SVĚTLA PŘEDNÍ: světla pro denní svícení, automat. rozsvěcení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

mlhovky pro denní svícení rozhodně ne....mlhovky pouze při mlze, hustém sněžení, či hustém dešti....světla pro denní svícení mají jinou stavbu a hlavně nižší svítivost......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od jenda »

Jose1 píše:Takže Jendo. Světla pro dení svícení jsou nějaká extra namontovaná a vzadu už nic? Nebo můžou svítit vepeředu světla, která nazývám potkávacími instalované z výroby, zkrátka přesně ta, která svítí, když otočím knoflíkem doprava?
Ty máš taky dvojkový SAG, takže předpokládám, že po nastartování motoru se rozsvítí potkávačky pouze vepředu. Jezdíš tak, nebo ne?
Ano jsou to speciální světla která jsou udělané tak aby byly ve dne dobře vidět při co možná nejmenším příkonu, buď jsou samostatná nebou můžou být i součástí světlometů například u nových audin ta řada LED. Světla se pro dodatečnou montáž se vyrábí v různých provedení: např Hella dělá kulaté s čirým sklem a příkonem 16 W nebo oválné s 6W žárovkou, Polský Wesen dělá kulaté s 21 W žárovkou. Pak jsou i v provedení s LED, homologované jsem zatím viděl jen od Helly a pak ještě jedny. Jinak je to jak píše widle zapneš klíček, denní světla se rozsvítí, rozsvítíš světla a světla pro denní svícení zhasnou aby v noci neoslňovaly, nebo ve světlometech v AUDI se LED ztlumí a fungují jako obrysovky,
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

tady vidíš ten rozdíl v příkonu mezi světly pro denní svícení a mlhovými světly....sám vidíš, jak kolikkrát nějaký strejda nechá rozsvícené mlhovky a jak oslňují, kapitola sama pro sebe je, když jedeš za někým a on svítí zadní mlhovkou.....takže MLHOVKY VE DNE NE.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
HonzaV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.02.2008 10:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od HonzaV »

Jde o to, že jsem auto již tak koupil a vůbec netuším, jak je to zapojené.
A v Rakousku tak jezdí - potkal jsem již několik Rakušáků na našich silnicích - nechápal jsem proč svítí mlhovkama a jak mag.. jsem na ně ještě blikal. Pak jsem si koupil tuhle Alh a už je chápu oni prostě v Rakousku tak svítí.
Honza

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

tož to ti neporadím....o elektrice vím jen to, že kope............ :D
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od jenda »

HonzaV píše:Ahojda.
Mám Alhambru II 04 koupenou z Rakouska.
Mně se pro změnu při zapnutí klíčku automaticky rozsvítí přední mlhovky.
Když zapnu parkovací nebo potkávací světla, tak mlhovky zhasnou.
Nevíte někdo zda se tak dá jezdit a používat mlhovky jako světla pro denní svícení?
Někteří policajti mi říkali, že je to možné, jiní že zase ne. V Rakousku tak jezdit můžou.
Nepodařilo se mi nikde najít jaké homologační označení by měla mít světla prodenní svícení ...
a jsou to opravdu mlhovky nejsou to světla pro denní svícení často se na jejich místo montují, rozsvítíš je společně s potkávacími když vytáhneš ovladač světel?
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
HonzaV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.02.2008 10:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od HonzaV »

Při zapnutí klíčku se rozsvítí a svítí kontrolka (předních světel do mlhy). Pokud zapnu parkovačky nebo potkávací světla, tak zhasnou. Při zapnutí předních mlhovek se zase rozsvítí.
Nikde jsem nenašel jaké by mělo být označení na skle světla pokud by se jednalo o mlhovky a jaké pokud se jedná a světla pro denní svícení.
Honza

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

To bude asi nieco home made dorabane.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Jose1 »

Ještě k Jendovi.
Já tam žádná světla domontovaná dodatečně nemám, mě se po klíčku rozsvítí potkávačky a ty svítí v podstatě pořád, jenom se k nim připínají ty zadní. Dá se tak jezdit, nebo ne (bez těch zadních)? Jo jinak sorry já dělal autoškolu ještě v době, kdy jsme měli na autech světla potkávací, dálková a parkovací, takže pojmy "tlumená, obrysová" mě nějak míjí.

Ještě k HonzoviV - máme úplně stejná auta, stejně stará a ze stejnýho státu a svítí nám to úplně jinak - zvláštní. Jinak si taky myslím, že to bude udělejdoma.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

Jose1 já myslím, že to takhle fungovat může......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od jenda »

Jose1 píše:Ještě k Jendovi.
Já tam žádná světla domontovaná dodatečně nemám, mě se po klíčku rozsvítí potkávačky a ty svítí v podstatě pořád, jenom se k nim připínají ty zadní. Dá se tak jezdit, nebo ne (bez těch zadních)? Jo jinak sorry já dělal autoškolu ještě v době, kdy jsme měli na autech světla potkávací, dálková a parkovací, takže pojmy "tlumená, obrysová" mě nějak míjí.

Ještě k HonzoviV - máme úplně stejná auta, stejně stará a ze stejnýho státu a svítí nám to úplně jinak - zvláštní. Jinak si taky myslím, že to bude udělejdoma.
Jezdit se tak nesmí , citace:

Zákon 361/2000 sb.
Osvětlení vozidel
§ 32
(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle vzláštního právního předpísu. Tramvaj ....
(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

ale tady je řeč o světlech vepředu, takže můžou svítit jen obrysová a potkávací, bez zadních světel, a když otočiš vypínačem, tak akorát rozsvítíš ty zadní..........vždyť i u světel pro denní svícení, se rozsvěcují pouzy ty, bez zadních.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od vilik »

Světla pro denní svícení mohou svítit samostatně bez obrysových. Koneckonců důkazem jsou některé tipy Audi, která mají světla z výroby. U nich svítí jen SDS. Nic jiného.
V citaci zákona je to podle mně jasné.
Cituji:
(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla, nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.
Takže buď potkávačky + obrysová nebo jenom SDS.
Teoreticky vzato SDS + obrysová by měla být brána jako přestupek, ale někde jsem četl výklad, že je to přípustná kombinace.
Naopak potkávací a SDS je nepřípustné (je to logické, protože SDS postrádají v tento okamžik smysl).
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od widle »

vilík takhle to vidím i já....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Bitvi »

vilik píše:Světla pro denní svícení mohou svítit samostatně bez obrysových. Koneckonců důkazem jsou některé tipy Audi, která mají světla z výroby. U nich svítí jen SDS. Nic jiného.
V citaci zákona je to podle mně jasné.
Cituji:
(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla, nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.
Takže buď potkávačky + obrysová nebo jenom SDS.
Teoreticky vzato SDS + obrysová by měla být brána jako přestupek, ale někde jsem četl výklad, že je to přípustná kombinace.
Naopak potkávací a SDS je nepřípustné (je to logické, protože SDS postrádají v tento okamžik smysl).
Jj,u audin svítí jen spodek ,co mají dole v nárazníku,bez parkovaček a zadních světel.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“