KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od Shemik »

widle píše:to je pravda,ale já jen chtěl, aby lidi napsali na čem jezdí, tam se momentálně pitvají ty zimní, kdo si jaké chce koupit....toto téma jsem chtěl jen kvůli těm letním.....Shemik by mohl udělat nějakou anketu, která značka je nejpopulárnější...toť vše....
Jiste, ze uz tu na to tema je: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Uživatelský avatar
Tomys4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2007 21:11
Bydliště: Svitavsko

Letní pneu

Příspěvek od Tomys4 »

Na svém Sharanu II. jezdím v létě na Pirelli P6 215/55R16 97H. Musím říct komfortní tichá pneumatika,na suchu i na mokru. Mají sníženy valivý odpor,Chorvatsko a zpátky (cca 2300km) spotřeba 5,7l/100km. Je to ale i o tom,zda je správně nahuštěno,vůle na nápravách a řízení,stav tlumičů,geometrie a v neposlední řadě styl jízdy. Ale i tak na 16" kola myslím že víc než slušné.
Chvilku,ale jen opravdu chviličku jsem přemýšlel o tom,že namontuji 17",ale to už mě přešlo. Za prvé nestojím o problémy s pojišťovnou v případě nějaké pojistné události. V tech. průkazu je jasně dán rozměr homologovaných kol pro konkrétní vůz a likvidátoři pojišťoven jdou po tomto jako slepice po fl.su. A za druhé když jedu po našich zdevastovaných silnicích,vymetám jednu díru za druhou,skáču po bobcích nakydaného asfaltu tam,kde se naši silničáři snažili ty největší hrůzy zalepit,nebo se s hrůzou v očích peru s volantem ve vyjetých kolejích po kamionech a jsem rád za každý metr cesty kdy se mi podaří udržet auto na silnici,tak nemám na další palec průměru svých černých válců opravdu ani pomyšlení.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Marek77 »

Koupil jsem na sezonu nové obutí. Dlouho jsem se rozmýšlel, do které značky půjdu. Vybíral jsem, vybíral, až došlo k tomu, že jsem část uložených prostředků utratil a musel jsem jít do laciné volby. Koupil jsem Čínu.

Přiznám se, že jsem se strašně bál pneumatik z Čínské lidové republiky, neboť s mnoha výrobky odtamtud mám mizerné zkušenosti. Nicméně cena byla rozhodující a neměl jsem jinou volbu.

Koupil jsem pneu WanLi S1093 v rozměru 195/65-15 95T - cena necelých 1100 Kč / ks. http://rajpneu.cz/katalog-pneu.htm?sess ... 112&page=0

Minulý týden bylo tak pěkně, že mi to nedalo a zkusil jsem je obout. Už proto, že jsem měl na víkend namířeno za dětmi na druhou stranu republiky a jet skoro 1000 km na zimních gumách, když teplota vzduchu je 16 - 20°C mi přišlo trochu neekonomické. Obul jsem tedy v pátek letní sadu kol s pneumatikami z Číny.
Moje obavy, strach a nedůvěra však rozhodně nejsou na místě. Když opomenu, že gumy ani při rychlosti nad 160 km/h ani nehlesnou (čímž mám na mysli, že nehučí), jejich jízdní vlastnosti jsou víc než úžasné. Nikdy bych nečekal, že především stabilita vozu a držení stopy budou na takové úrovni. Tam, kde bych s Dunlopkami (co jsem měl minulou sezonu) už přinejmenším hvízdal nebo by odskakovala pr**l, jsem prolétl zatáčkou naprosto suverenně a bez sebemenších náznaků problému. Vůz se pouze naklonil a náhle jakoby mě někdo z vnější strany zatáčky nakopl a auto se srovnalo, zařízlo do vozovky a drželo jako přibité.

Mám najeto cca 1200 km a musím říci, že z pneumatik z Čínské lidové republiky jsem víc než nadšen. Teď jde pouze o to, jak se budou chovat po ujetí třeba 15.000 km a především kolik vydrží. Pokud aspoň 40.000 km (což jsou u mě dvě letní sezony), pak nemám problém.

