SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Gameboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2008 12:55

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Gameboy »

Ahoj všichni, jsem zde nově registrován a rovnou mě zaujal vaše diskuze o žárovkách. Mám něco přes rok Sharana 1.9 TDi / 97 a od počátku mi přišlo, že to moc nesvítí (přičítal jsem to vyššímu posezu a tím jinému dojmu), ale teď tam mám shodou okolností stejné žárovky jež tu doporučoval smith "H4 12V/60/55W P43T Golden Line + 50%" a je to tedy rozdíl (prodejce se dušoval, že je sám používá a že nepraskají). Svítí to znatelně lépe, bíle a nějak přirozeněji (jsou plněné xenon plynem). Zaujali mě zde zmíněné žárovky "H4 Philips 3v1 NIGHT GUIDE " co tu doporučuje Fana slovy "fakt masakr". Nemáte někdo srovnání těch Golden Line + 50% (od Efab) a těchhle Night Guide (do Philips). Za dobrý vidění bych ty peníze určitě dal. Mimochodem před týdnem jsem koupil v Lídlu (ANO TAM!) "NARVA H4 RP 48878 (60/55W)" se značkou + 30% a světe div se - i to byl znatelný (opravdu znatelný) nárůst svitivosti (Narva je Německá značka http://www.narva-light.de) a stály jen 150,- Kč tak jsem neodolal. Moc by mě zajímalo srovnání (samozřejmě subjektivní) těch Golden Line a Night Guide ... jediné co mě zrazuje od nějakých +80% je, že rozhodně nechci vidět lépe na úkor druhých, co pak nevidí nic ....

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Fana »

No ono jde asi o to, s čím člověk svítil před tím, než dal žárovky s vyšší svítivostí a třeba i lepší konstrukcí. U mne to byl opravdu znatelný rozdíl, protože jsem tam měl standardní žárovky za 50,- Kč jedna. Dokonce jsem někde četl i nějaká srovnání a doporučovali buď Osram nebo Philips. Nicméně je možné, že stejnou práci udělají i žárovky se zvýšenou svítivostí. Co můžu u Philipsů Night Guide potvrdit, je to, že opravdu svítí třemi různěbarevnými druhy světla a já vidím tak, jak potřebuji. Jeden kámoš, který má pašíka s xenonama dokonce subjektivně říká, že mi to svítí líp, než jemu. Snad možná kdyby sám zvolil nějaké značkovější výbojky, věřím, že xenony musí svíti vždycky o trošku lépe.

Gameboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2008 12:55

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Gameboy »

To je pravda. Ani nevím co tam bylo předtím (měnil jsem lehce podrážděný za tmy, musím mrknout do krabičky) ... ale tipuju nějaký obyč standard. Tohle mě taky zaujalo, hned po těch Philipsech ... je to Osram Night breaker http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker ... _kuzel.gif .... jenom ta obava z oslňování mě znervózňuje, nechce se mi věřit, že něco může svítit o 90% lépe http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/ a přitom nepřivádět k šílenství řidiče v protisměru. Ale je to oficiální tvrzení firmy OSRAM "A přitom žárovka neoslňuje řidiče v protisměru – a tím přispívá ke zvýšení bezpečnosti na cestách." ... píší na těch stránkách. Ale co by také jiného psali, že?

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Fana »

Já bych řekl, že hlavně záleží na konstrukci a seřízení světlometu. Pokud ti světelný kužel (nebo jak to říct ;-)) směřuje třeba jenom 50cm nad vozovku, ale je do něj soustředěno více světelného toku, protijedoucím by to nemělo vadit a ty budeš vidět lépe.

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od TomasekWRC »

No tak já třeba používám D2S...:-) No pardon kluci, já vím, že s H4 a ještě hůř s H7 jsou furt problémy, prd to svítí a praskají...těžko hledat a radit.
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Gameboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2008 12:55

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Gameboy »

Hmm xenony jsou xenony. Ale já jsem vděčnej, že existují nějaká řešení "v mezích zákona" pro ty jež je nemají. Night Breaker jsem nesehnal, tak jsem si tam nechal ony doporučované Golden Line + 50%" a jsem spokojen. Nikdo mě neproblikává a já vidím snad dvakrát dál než s předchozími bludičkami. Že to svítí dobře pozná člověk podle jediné věci - že na to přestane myslet, najednou mu to "prostě stačí". Předtím jsem si pořád uvědomoval, že houby vidím. Teď už mě to vůbec nepřijde na mysl a to je dobrý znamení. Xenony holt až v příštím autě ...

