, takze by to melo byt v poho. U steracu 700 a vice mm by se asi i dalo ocekavat, ze budou dodavat redukci nejen tu uzkou, ale i tu sirsi na auta typu Sharan. 8)

Uživatelský avatar
motovlacil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od motovlacil »

Pokud mohu doporučit z vlastní zkušenosti, kup originály! Vyzkoušel jsem vše-Champion atd., ale originály, ať drahé a vyrobené kupodivu v Rumunsku, fungují minimálně 4-5 let bez problémů vždy! Jen vždy před zimou namažu ramínka v pohyblivých částech opatrně nějakým tukem-nejlépe se mi osvědčil vysokotlaký od Wyns ve spreji na mazání lan a kladkostrojů u jeřábů (dělá je nějaký Stěhulka ze Zlína). Pak jdou v mrazu i v horku 100%. Jelikož moc neznám fungování tohoto fora,pokud něco máš i kamarádi, pište na: motovlacil@iol.cz" target="_blank. Jsem jedním z prvních sharanistů jak v benzínu, tak v naftě a to i 4Motion a zkušeností je habaděj. Vlastik

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Miran »

já používám stěrače Valeo Silencio X-TRM
jsou to stěrače jenom lišta bez těch nožiček ,které drží tu gumičku Sada 2ks 70cm 1559Kč Pro šaranisty sleva 10% Posíláme i na dobírku.
knautodily@seznam.cz

Uživatelský avatar
pitkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od pitkin »

To Shemik-Já mam tyhle http://www.automaxhk.cz/Sterac-FLAT-710mm-368.html na Galaxy II,a jsou v pohode.Předtím tam byli AeroTwin,ale ty blbě stírali-už měli neco za sebou.Tak jsem objednal tyhle-71mm a cena i s poštovným do 410,-kč.Zatím jsou dobrý.A problém s nasazením nebyl,je ktomu i redukce.
Když auto tak pořádny

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Captain »

Ahoj. měl bych dotaz. Když jsem pořídil SharanaII, tak stěrače byli total. Sháněl jsem ty co tam jsou, a nikde neměli, až v jednom obchodu mi prodali aerotvwny na sharana.Ale je to na ty novější a mě tam nepasujou. Tak sem tady sehnal jen gumičky.Existuje na tyhle origo aerotwiny nějaká redukce, nebo musím sehnat origo celá odklápěcí ramena.Leží mi v garáži a je škoda je nepoužít. Stáli dost peněz, jsou to bosh. 6ádná redukce v balení u stěračů nebyla.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od rcmony »

Pokud budete kupovat stěrače FLAT tak dobře fungují ty od firmy Compass. Od Filsonu a podobné (s tím krytem na ramínko) nebrat. Nakoupil jsem je na firemní auta v různých rozměrech a šíleně vržou a při pohybu nahoru poskakují po skle (i za hustého deště). Sice mají hezky schovaný konec ramínka viz. obr. 2 a 3, ale funkce :x . Je těžké to takto generalizovat, ale bohužel takovou jsem udělal zkušenost.
Přílohy
Tyto ANO
Tyto ANO
sterace_flat3.jpg (4.92 KiB) Zobrazeno 2930 x
Nebrat
Nebrat
Nebrat
Nebrat
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Tommate »

Prosím, nemáte někdo link nebo kontakt na (E)shop kde jdou objednat Bosch Aerotwin 700+700 Quick-Clip (přestavbová sada), lišty jsou přímo tvarováné na sklo SAG, nebo kdo by to byl ochoten někde sehnat a poslat :?: díky - myslím že neexistuje nic lepšího, než stěrač od Bosch přesně vyvinutý na konkrétní auto, jen nemůžu najít prodejce který nabízí právě tuto verzi SAG (700+700)

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Bilardos »

Kupoval jsem někde stěrače (na netu) no nesedí mě to na ty široké raménka. Nemáte někdo link na shop, ze kterého to bude opravdu sedět na ty naše širší raménka?
Díka za link.
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Tommate »

já kupoval origo bosch, nakonec klasické na luja.cz, ale stojí 1200

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od dratek »

ahojte, narazil jsem na stejny problem jak biliardos, sterace sice meli u sebe dve redukce, a stejne jsem to tam nenacpal.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“