Uživatelský avatar
luc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.02.2008 12:27
Bydliště: Highlands

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od luc »

Taky bych ty číny zkusil za ty peníze není co řešit ale mají rychlostní index T a já mám v techničáku H - takže nic. Minulý rok mě (s jiným autem) vyhodil technik z STK právě kvůli pneu s nižším rychlostním indexem a nepomohlo ani přemlouvání že v zimě (byly to zimáky) stejně víc jak 170 nepojedu...
Ford Galaxy 2.3 Si 1998

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi, mám dilema, jaké let. pneu si vybrat. Prosím o vaše názory.
Moc toho nenajezdím, je to druhé auto pro rodinu.
Nejezdím jako na F1!!! Upřednostním nízkou spotřebu a hlučnost, vysokou životnost.
http://www.pneumatiky-pneu.eu/goodyear/ ... e_139.html
http://www.prodej-pneu.cz/pirelli-p6-205-60-r15-95-h-xl
http://www.pneumatiky-pneu.eu/dunlop/du ... 60-R15-95H

Cenu si samozřejmě najdu best...

shark2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.01.2008 12:02
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od shark2 »

Dunlop SP Sport 9000
teraz Pirelli P Zero Rosso Asimmetrico, spokojnost s oboma :)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od BrendlJiri »

Někdo psal že NOKIAN jsou nejhorši gumy tak nevím ja mam zimni od Nokianu a to sou jedny ze tří značek špičkových gum lepší nejsou letni nevím jak natom jsou potřebuji poradit co na 17 kola za gumy jezdim měsíčně zhruba 20tisíc kilaku tak potřebuju nákou gumu co vydrží poradíte pls :roll:
Sharan tdi afn 81kw

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Marek77 »

BrendlJiri píše:............... jezdim měsíčně zhruba 20tisíc kilaku tak potřebuju nákou gumu co vydrží poradíte pls :roll:


To je taky možné najezdit měsíčně 20.000 km ??? To snad neděláš nic jiného než řídíš auto a spíš v něm, ne ?

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi,
nemohu se dopátrat k údajům, jak foukat kola. Na víčku u nádrže nic nemám, jen nálepku, že mám kontrolovat oil po 1k km. Prosím o radu. Mám kola 205/60/R15/95H
Děkuji za rychlou odpoved. :lol:

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od rcmony »

:D
Přílohy
pneu_tlak.jpg
tlaky.jpg
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Maron »

Moc děkuji za tabulku. Máš u mne virtuální pivko :wink:

Nějak se nemohu rozhodnout, jaký máte názor na tyto pneu?
1-Goodyear EXCELLENCE nebo
2-Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE nebo
3-Pneu Pirelli P6 205/60R15 95H XL

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od majatrabi »

TO Maron: no já bych dal Dunlopy. Prej tenhle typ Goodyear EXCELLENCE není moc dobrý. Četl jsem to na netu.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od widle »

našel jsem v anonci tyhle celkem pěkná kola...............
http://www.annonce.cz/jnp/inzerat/detai ... bId=WG4QXU
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Maron »

Pánové, musím o sobě říci a to si nechci lichotit :lol: , že jsem pořádnej trotl...
V pátek jsem přehazoval zpátky zimní kola, protože jsem to koupil na ALU. To že tam jsou vymezovací kroužky z plastu, jsem si vysvětlil jako že to je součást těch nových brzd. kotoučů...
Ty plecháče jsem tam narval přes ty kroužky. Šlo to blbě, ale s trubkou na klíči jsem to přemohl. Co mi dělal volant za jízdy si asi dovedete představit. Zajel jsem do pneu servisu na převážení kol a tam se mohly strhat smíchy. Jenže ty kroužky jsou tak rozmašírovaný, že z nich nic nezměřím. Jak mám postupovat, abych určil ten správnej rozměr?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Marek77 »

Vem to podle typu kol.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“