Montáž Magicaru

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Goauld »

No sem elektrikář, ale elektriku u VW zatím neznám, takže se trochu montáže bojím a klidně bych to svěřil firmě, ale jedině takové co to montuje dnes a denně a ne nějakymu joudovi co to dělá v garáži. Firma co dělá magicary je v ostravě, sice to mám 100 km, ale pokud dostatečně neproniknu do eletriky v mym golfu, tak bych to nechal spíš na nich.
Zatím sem opravoval jenom spínače v zámcích, ale vubec nevím jak je to s těma komfortníma jednotkama, jak komunikujou a jestli mám CAN tak to vubec. Ale zas na druhou stranu nemuže to byt tak složity, když je k tomu návod na montáž a seznam přípojných bodů ke konkrétnímu autu, takže uvidím jestli sám nebo firma.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sgames
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od sgames »

ja to nechal udelat za 1500 v ostrave, dela to jeden typek,a pohoda .. vsechno fici :)

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Mijousek »

jak hodne je tenhle system bezpecny, premyslim, ze bych si ho do sveho budouciho GIV koupil. Moc se mi libi moznost dalkoveho startu, protoze bych chtel TDI motor a ten by se alespon krasne prohral, problem je, ze pokud bude dalkovy start, tak nebude zamykani zpatecky, tak se ptam jaky je vas nazor na uroven zabezpeceni jen diky magicaru?

Edit: jeste by me zajimalo, jak je to s parkovanim, protoze pres zimu parkovat na rucku (kdyz pominu to, ze v Praze parkovani na rucku je taky dost o auto) je dost o drzku.

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Pitrx »

Mijousek píše:jak hodne je tenhle system bezpecny, premyslim, ze bych si ho do sveho budouciho GIV koupil. Moc se mi libi moznost dalkoveho startu, protoze bych chtel TDI motor a ten by se alespon krasne prohral, problem je, ze pokud bude dalkovy start, tak nebude zamykani zpatecky, tak se ptam jaky je vas nazor na uroven zabezpeceni jen diky magicaru?

Edit: jeste by me zajimalo, jak je to s parkovanim, protoze pres zimu parkovat na rucku (kdyz pominu to, ze v Praze parkovani na rucku je taky dost o auto) je dost o drzku.
no nevím jestli je dobrej nápad nechat ohřát motor na místě ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Mijousek »

Pitrx píše:no nevím jestli je dobrej nápad nechat ohřát motor na místě ...
myslis, ze neni? nemluvim ohrat na provozni teplotu, ale tak, aby byl ten motor vlaznej, preci jenom, kdyz vidim ty hovada, ktery pri minus peti nastartujou dieslacka, dvakrat trikrat to proslapnou, aby to nebezelo na sytic a pak tomu za studena davaj na pr**l hrabema, tak bych tem autum namontoval rucicky, aby je mohly mlatit do hlavy.

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Pitrx »

Mijousek píše:
Pitrx píše:no nevím jestli je dobrej nápad nechat ohřát motor na místě ...
myslis, ze neni? nemluvim ohrat na provozni teplotu, ale tak, aby byl ten motor vlaznej, preci jenom, kdyz vidim ty hovada, ktery pri minus peti nastartujou dieslacka, dvakrat trikrat to proslapnou, aby to nebezelo na sytic a pak tomu za studena davaj na pr**l hrabema, tak bych tem autum namontoval rucicky, aby je mohly mlatit do hlavy.
to máš pravdu :!:
když ti běží motor na místě tak se ti tak rychle neohřeje olej :?
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
PepekCZ
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha to je raj..
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od PepekCZ »

Pitrx píše:
Mijousek píše:myslis, ze neni? nemluvim ohrat na provozni teplotu, ale tak, aby byl ten motor vlaznej, preci jenom, kdyz vidim ty hovada, ktery pri minus peti nastartujou dieslacka, dvakrat trikrat to proslapnou, aby to nebezelo na sytic a pak tomu za studena davaj na pr**l hrabema, tak bych tem autum namontoval rucicky, aby je mohly mlatit do hlavy.
to máš pravdu :!:
když ti běží motor na místě tak se ti tak rychle neohřeje olej :?

ja to rano nastartuju a necham to tak 5min bezet, je to dobre nebo si mam dat rovnou facku??? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Pitrx »

PepekCZ píše:ja to rano nastartuju a necham to tak 5min bezet, je to dobre nebo si mam dat rovnou facku??? :mrgreen:
no zase takovej odborník nejsem ale nastartovat auto jít si oškrábat okna potom si zapálit a po 15 min. vyrazit mi nepřijde jako dobrý nápad...
nastartuju chvilku to nechám běžet aby se dostal olej tam kam má a pak pomalinku vyrazím ať se ostatní po**rou :mrgreen:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
PepekCZ
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha to je raj..
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od PepekCZ »

Pitrx píše:
PepekCZ píše:ja to rano nastartuju a necham to tak 5min bezet, je to dobre nebo si mam dat rovnou facku??? :mrgreen:
no zase takovej odborník nejsem ale nastartovat auto jít si oškrábat okna potom si zapálit a po 15 min. vyrazit mi nepřijde jako dobrý nápad...
nastartuju chvilku to nechám běžet aby se dostal olej tam kam má a pak pomalinku vyrazím ať se ostatní po**rou :mrgreen:

no ja to delam jen kdyz je venku velka zima, jinak to necham minutu max dve a jedu lehkou nohou :mrgreen:

