Kolik se dava oleje do TDi

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Mára_VR6 píše:
xpassat píše: Vyšší hladina oleje může zničit katalizátor, nevím co jinýho by se mohlo zničit, ale ten katalizátor je snad každýmu jasnej :roll:

Jinak já mám olejovou náplň 3,5 L - asi i Tvůj případ, proto jai to přelil 4-mi litry.
Osobně bych to s vyšší hladinou ani nenastartoval :!:
jak se prosím dá vyšší hladinou oleje zničit katalizátor???? to bych si rád nechal vysvětlit...
Tak pro Tebe Máro_VR6:
V případě vyšší hladiny oleje, než je povoleno (max. hodnota na měrce), může být olej nasáván odvětracími otvory klikové skříně a výfukovým potrubím poté pronikne do ovzduší. U vozidel s katalizátorem by olej mohl shořet v katalizátoru a poškodit ho.....
...stačí si přečíst základní příručku k vozu :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

xpassat píše:
Mára_VR6 píše: jak se prosím dá vyšší hladinou oleje zničit katalizátor???? to bych si rád nechal vysvětlit...
Tak pro Tebe Máro_VR6:
V případě vyšší hladiny oleje, než je povoleno (max. hodnota na měrce), může být olej nasáván odvětracími otvory klikové skříně a výfukovým potrubím poté pronikne do ovzduší. U vozidel s katalizátorem by olej mohl shořet v katalizátoru a poškodit ho.....
...stačí si přečíst základní příručku k vozu :wink:
Děkujůůůů :lol: :wink: Jen jsem rejpal, myslel jsem to tak, že pokud má oleje o cca 0,5l víc, tak se nemůže nic stát....
Jinak, jestli se nepletu, tak všechny odvětrací otvory jsou nejprve vedeny do sání a splodiny projdou procesem hoření - ekologie.. A to je dlouhá cesta, aby šel olej do katu :?:
Jinak následky vysoké hladiny, myšleno o cca 1l a více jsou všeobecně známé :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Mára_VR6 píše:
xpassat píše: Tak pro Tebe Máro_VR6:
V případě vyšší hladiny oleje, než je povoleno (max. hodnota na měrce), může být olej nasáván odvětracími otvory klikové skříně a výfukovým potrubím poté pronikne do ovzduší. U vozidel s katalizátorem by olej mohl shořet v katalizátoru a poškodit ho.....
...stačí si přečíst základní příručku k vozu :wink:
Děkujůůůů :lol: :wink: Jen jsem rejpal, myslel jsem to tak, že pokud má oleje o cca 0,5l víc, tak se nemůže nic stát....
Jinak, jestli se nepletu, tak všechny odvětrací otvory jsou nejprve vedeny do sání a splodiny projdou procesem hoření - ekologie.. A to je dlouhá cesta, aby šel olej do katu :?:
Jinak následky vysoké hladiny, myšleno o cca 1l a více jsou všeobecně známé :wink:
Jak píšeš, asi záleží na množství oleje navíc... :wink:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

Takže do motorů v golf 4, bora, oktavia, toledo, ap. se vejde i s filtrem 4.5 litrů v případě pd 4.5 a 4.3, do motorů v golfech 3 a passat b4 se vejde 4.3 litru, do passat b5 klasika tdi 3.8 a pd 3.6 litrů. a těch 5 mm by nemělo nic udělat. a když tak to odsaj.
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Mozna ti tam nevlezlo tolik, protoze tam vzdycky neco malo zustane, nikdy to neodtece uplne do mrte...aspon u me to tak je.
Born to grow.

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od MKTech »

4.5L po výměně filtru a nastartování aby se vše zalilo olejem. Pak je to přesně po horní rysku.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

hodys píše:Takže do motorů v golf 4, bora, oktavia, toledo, ap. se vejde i s filtrem 4.5 litrů v případě pd 4.5 a 4.3, do motorů v golfech 3 a passat b4 se vejde 4.3 litru, do passat b5 klasika tdi 3.8 a pd 3.6 litrů. a těch 5 mm by nemělo nic udělat. a když tak to odsaj.
Takže motor 81 i 66kW: Motorový olej i s výměnou filtru - 3,5 litru :wink:
...snad si výrobce nevymýšlí :?

Jinak jsem nepochopil, proč např. v Oktávce je větší olejová náplň, než v Pašíkovi, jak uvádíš, když je tam stejný motor? ...vím, že se servisem aut zabíváš, takže tomu rozumíš víc, jen tomu nerozumím...

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

motory jsou stejný, ale passat a golf má jinou olejovou vanu.. a navíc motory v passatovy 81kw a 66kw jsou jiné než v golfovy4 nebo oktávce..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vonjouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most a dost

Příspěvek od vonjouda »

:x Mně naúčtovali v servisu 6 lt.
http://www.riwax.cz" target="_blank beauty for cars!

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

hodys píše:motory jsou stejný, ale passat a golf má jinou olejovou vanu.. a navíc motory v passatovy 81kw a 66kw jsou jiné než v golfovy4 nebo oktávce..
...už v tom mám teď jsno :wink:

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

vonjouda píše::x Mně naúčtovali v servisu 6 lt.
a co máš za auto, Avii? :lol:

Uživatelský avatar
vonjouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most a dost

Příspěvek od vonjouda »

xpassat píše:
vonjouda píše::x Mně naúčtovali v servisu 6 lt.
a co máš za auto, Avii? :lol:
Ne T5 1,9 TDi. Že je to nějak hodně? 8O
http://www.riwax.cz" target="_blank beauty for cars!

Uživatelský avatar
cutik
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.b.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cutik »

U g3 Tdi 4.5l

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

vonjouda píše:
xpassat píše: a co máš za auto, Avii? :lol:
Ne T5 1,9 TDi. Že je to nějak hodně? 8O
Koukni do příručky k vozu, je tam uveden objem olejové náplně. Ale to je asi fakt hodně :(

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budulman »

xpassat píše:
vonjouda píše:Ne T5 1,9 TDi. Že je to nějak hodně? 8O
Koukni do příručky k vozu, je tam uveden objem olejové náplně. Ale to je asi fakt hodně :(
Třeba něco rozlili :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“