KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Pokud seti ta Alhambra zamlouvá tak li vem.Ale pokud máš k ní i jenom malé výhrady a koutkem duše pošilháváš po DVOJKACH tak bych se přikláněl k jendovi.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Jak sem řikal...Před tím než sem svezl s Alhambrou sem jezdil s Galaxkou r.v.1999 179kkm najeto...Ten rozdíl v jízdě byl tak obrovský a co se týče stavu tak ještě větší...
To auto je jak nový...Oproti vrakum co jsem viděl i v bazarech je to obrovský rozdíl a zanedbatelný finanční...Dá se říct že to auto bude bez investi....Podvozek má origoš nástřik, tak pěkný stav výfuku jsem nikdy neviděl...žádná vůle v sedačkách...
Původbě jsi to ten dovozce přivez pro svojí rodinu...
Viděl jí i chlápek co čipuje auta a byl z ní vydřenej...
Prostě auto s hodně km jsem měl a to stačilo...
Lepší starší model v ok stavu než nový s hodě km....
A jak to vipadá tak to auto budu muset mít asi tak 5 let určitě...Budu muset založit stavebko a pak zas něco koupit..
Jinak ta Galaxka 1999 měla už na sobe znát místa kde byla koroze....Ale Alhambra neměla ani tečku.... :lol:
Tak snad bude sloužit :wink:
Až jí budu mít doma tak sem hodim nějaké to foto

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Tak mam takovej dojem že ty jsi již rozhodlej.Ale samozřejmě pokud se ti opravdu zamlouvá tak nic neřeš a vem ji.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Ty máš Sharana I ?

Máš pěkný brejle a kola...
Máš odkaz na www na brejle a co máš za velikost kol ?
A nějaký dalši fotky?

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Sharan II
kola 18
brejle na jkdesign@jkdesign.cz" target="_blank
a foto v sekci Fotky našich mazlíků strana5

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Právě jsi vyjmenoval tolik důvodů pro,že není co řešit.
Ať slouží.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Jo fakt sem byl stavem nadčenej....Byl se mnou i bratránek a byl z rozdílu taky vydřenej....A nikdy jsem auto s 59kkm neměl...To je jak mít nový auto :lol:

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Takže hotová věc?
Tak vítej. :999:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
johnyram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.02.2008 11:04
Bydliště: Liberec

Seat Alhambra Tdi 2000-01

Příspěvek od johnyram »

Chtěl bych se vás chlapy na něco zeptat: v polovině roku 08 budu měnit svůj starší diesel za nový a můj výběr skončil na Škoda Oct. tdi a Seat Alhambra 00-01 tdi, více peněz do toho nemůžu dát, max. do 250tis. Ale o dost více se mi líbí ta Alhambra, strašně se už na ní těším :wink: Alhambra není snad špatná volba ne? Moc se nám oběma líbí :oops: Prošel jsem už snad všechno, tak vím, že na ní je slabší místo klima a snad i přídavný bufík. A protože máte už s těmito auty zkušenosti, tak se ptám co by jste radši brali z vašeho pohledu? Nejvíce to teda využije na denní cestování do práce 4km ráno a 4 odpoledne. Ale plánujeme to kdyžtak pro kola a cestování, dovču atd... Podělte se o zkušenosti a rady. Díky Macek

Edit: všechny modely těchto ročníků jsou Pd, nebo mám hledat nějakou určitou variantu ozkoušeného motoru?
Říkám to pořád dokola: Benzín patří do letlampy :-D 400 000 km v naftě bez problémů ;-)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Seat Alhambra Tdi 2000-01

Příspěvek od Marek77 »

U Octavií se osazovaly jak motory TDi (66 a 81kW),tak i TDi PD (74 a 96kW), u Alhambry ´01 se jedná o motor TDi PD 85kW.

Těžko radit, jaké auto si máš pořídit. Alhambra (i její bráchové Sharan a Galaxy) jsou velkoprostorové sedmimístné vozy, zatímco Octavia je běžný pětimístný vůz s obrovským kufrem. Podle mě se snažíš porovnat neporovnatelné - něco jako hrušky s jablky.

Z hlediska spolehlivosti je to dobrá volba v obou případech.

