SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Marek77 »

Galaxy 2.3i píše:Já stropní výdechy nemám a v papírech je napsáno Ghia

Výrobce pro výbavu Ghia deklaroval stropní výdechy ventilace. Pokud je nemáš a máš v papírech Ghia, pak někdo zblbnul papíry.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od Fana »

Ono v těch papírech budou mít asi lidi i větší bludy. Spousta aut je k nám dovezených odněkud ze západu a většina těch smažek (omlouvám se poctivým a svědomitým dovozcům), co sem auta tahají, tak je jim jedno, jaká je v autě výbava a jaké má původní označení. Do velkého techničáku nadiktovali úředníkům, co chtěli, jenom aby to na kupujícího udělalo dojem, i když realita byla úplně jiná. Taky se sedačkama si hlavu asi moc nedelali a někdo má zapsáno 5, někdo 6, někdo 5-7. A kdo mám míň než 7 a přitom má auto vybavené jak kotvicími body tak pásy, tak má asi smůlu a doplácí na neschopnost nebo nepozornost člověka, který to auto v ČR přihlašoval. A potom se případná úprava v techničáku už musí řešit přes oficiálního dovozce a stojí to zbytečné peníze navíc. Ale to je čistě jenom můj názor a možná to funguje úplně jinak. :-)

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od komik »

Prosím o vaše zkušenosti. V autě vždycky vozím 5 sedaček, pouze když potřebuji, osadím 6+7 sedadlo. Ideální by bylo, kdyby šla 6+7 sedačka vycvaknout ze zadních úchytů a přiklopit ke druhé řadě sedadel (tj. ke 3-5 sedadlu). Ono to jde, ale musí být druhá řada šoupnutá úplně dopředu, 6+7 sedalo se tam prostě musí docpat (pozor na páčky na zadní straně sedadel). Jde potom osadit i roletka. Ale všechno je to hrozně namačkané, chtělo by to 2. řadu ještě tak o půl centimetru dopředu. Přece nejsou ve VW kreteni, aby tohle nedotáhli. Když je 6-7 sedačka normálně zacvaklá v pohotovostní poloze a jen sklopené opěradlo, nezbývá z kufru nic. Když jsou přiklopené ke 2. řadě, je to super. Jak to řešíte vy, kolegové? Nezabýval se tím někdo?

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Přestavba z N1

Příspěvek od vladas »

Zdravím všechny, nemá někdo zkušenost s přestavbou Sharana s přepážkou N1 na normální sedmimístnou verzi - myslím tím přepis v techničáku na 7 míst.Díky.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Přestavba z N1

Příspěvek od abeljozef »

Niekto mi tvrdil ze na Slovensku to udajne nejde. Ale to mozno nie je pravda. Toto som zatial este neriesil.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba z N1

Příspěvek od Bitvi »

vladas píše:Zdravím všechny, nemá někdo zkušenost s přestavbou Sharana s přepážkou N1 na normální sedmimístnou verzi - myslím tím přepis v techničáku na 7 míst.Díky.
Zavolej si na zastoupení VW,stejně od nich budeš potřebovat papír,že s přestavbou souhlasí.
Určitě Ti poradí,co a jak.(vlastní zkušenost)
IVG s.r.o.
Oddělení homologace
Radlická 740/113D
158 00 Praha 5
Tel.:251033111-spojovatelka
nech se přepojit na oddělení homologace
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od widle »

tak mi dneska přišel meil ze zastoupení VW, kde jsem je žádal, zda lze můj sharan přehomologovat z 6-ti na 7-mi místnou verzi. Napsali mi doslova: zmíněný vůz VW Sharan Carat je schválený pouze jako 6-ti místný, zvýšení obsaditelnosti na 7 není možné.. Sice to nechápu, protože mám sedm úchytů i sedm bezp. pásů, ale neudělám nic.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
sarikk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: Přestavba z N1

Příspěvek od sarikk »

čau,já mam taky n1 a když jsem se ptal jestli jde zrušit tak mi řikli u VW že ne.Tak dej vědět jak jsi dopad :roll:

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Přestavba z N1

Příspěvek od bodyvlk »

Pánové, myslím si, že to nepůjde. Dle zákona o DPH, musí mít Sharan, Alhambra, Galaxy pevnou nevyjímatelnou přepážku ( maximálně posuvnou ), musí mýt trvale znehodnoceny úchyty na sedačky v kufru a musí mít pevnou ochranu bočních oken, nebo je musí mít z plechu. Pokud Tvoje auto bylo prodáno jako N1, tak to máš smůlu. Já jsem raději oželel odpis DPH, jenom abych mohl vozit buď náklad nebo celou rodinu. Jo zákony vlády ČR.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od abeljozef »

Co na to dodat. Uradnicka logika sa prosto neda zapriet. :thk:

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od machstrechy »

Jsou to vemena skoro všechny jsou na 7 sedaček a nadělaj stím caviky. :x

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od majatrabi »

TO widle: Carat je jenom 6-místná verze. Je to napsané i v manuálu "Návod k obsluze". Přikladám obrázek. Nevím jak u tebe, ale u mě nejsou ani uchyty pro uchycení prostřední sedačky. Tak, že se není čemu divit, že ti to nepovolili. Nemáš nahodou měněnou kastli?
Přílohy
carat.jpg
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: počet sedadel, 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze

Příspěvek od widle »

Majatrabi: Kastle měněná je, ale já to auto znám, co bylo koupené nové, už tehdy mělo úchyty pro 5 sedadel, má je i v té vyměněné karoserii.Navíc má od novoti 5 vyjímatelných sedadel, tudíž byly koupeny společně s autem.Bývalý majitel mi říkal, že tam došlo k nějaké chybě...jenže víc už se nedovím, je po smrti.Proto jsem se pídil po možnosti dohomologat auto na 7 míst.....
navíc mám motor 81 kw..........
co uvádíš na obrázku, je pro motory 66kw, ale to už je vcelku jedno, nejde, tak nejde.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Přestavba z N1

Příspěvek od abeljozef »

A co to neriesit cez importera a spravit "vlastnu prestavbu" a nasledne sharika opet homologovat.
Kolko by to vyslo ? Tuneri predca musia taketo nieco absolvovat.

V cechach bol raz isty pruser ze skodovka vypustila auta z predvyrobnej testovacej serie len za ucelom testov a sikulovia ich postavili na papiere z vysvetlenim ze tie auta vyrobili sami , a nasledne ich homologovali a dali si tam vlasty VIN kod. Tie auta z predvirobky vysli z fabriky bez VINu.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od widle »

hmmm, vlastní přestavba...to opravdu netuším, jak bych to provedl.........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“