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od DabelRadek »

Ahoj Vsem po delsi dobe sem to tu zase procitam
debata o H4 mne zaujima na tolik ze napisu neco s cim nebude nikdo souhlasit
ale normalni H 4 ma 55w/65w a co takhle 80/100 ci dokonce 100/110?
mno sviti to nadherne a nikoho neoslnuju aspon nikdo neblika jen jednou na mne blikla
lokomotiva tim prostrednim velkym okem to sem nestih dat tlumene svetla vcas :-)))
nadherne to sviti
svitivost totiz delaji Waty a ne reklama :-))))

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Fana »

No svítivost samozřejmě závisí na watech, ale jsou případy, kdy se lidem (asi ne v Sharanech) rozpustily konektory a zdeformovala parabola (myslím tím vnitřní části světla), protože waty nejen, že víc svítí, ale taky podstatně více topí. No a pokud není celý obvod světla konstruován pro takovýto odběr, může to být celkem problém. ;-)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od jenda »

Nevěřím že by se někomu zdeformovaly paraboly po použití 100 W žárovek, jsou alespoň u VW group, z termosetu plněného skelným vláknem, takže jsou tepelně odolné. Problém je spíš s konektorem na žárovce, někdy se opravdu rozteče a začne se pálit, pak kouř co při tom vzniká pokryje povrch paraboly šedým nánosem a parabola se oslepí. Dá se to řešit preventivní náhradou originálních konektorů konektory s keramickým izolantem.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Reign
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2008 21:37

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Reign »

h4 osram night breaker cca560kc
Alzhajmr me pekne se.e ale porad ho miluju

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od vilik »

Když jsem koupil Sharana, byly tam nějaké tuningové modré žárovky. Nic jsem v noci neviděl a tak šly okamžitě ven. Nahradily je Silverstary od Osramu. To už bylo jiné kafe. Po čase jsem našel informaci o Osram Night Breaker a tak nahradily Silverstary. Svítí naprosto suprově. Nejlepší z té trojice, které jsem měl. Bohužel, podle několika zkušeností jiných mají kratší životnost.

Jinak tady je taková srovnávací tabulka z nějakého testu žárovek.
Obrázek
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od DabelRadek »

Ahoj Tak ja mam zkusenost co se tyka tech H4 100w/110w
mnel sem je uz v Lada 2103 zigulik 1500s ,pak ford sierra, opl nekolik a ted v galaxy
ani jedno svetlo nikdy nevykazalo zadne deformace ani patky nic a to jsem svitil i v dobach
davno minulych kdy to nebylo povinne i za dne ja svitim co jezdim a verte jednu sadu tech H4
mam uz 9 let a dodnes svitej :-)))) tenkrat mi rikaly praskne ti sklo na tom ziguliku ze se neuchladej a jine blbosti ked prej stojis na semaforech a podobne . Nic se nedelo amen :-))) 8)

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od coto.je »

Silnější žárovky svítí určitě pěkně, ale protijedoucí má problém udržet se na silnici natož na někoho blikat.V Bauhausu jsou Osramy o něco dražší, ale záruka dva roky-dle tvrzení vedoucího prodejny.

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Waclav »

zdravím
před 14 dny sem měnil prasklou žárovku H4 a po doporučení známého jsem koupil
H4 OSRAM NIGHT BREAKER (viz. také Gameboy), už po rozsvícení na zeď za denního světla byla patrna vyšší bělost světla...
tak ve tmě uvidíme, ešče sem toho v noci moc nenajezdil :wink:
a jak to tu čtu , tak děkuji Vilíkovi za test autožárovek, kde ona zmíněná je v kategorii "velmi doporučujeme ",
čili za 205Kč/1ks velmi obstojná investice do klasických halog. světel... :) takže doporučuji
snad jen tedy, aby vydžela aspon 1 rok bez výměny, to ale uvidíme z jara 2009 :wink: nebo dříve :(
tož tolik
pH

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od vilik »

Já ty Osram Night Breaker na Sharanu měl. Asi rok. Bohužel předpovědi se naplnily. Nejdříve odešla pravá H7, tak jsem tam dal Osram Silver star. Když jse se podíval na auto ze předu, tak ta Silverstarka svítila oproti Night Breaker žlutě. Dal jsem tam tedy obě Silver Star.

Škoda. Snad klesne cena Night Breaker na rozumnou cenu, protože ty svítily opravdu dobře.

Do xenonů se mě moc nechce. Jednak z důvodu přestavby a taky kvůli technické.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“