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od Pitrx »

PepekCZ píše:no ja to delam jen kdyz je venku velka zima, jinak to necham minutu max dve a jedu lehkou nohou :mrgreen:
to jsem přesně myslel :wink:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od suchyra »

Mám jenom takovej dotázek :) Magicar 9000 má už asi 2 roky a spokojenost max., ale ted když zamykám normálně pagerem tak to velmi často ukazuje otevřené dveře, tzn. sice se zamkne centrál, ale neaktivuje se alarm :? tak to odemknu a znovu zamknu a dobrý....nechápu, máte někdo nějakej nápad? díky
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
hsotek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 26.04.2008 23:27

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od hsotek »

suchyra píše:Mám jenom takovej dotázek :) Magicar 9000 má už asi 2 roky a spokojenost max., ale ted když zamykám normálně pagerem tak to velmi často ukazuje otevřené dveře, tzn. sice se zamkne centrál, ale neaktivuje se alarm :? tak to odemknu a znovu zamknu a dobrý....nechápu, máte někdo nějakej nápad? díky
Jelikož MC je napojenej na dveřní spínače, tak to by to mohlo bejt tím že je nějakej mizernej, ne?
Jinak mě to trošku taky takhle ze začátku zlobilo, prostříkal jsem všechny zámky( a nejen ty :) )
a zatím to je ok!! :wink:

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od suchyra »

aha, dík za tip, zkusím to a uvidíme :wink:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od mates-vento »

Mijousek píše:jak hodne je tenhle system bezpecny, premyslim, ze bych si ho do sveho budouciho GIV koupil. Moc se mi libi moznost dalkoveho startu, protoze bych chtel TDI motor a ten by se alespon krasne prohral, problem je, ze pokud bude dalkovy start, tak nebude zamykani zpatecky, tak se ptam jaky je vas nazor na uroven zabezpeceni jen diky magicaru?

Edit: jeste by me zajimalo, jak je to s parkovanim, protoze pres zimu parkovat na rucku (kdyz pominu to, ze v Praze parkovani na rucku je taky dost o auto) je dost o drzku.
Tak profíci jsou dneska stejně schopný během pár minut zámek zpátečky vyřadit, takže i když ho v autě mám, tak ho stejně už nepoužívám ;) Součástí alarmu je taky relátko, který ti blokuje start motoru (popřípadě může fungovat tak, že když už ti s autem někdo odjíždí, tak ho můžeš na dálku chcípnout, to se mi fakt líbilo :D ). V obou případech ale musí bejt alarm aktivní, takže je potřeba pořádně zabezpečit to, aby ho zloděj jen tak nevyřadil. Jinak já bydlim mimo město, takže si to párknu na zahradu a ručku dám jen na jeden zoubek a v zimě nebyl problém. V Praze to bude horší, takže když už budeš muset parkovat na ručku, tak si vždycky nech pár zoubků volnejch, abys jí případně mohl zatáhnout úplně, což by jí mohlo pomoci uvolnit. Na prahu si taky určitě dokup mikrovlnný čidlo, který ti hlídá prostor auta, okno dneska dokážou rozbít tak, že to otřesový čidlo ani nepozná. Mikrovlný to pozná, stojí pár kilek ;)
Goauld píše:No sem elektrikář, ale elektriku u VW zatím neznám, takže se trochu montáže bojím a klidně bych to svěřil firmě, ale jedině takové co to montuje dnes a denně a ne nějakymu joudovi co to dělá v garáži. Firma co dělá magicary je v ostravě, sice to mám 100 km, ale pokud dostatečně neproniknu do eletriky v mym golfu, tak bych to nechal spíš na nich.
Zatím sem opravoval jenom spínače v zámcích, ale vubec nevím jak je to s těma komfortníma jednotkama, jak komunikujou a jestli mám CAN tak to vubec. Ale zas na druhou stranu nemuže to byt tak složity, když je k tomu návod na montáž a seznam přípojných bodů ke konkrétnímu autu, takže uvidím jestli sám nebo firma.
Těch drátů je tam hafo, ale dá se to. Podle toho jak moc seš elektrikář ;) Projdi si různý diskuze atd. a možná taky jako já zjistíš, že radši, něž to dát do nějakýho rádoby servisu nějakým "odborníkům", tak si to radši zamontuješ sám.. Sice pomalu, ale jistě. Nejhorší asi bylo najít všecko ve schematech a zjistit, jak to teda má bejt. Dodavatel alarmu mi k tomu sice přiložil list s pár přípojnejma bodama, ale ty stejně nebyly všechny správně, takže sem musel hodně hledat co, kam a jak.. Sice sem to dělal na G3, ale jestli se na to vrhneš, tak se klidně ozvi a třeba ti budu schopnej i poradit.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Montáž Magicaru

Příspěvek od GolfinoTTK »

Čaute golfáci mám problém celý alarm mám namontovany jen mi chybí připojit alarm na centrál a tu je ten háček. Rozdělal jsem plasty tak abych se dostal ke konektoru co je u řidiče skoro pod páčkou otvírání kapoty. (je to konektor kde se spojují kable z předních dveří řidiče) které dráty jsou ty pravé??? A jak demontovat volant na to jsem taky nepřišel.

Muj dotaz tedy zní jak mám zjistit který z těch 9ti kablíku to je?
Nebo mi stačí rada jak zjistit který kablik a jaký impulz.
Přílohy
idičova strana.JPG
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“