NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Lappy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.09.2007 15:39
Bydliště: Roučkovice, Pacov

NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Lappy »

Čauky
Mám velkou VW navigaci MFD od Blaupunktu. Z ničeho nic mi přestala ukazovat přesnou polohu auta nebo s velkým zpožděním. Koukal jsem na příjem a ten se zdá dobrej (min. 3 satelity), mimo jiné jsem zkoušel i jinou anténu. Pořád nic.
Lidičky potřeboval bych nějakou radu nebo kontakt na nějaký servis. Už se s tím peru 4 měsíce a jsem pořád na začátku. Už jsem z toho celej zoufalej. Pomooooc!!!!


Díky..RL

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace - ukazuje z velkým zpožděním

Příspěvek od widle »

těch družic by mělo být nejméně 5, čím víc tím líp. já mám přenosnou navi a družic tam mám min 7....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
pitkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od pitkin »

Ja mám tu samou navigaci a mám vždy minimálne 7satelitů a maká mi to v pohode.Takže problém bude asi v přijmu signálu.Jinak jaký tam máš CD changer?Kdyžtak mi napíš SZ.protože já tam momentálne nemám žádnej a shánim nějakej.
Když auto tak pořádny

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od vilik »

3 satelity jsou málo. Pro správné určení polohy jich musí být 4 a více. Vysleduj, jestli je to setrvalý stav i v otevřeném terénu, nebo jen někde mezi domy či v lese. Pokud je to stále, hledal bych nejdříve chybu v anténě (malý počet satelitů). Jinak by mohl být problém v přenosu signálu od kol do navigace. Pevné navigace berou polohu ze satelitů + dopočítávají a porovnávají s údaji od čidel v kolech (zřejmě od ABS, ale nejsem si jistý) podle mapových podkladů.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od patper »

3 satelity je minimum :idea: ale i se 3ma to maka :!:
Nemas upadlej dratek od ABS,popripade GALA :?: Mas to origo,nebo dodelavane :?:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od vilik »

patper píše:3 satelity je minimum :idea: ale i se 3ma to maka :!:
Nemas upadlej dratek od ABS,popripade GALA :?: Mas to origo,nebo dodelavane :?:
Ono to s 3 satelity bude makat, ale ne trvale. Dočasný výpadek signálu je u pevných navigací nahrazen právě snímáním ujeté vzdálenosti prostřednictvím čidel. To možná půjde, pokud bude silnice jak pravítko. Ale v okamžiku, kdy přijde zatáčka, a navigace není schopna porovnat polohu se satelity, začne docházet k nepřesnostem, protože k přesnému zaměření pozice je skutečně třeba signál 4 a více satelitů. :wink:
Více tady: http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/A ... XPS=&EXPA=
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od patper »

Vilku,origo navi beha i bez satelitu - napriklad v tunelu :wink:
Navim do jake miry ,ale maka a ver,ze i v hoooodne dlouhejch a nerovnych - napr. ve CH.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od vilik »

Jasně že určitou dobu pojede. Jak už jsem psal, dopočítává trasu podle mapového podkladu a podle ujeté vzdálenosti (čidla ABS). Jenže vlivem různých elementů (velikost kol, sjetí pneu, poloměry zatáček, jak střiháš zatáčky v protisměru, prokluz kol atd.) dochází k odchylce od skutečné pozice. Ta odchylka je relativně malá. Čím rovnější silnice, tím menší a naopak. A pak dojde třeba ke zpožděné navigaci. Tu odchylku eliminuje právě srovnávání pozice podle satelitů. Pozice se podle nich upřesňuje.
Pokud není signál od satelitů, tak se třeba několik minut (?) nemusí nic dít. Jenže pak třeba přijde odbočka a ty ji přejedeš, nebo ti navigace vyzve k odbočení ještě před odbočkou. Na normálních silnicích to není žádná tragedie, ale v nějaké spleti dálničních nadjezdů, odboček a podjezdů se snadno ztratíš.