Uživatelský avatar
johnyram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.02.2008 11:04
Bydliště: Liberec

Re: Seat Alhambra Tdi 2000-01

Příspěvek od johnyram »

Tohle téma není zavedené, pročítam jsem to vrchem dolem, nesrovnávám to jako konkurenci. Ale třeba někdo přešel z Octule na Alhu, nebo obráceně, jaký měl z přestupu pocit. Jsme jednoznačně pro Alhu , o tom žádná ale spíš jsem doufal že někdo napíše nějakej postřeh, kterého jsem si nevšiml, nebo se na něj připravit, spíš takhle jsem to myslel :wink:

Marek77: Z hlediska spolehlivosti je to dobrá volba v obou případech. -> to já doufám :D

A na ten PD, dá se na něj spolehnout? Nejsem závodník, naopak pohodář, spíš o bezúdržbový chod. Já mám najeto na Renaultu 330tis. a krom 1x žhavičky, 1x trysky, 1x altik, 1x startér, sámo oleje a filtry, problém se starty a nebo poruchy neznám :wink: , tak asi tak
Říkám to pořád dokola: Benzín patří do letlampy :-D 400 000 km v naftě bez problémů ;-)

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: Seat Alhambra Tdi 2000-01

Příspěvek od sid666 »

johnyram

nepočítej s tím ,že by ti tu někdo vymlouval alhambru.... :wink: :lol:
spíš počítej s tím,že ti tu alhambru každý kdo ji má,vychválí až do nebe...,ale jestli chceš odu na octavii,tak musíš na forum škodovky... :wink: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Shemik »

Hlavně Alhambra a Octavie jsou dost rozdilna auta. Porovnavat normalni osobak s MPV je tezke. 8)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od abeljozef »

No ak sa nieto este rozhodne kupit nove SA (G uz nie z III kami galaxi nemam az take velke skusenosti).

Prides do VW showroomu a pytas sa na Sharana. Predajca na teba divne pozera ze co to po nom vlasnte chces a zacudovane ti povie ze take nieco uz dlho nepredal. Nakoniec najde cennik a pozeras. Auto sa paci a chcelo by to aj nejaku peknu vybavu. Tak si znacis oooo Highline (najvyssia) a este toto, toto, toto, toto, toto (najvyssia vybava a tolko doplatkov) a toto (coze ESP nie je v zaklade ?????) a napocitas 1 400 000 SKK (uz chapem preco dlho ziadny nepredali). Pytas sa ci nieco zlavi ? O az 7 % ?????

Prides do Seatu a pozeras po nejakej Alhambre. Po chvili zistujes ze az na par drobnych rozdielov je to to iste auto a hla len 1 200 000 SKK za stylance (najvyssia vybava). A v doplatkoch si akurat pridas par drobnosti lebo inac je vsetko vo verzii Stylance v zaklade (dokonca aj xenony). A zrazu sa dozvies ze je koncorocna akcia na alhambru ti daju este zlavu 19%. Takze je to len necely "melon".

Co ma ten Sharan naviac za takmer 400 000 SKK ?

+ Modre podsvietenie (rozhodne lepsie ako Seatacke cervene ale to sa da poriesit)
+ blinkre v zrkadlach
+ moze mat chromovany stresny nosic a ine chromovane doplnky
+ na volante je logo VW
+ faceliftovane zadne svetla

stale mi to nesedi na ani na 200 000 (resp 400 000) je to trocha malo.

A za tych 1 400 000 mas kupit auto ktore je vybehove a do roka bude nahradene novym modelom.
Za podobnu sumu mas aj Galaxy III generacie co uz je auto o niecom inom.

Nech sa na to pozeram ako pozeram Alhambra ako vybehova za tie peniaze este stoji (velke MPV za 1 000 000 SKK v plnej vybave okrem koze ti fakt niko iny neponukne).

Za Sharana 1 400 000. Za tie peniaze je aj lepsie MPV. Ze by pockat na novy model ? kolko bude stat ten ? Ukaze cas.

A este jedna dolezita vec. Dobre zabezpecit. Hodne sa kradnu.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG

Příspěvek od widle »

to je teda mazec...
ten můj, když byl nový, stál 1200000,- Kč. znám to auto od novoti, kámošovi se začalo dařit, tak jej koupil. Nechápu, co je nan nich tak drahého,snad jen jiné logo než seat....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“