SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Za tuhle závadu si můžeš gratulovat, obvykle odejde ten integrovaný obvod co je pod motůrkem a ten se sehnat nedá:
Motůrek lze vyndat bez rozebírání světla jen zezedu odendanou krytkou :lol:
Přílohy
destička naklápění.jpg
destička naklápění.jpg (21.56 KiB) Zobrazeno 6750 x

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

Tak to musíš mít hadí ručičky, ne? je tam šílaný přístup :)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

johnpiere píše:Tak to musíš mít hadí ručičky, ne? je tam šílaný přístup :)
Na Sharanu to jde na vyndaným světlu odšroubuješ ty dva šrouby z venku odšroubuješ dva torxy na parabolách a jde vyndat, neuvědomil jsem si že se píše o Galaxi tam nevím.

Uživatelský avatar
KNOTEK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BOSKOVICE

motorek naklápění

Příspěvek od KNOTEK »

Potředuji koupit nový motorek na sklápění světel.Kde se dá sehnat a za kolik?Mán Alhambra 04.2003 udajně je stejný jako motorek z octávie?
Prohližel jsem přístup k motorku a připadá mě že musím oddělat nárazník a pak světlo celé ven.Dělal jste to někdo na alhamře?
Knotek

Uživatelský avatar
Martin28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Vizovic

Příspěvek od Martin28 »

Tak jsem taky zjistil že mi nefunguje naklápění :cry:
pravá lampa vrčí a třepe se,levá nic!
Chci se zeptat jak demontovat světlomet,kolik šroubů ho drží a musím demontovat př.nárazník?? :(
Opravdu pasují motorky z oktavie,bez úprav?
Je to Sharan II,moc dík za odpovědi

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Martin28 píše:Tak jsem taky zjistil že mi nefunguje naklápění :cry:
pravá lampa vrčí a třepe se,levá nic!
Chci se zeptat jak demontovat světlomet,kolik šroubů ho drží a musím demontovat př.nárazník?? :(
Opravdu pasují motorky z oktavie,bez úprav?
Je to Sharan II,moc dík za odpovědi
Světlo drží na čtyřech šroubech torx, horní dva jsou pod krytkami, na spodní dva je třeba cca 20 cm dlouhý nástavec a šrouby stačí povolit. nárazník demontovat není nutné, stačí odšroubovat šroub u světla aby šel nárazník mírně odehnout a pak jde světlo vyndat, pro usnadnění demontáže je dobré vyndat objímku se žárovkou pro blinkr.

motůrek pasuje tuším z octavie I po facelitu. číslo dílu je 1J0 941 295 A, číslo u Boshe 0 307 853 304

Uživatelský avatar
Martin28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Vizovic

Příspěvek od Martin28 »

To Jenda:Moc ti dík :!:
Ještě kde je umístěný ten motorek prosím tě,musím nějak rozebírat lampu :?: A může to být ještě jiná zrada než tem motorek? :wink:

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Honza42 »

To jsou teda věci. Zrovna dělám pro jednoho zákazníka montážní linku na naklápění světel (údajně pro jiný koncern než VW). A to co mně leží na stole je nemlich to samý co ukazujete na fotkách. Akorát kondenzátor je naletovaný nastojato. Skříňka a jednotlivé díly jsou úplně stejné. A přitom vím, že to je nově vyvinuté zařízení. Asi tedy plagiát stávajícího, v automobilovém průmyslu věc běžná. Faktem je to, že naklápění je součást kompletního světlometu a výrobců světlometů je pár. Takže naklápění může pasovat klidně i z mercedesa, lady nebo forda.
Jinak mně jedno světlo nejde vůbec a druhé od včerejška cvaká - cuká. Takže počkám do května a pak mně snad zákazník v rámci dobrých vztahů po náběhu výroby dva kousky nechá. Naklápění je vlastně primitivní servomotor. Ovládací kolečko pod volantem je potenciometr -dělič napětí. Toto řídící napětí se posílá na vstup naklápění světel. Jedné krajní poloze odpovídá 1,5V a druhé krajní poloze 12V. Naklápění sebou tahá taky potenciometr a má tak zpětnou vazbu - jede dokud se nesrovná řídící napětí s napětím na vnitřním potenciometru.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od jenda »

Motůrky naklápění jsou od Bosche a tím pádem mohou být použitý v i v úplně jiných světlech.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
_eXplorer_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.11.2007 21:23

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od _eXplorer_ »

No to už jsem dělal, ale pomohlo to asi na týden a pak světlo jezdilo podle vlastního uvážení nahoru a dolu a pak jezdit přestal, navíte zda se prodává samostatně nebo celá parabola?

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Slavoš »

Tak dnes jsem rozebral světla a podíval se na motroky naklápění,oba kaput.Na Dieselpower ho jeden maník prodává za 250 kč 1J0 941 295 A.
Jen podle návodu Jak na to ,se mi nepodařilo sundat sklo z reflektoru,ani jedno.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Bitvi »

Slavoš píše:Tak dnes jsem rozebral světla a podíval se na motroky naklápění,oba kaput.Na Dieselpower ho jeden maník prodává za 250 kč 1J0 941 295 A.
Jen podle návodu Jak na to ,se mi nepodařilo sundat sklo z reflektoru,ani jedno.
Na sharanu jsem ho sundal pomocí horkovzdušný pistole.Nahřál jsem to dokola a pak šlo krásně sundat.
Obrázek

Uživatelský avatar
_eXplorer_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.11.2007 21:23

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od _eXplorer_ »

A to sklo chceš vyndavat kvůli motorkům? Ty vyndáš tou dírou vzadu.. Alespoň na galaxy II to jde v poho

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od kazbic »

Honza42 píše:Naklápění je vlastně primitivní servomotor. Ovládací kolečko pod volantem je potenciometr -dělič napětí. Toto řídící napětí se posílá na vstup naklápění světel. Jedné krajní poloze odpovídá 1,5V a druhé krajní poloze 12V. Naklápění sebou tahá taky potenciometr a má tak zpětnou vazbu - jede dokud se nesrovná řídící napětí s napětím na vnitřním potenciometru.
Jako kdybych slyšel svého bývalého profesora na eletroniku.Máš za 1 :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od komik »

Je před dovolenou, takže jsem se také pustil do motorků, pravý byl mrtvý, levý občas zabzučel. Motorky jsou skutečně univerzal a jde je běžně pořídit nové okolo 800 Kč. U Sharana II je nejlepší vyndat světla, což je za minutu a postup byl již několikrát na tomto fóru popsán. Motorek je pak možné vyndat zezadu bez rozebírání světel. Chce to jen trochu šikovnosti a šroubovák s kloubem např. z malé sady Gola. Napřed se odpojí kabel a vyndají šrouby držící motorek. Poté se vymontuje vnitřní šroub uchycení kloubu, morotek se pootočí a vyndá se vnější šroub uchycení kloubu. Následně se vyndá celý motek ven. Motorek je nutno vyndat i s kloubovým mechanismem. Když to máte venku, odcvakne se pojistný jazýček a kloub se rozebere a namontuje zpět do světla. Následně se vloží do světla motorek, kloub se zacvakne a dotáhnou se šrouby. Celkem práce na 1/2 hodiny, není třeba se bát. Tak hodně štěstí.
Přílohy
označení motorku
označení motorku
šrouby upevnění motorku
šrouby upevnění motorku
pohled do světla na motorek a kloub
pohled do světla na motorek a kloub
povolení vnitřního šroubu
povolení vnitřního šroubu
povolení vnějšího šroubu
povolení vnějšího šroubu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“