Takže podlé mého zpožděné navigování může být klidně důsledek špatného příjmu signálu satelitů. Kdyby to bylo čidlo, tak už se ozvala chyba ABS (předpokládám, že to auto ABS má, když má pevnou navigaci)
Toť můj názor. :wink: :D
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od patper »

No,ale ja prave mam skusenos,ze u pevne navi se ti to nestane :idea: Jelo nas vic aut na hory a prave v tunelech byli v pr.. , coz by bylo v pohode,kdyby se hnedka za tunelem neodbocovalo :!: Nez chytli signal ,tak byl za odbockou :x

To,ze je 'zpozdena' ,vypada ,ze je prave jedno z cidel nepripojene... Pokud nema signal,tak by byla mimo silnici a ne zpozdena....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od vilik »

S tím tunelem a přenosnou navigací máš pravdu. Trvá to pár vteřin, než se navigace chytne a za tu dobu auto ujede hezkých pár metrů :D . To je slabina přenosných navigací. V tomhle mají pevné výhodu.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od kazbic »

Klucí píšete tu o ABS a čidlu.Jakým způsobem se údaj z ABS dostane do navigace,když má jen vstup pro napájení z autozapalovače.Mně se to zdá jako blbost aby to načítalo něco z auta.Podle mě se o vše postarají ty satelity.
Apropó,z čeho to načítalo údaje,když jel Shemik tramvají a navigace řvala,ať se hned otočí :D
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic píše:Klucí píšete tu o ABS a čidlu.Jakým způsobem se údaj z ABS dostane do navigace,když má jen vstup pro napájení z autozapalovače.Mně se to zdá jako blbost aby to načítalo něco z auta.Podle mě se o vše postarají ty satelity.
Apropó,z čeho to načítalo údaje,když jel Shemik tramvají a navigace řvala,ať se hned otočí :D
Kluci mluví o pebných navigacích,co je origoš v autech
Obrázek

Lappy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.09.2007 15:39
Bydliště: Roučkovice, Pacov

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Lappy »

Ahoj lidičky
Moc moc se omlouvám, ale neměl jsem chvílu přístup na internet. A také moc děkuji za rady
Všechno jsem si pečlivě pročet a ještě jednou jsem to ověřil na navi.
Takže.
Příjem mám teď ze 7.aktivních satelitů (dostupných 38) - tím bych vyloučil špatný příjem nebo anténu, ale moje pozice neodpovídá skutečnosti i když stojím na místě už hodinu. Věřím tomu až k tomu ráno příjdu tak pozice bude zhruba odpovídat skutečnosti - tím si myslím, že vyloučeny i čidla na ABS.
Nicméně jsem slyšel, že by to mohlo být mapovým CDéčkem v navigačce (není origo, ale fungovala od koupě auta bez problému 4 měsíce). Tak jsem se ptal jednoho prodejce origo map a ten mě napsal, že to tím nejspíše nebude.
Zřejmně asi bude něco ze samotným přístrojem, ale ve VAGu žádnou chybu nevykazuje.

Moc moc prosím o další rady, nebo o kontakt na někoho, kdo dokáže přezkoušet Navigaci, popřípadě čidla od ABS.

Díky Lappy

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Slavoš »

Lappy píše: Moc moc prosím o další rady, nebo o kontakt na někoho, kdo dokáže přezkoušet Navigaci, popřípadě čidla od ABS.
Napiš SZ Paskalovi,snad ti pomůže,ale je ze severní moravy.
jinak jukni sem co nabízí http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=54&t=35094
Obrázek
Obrázek

Lappy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.09.2007 15:39
Bydliště: Roučkovice, Pacov

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Lappy »

Z Pascalem jsem už mluvil o těch mapách a výsledek je negativní. Nic víc mi, ale neporadil.

Díky.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“