NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

to mi dělalo taky, a taky jsem to vystříkal a je klid............
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Honza42 »

To KedaR: Potřeboval bych nějak doplnit diskuzi z první strany. Evidentně jsi tam s někým mluvil, ale on své příspěvky asi smáznul, takže je tam jen půlka diskuze. Mám pravděpodobně stejný problém - hučení, pískání, vrčení - závislé jen na rychlosti jízdy. Zařazený stupeň ani jízda bez kvaltu na to nemá vliv. Nad 120km/h je to zvuk jako je slyšet z diferáku u autobusů. Pokud vezmu trochu levej rejd tak to zesílí, pokud vezmu pravej rejd tak to zmizí (nebo obráceně ?, teď jsem z toho nějak zmatenej.)

Moc tu diskuzi totiž nechápu. Je to ložisko na prodloužení pravé poloosy nebo uložení tlumičů? Ty tlumiče se mně osobně nezdají. Je to typický zvuk vylágrovanýho ložiska. Který ložisko to je? Co to stojí? Jde to udělat doma?
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

to může být to ložisko na pravé straně, je tam prima přístup a práce není vůbec složitá. Myslím tím ložisko ma poloose.Uložení tlumičů vrže i při pomalé rychlosti, zjistíš to třeba na parkovišti, pojedeš pomalu a budeš točot volantem vpravo a vlevo...to se nedá přeslechnout, teda pokud to vrže.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
RichardSamek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od RichardSamek »

Pomoz. Chrčí, hrčí. Nejvíc je to slyšet při pomalé jízdě. Přidávám plyn a začne to hrčet. Pustím plyn chrčí méně. Na neutrál je ticho. Jen při zařazené rychlosti.
Rozjíždím se, chrčí, vymáčknu spojku, přidám plyn jako by meziplyn a je ticho, pak zařadím a hukot.
Někdo říká - to je klasický zvuk Diesla, ale na volnoběh je ticho, hukot je jen při jízdě. A podle mě na ´04 je to přímo kravál.
Bojím se, že v servisu vymění všechno co se dá, že se mi na tom budou učit.
Má někdo stejnou zkušenost?

Mám 5/2004, 130PS 1.9 TDI
S pozdravem
Richard, Karlovy Vary
605591128

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od jerryty2 »

Tak jsem to delší dobu pozoroval a jsem z toho jelen. Dělá mi to jenom občas, ale je to nepříjemné. To vrzání se ozívá při jízdě rovně, popřípadě při mírném otočení volantu. jená se o souvislé vrzání, jako kdyš se něco točí, kov na kov. Už to bylo několikrát v dílně, nikdo neví co to může dělat. Ložisko na prodloužené ose je nové, koukali i pod manžety poloos, za je tam dostatek vazelíny, kontrolovali ložiska kol, stabilizační tyčky a nic. Nevím, ale to vrzání se začalo podle mě ozývat až když se měnil náhon pravé poloosy včetně půlky poloosy vč. ložiska a brzdové obložení, kotouče zůstaly stejné, byly dobré.
Nemá někdo prosím nápad, už mi z toho vážně hrabe. Díky moc.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Honza42 »

Tak já to má vyřešené. Bylo to levý ložisko v kole. Dělalo to při jízdě rovně a doleva, doprava to ztichlo. Nebylo to závislé na kvaltu a motoru. Nejvíce mezi 60-80 km/h. Cena 1650 Kč ložisko a 643 Kč práce. Za hodinu a půl to měli hotový. Jinak se to ozývalo zprava a přesto to bylo levý ložisko. Zkouší to tak, že auto zvednou a "jedou". Fonendoskopem (to co má doktor na krku) pak hledají přesné místo hluku.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

Jerytty zkus nastříkat olej, třeba wd nebo konkor na horní uložení tlumičů...mi ta vrzalo skoro stejně jak tady popisuješ, navíc jsem vyměnil ložisko v tom uchycení a mám pokoj........nejdřív to zkus tím olejem, ideální je ve spreji s hadičkou, protože je tam málo místa.Pokud to nepomůže, tak hledej dál. vždycky když je problém, tak je třeba začít u těch nejlevnějších prkotin a pak postupovat dál k těm dražším, teda pokud není zjevná ta dražší závada.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od majatrabi »

TO RichardSamek: při jakých otáčkach motoru to hrčí? Hrčíto když je motor studený teplý, hned při nastartování? Necitiš mrné vibrace do volantu?
Tak jak to popisuješ, že to hrčí jenom v záběru tak bych to viděl na klouby nebo kolem předního pohonu . Zkontrolovat manžety na kloubech, jestli tam není nějaká prasklina. Zahybej z poloosami, jestli tam není moc velká vůle. Zvedni auto a podivej se na celý předek.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
RichardSamek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od RichardSamek »

Jo jasný, pojedu s tím na hever do servisu. Při nastartování na volnoběh je ticho. Jen když pak jedu je to nejvíc slyšet při pomalé jízdě a je jedno jestli je studenej nebo teplej. Možná cítím vibrace v podlaze u spolujezdce. Je jedno kam točím koly. Prostě při jízdě.
Z kopce na neutrál i v zatáčkách je ticho.

:oops: Nějaké ložisko.

DÍKY ZA RADY :)
S pozdravem
Richard, Karlovy Vary
605591128

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od jerryty2 »

TO widle, díky za radu, ale mě se to uložení tlumičů nezdá, i mechanici v dílně tvrdili, že to tím není. Kdyby to bylo uložení tak by to vrzalo jenom při otáčení volantem, ale mě to dělá to, že proště otočím volantem mírně třeba doleva do určitého místa a začne to pískat, pokud bych držím volant v této pozici, píská a vrže to stále, překročím tuto mez větším otočením volantu, přestane to, mírně šlápnu brzdu, přestane to, prostě je to divný. Jediný co mě napadá, tak ložisko v kole, ale to je prý v pořádku, aspoň to tvrdí v dílně. Nebo něco s předníma kotoučena, jestli o ně nějak neškrtají ty nové destičky, fakt nevím.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

ono je možné, že máš sjeté kotouče a můžou škrtat ty vymezovací plíšky, co jsoz mezi deskama a třmenem. A jaké máš kola, plech, nebo hliník.Já jsem přezul na plech, ale..........nechal jsem dlouhé šrouby a jdou mi z toho podobné zvuky jako tobě...takové skoro skřípaní a skoro pískání,takže to neřeším, za chvíli končí zima, šoupnu hliníky bude opraveno....... :D
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od jerryty2 »

Díky. To s těma šroubama mě nanapadlo, v létě jezdím na hliníkách a na plechy jsem použil stejné šrouby, ale kde by to vrzalo?? Asi tedy se závěry počkám až vyměním zpátky hliníky. Kotouče jsem měřil a jsou v pořádku, ty plíšky taky..

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

mi to právě začalo vrzavě pískat, hned po přezutí.............zkus o víkendu, nebo jak budeš mít čas fouknout na předek ty hliníky a projet se...pak uvidíš...........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od jerryty2 »

Díky zkusím.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od bodyvlk »

Zdravím pánové. Taky mi něco hučí na přední pravé straně vozidla. Vyměnil jsem ložisko v kole a trochu se to zklidnilo. Při další kontrole jsem zjistil, že pravděpodobně bude špatné ložisko na pravé poloose ( šustí apod. ). Ale nemohu ho nikde sehnat. Bylo mi řečeno, že jenom komplet s poloosou. Můžete mi poradit? Tady se to řešilo nějakým ložiskem za 1650,- a ne poloosou za 6000,-. Mám Sharana 1,9 TDi 1997. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“