SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Kora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02

SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Kora »

Mám problém zjistil jsem , že mi nesvítí přední parkovačky a zadní světla. Když přepnu vypínač světel do první polohy tak se rozsvítí jen přístrojovka , venku světla nesvítí vůbec. Při přepnutí do druhé polohy svítí jen hlavní přední světlomety + mlhovky , brzda a couvačky fungujou normálně. Pojistky jsem žádné špatné nenašel.

Nevíte někdo co s tím může být?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí mi přední parkovačky a zadní světla

Příspěvek od Marek77 »

Proměřil bych výstupní vedení z hlavního spínače a na základě toho potom pokračoval. Hlavní spínač je dost poruchová záležitost (mně vyhořel taky a zdaleka nejsem sám).

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Nesvítí mi přední parkovačky a zadní světla

Příspěvek od jenda »

Vzhledem k tomu že ti jde osvětlení přístrojů, tak bych viděl chybu buď přímo ve vypínači světel nebo můžou být špatné pojistky v komfortní jednotce i když je divné že by byly špatné obě, pokud ti jdou parkovačky , pravá popř levá při zapnutém blinkru a vytaženém klíčku tak by to měl být vypínač, pokuk nejdou parkovačky ani takhle, hledej v mutifunkční jednotce měli by tam být 2 pojistky, ozn. dle schématu S 154, S155 hodnota 5 A.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Kora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí mi přední parkovačky a zadní světla

Příspěvek od Kora »

Tak na problém už jsem přišel , mám v autě namontováno automatické rozsvěcování světel , a v relé , které ho ovládá byl vevnitř špatný spoj , stačilo proletovat a vše je ok , už zase svítím normálně :lol:

Uživatelský avatar
papirex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od papirex »

Ahoj, no já mám podobný problém. nesvítí potkávačky, dálkové a mlhovky. jen ve předu. passat 99, byl venku motor. předtím vše ok, teď to nefičí. pojistky OK, měřák nemám, takže nemůžu zjistit napětí. takže si ho půjčím a proměřím. ale napadlo mě, zda tam není nějaké relé. nemáte někdo plánek na Passata 99 zapojení relátek pod paubovkou? co se týče těch světel, přijímám jakoukoli radu...
no chip - no speed
no speed - no fun
PapireX - grafika, weby, sítě, kompy
http://www.vkarvine.cz

Sharan.jo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 28.10.2008 15:25

Parkovací žárovky Sharan II

Příspěvek od Sharan.jo »

Zdravím všechny, dnes jsem se poprvé registroval, včera jsem se dostal do vašich řad ( 1.9 TDi PD 85kW )
Teď k věci, jakým způsobem se mění parkovačky u mého auta, auto je dovoz z Itálie a nemůžu se k nim dostat, ani nevím, jestli tam vůbec jsou, pořád mi na počítači svítí porucha osvětlení, ale na všechny žárovky jsem se dostal a jsou tam, dodal jsem ještě pravou zadní mlhovku ( nebyla tam vůbec ) a kontrolka mě pořád svítí. Za radu předem díky.
VW Sharan II 1.9 TDi PD 85kW AUY 12/2002
Peugeot 406 2.0 HDi 80kW 04/2000

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: Parkovací žárovky Sharan II

Příspěvek od vikino »

Zdarec.Pokud se bavíme o druhé generaci,tak v předním podběhu směrem ke světlům,jsou takový posouvací dvířka,který musíš opatrně posunout na doraz,ale bacha ať ti nevyjedou z kolejnic,protože nasazování zpět je někdy pěknej porod a pak tam strčíš ruku a nahmatáš tam takovou tyčku,kterou vezmeš a pootočíš a opetrně vyndáš a na ni je v zámku ta žárovka,vyměníš a pak to zase složíš zpět.
Někdy jsou ty dvířka a hlavně ty drážky zaflákaný,tak když nepujdou posunout,tak to chce pořádně prostříkat,nejlíp wapkou nebo něčim jiným a trochu tomu pomoct.
Toť asi vše,ať se to zdaří
vikino

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Parkovací žárovky Sharan II

Příspěvek od michall »

Sharan.jo píše: a kontrolka mě pořád svítí.
Vítej v klubu :D .Kontrolka svítí i když šlápneš na brzdu? Brzdovky to totiž zkontroluje, až když se rozsvítí. Ještě by to teoreticky mohla dělat přestavba z žárovek na xenony (pokud je tam máš).
Správné téma tuta http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17265
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Sharan.jo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 28.10.2008 15:25

Re: Parkovací žárovky Sharan II

Příspěvek od Sharan.jo »

Díky za rady všem, ihned jsem to vyzkoušel v garáži a je to tou brzdou. Stačí tedy jen lehce zavadit o brzdový pedál a kontrolka zhasne. Takže díky, díky, díky.
VW Sharan II 1.9 TDi PD 85kW AUY 12/2002
Peugeot 406 2.0 HDi 80kW 04/2000

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od mimayin »

Nesvítí mi výstražné světlo ve dveřích. To červené (s čirým proužkem dole) zevnitř v dolním rohu. Nevíte jak se v něm mění žárovka. Mám strach aby mi něco neprasklo. Oddělává se jen ta přední barevná krytka nebo se to stahuje i s tím středním plastem. Typuji, že jen ta přední barevná krytka, ale jistota je jistota. :roll: Diky předem za odpověď. mimayin

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od mimayin »

No tak jsem to riskl, ono se to celkem nabízelo a je potřeba mírně odchýlit to čelní sklíčko. ŽárovkaC5W. Člověk má strach u krámu za 390 Kč (já jsem jej pracně sehnal na vrakáči za 150,- ho v mžiku zrušit. :) mimayin

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bullik »

Ahoj všichni, prosím o radu. Galaxgy Ambiente r. 99 / 81KW TDi naftalín:

nesvítí mi podsvícení palubky - otáčkoměr, palivoměr, teplota vody. Pod tachometrem svítí jen jedna žárovka (jakoby uprostřed přístrojovky). Jinak posvětlení vypínačů, navigace, klima vše OK. Jsou tam žárovky, nebo diody? Když si to půjdu koupit do mototechny co mám říct? Palubka je obyč. ještě se v tom nevyznám...jak to rozebrat jsem už tady objevil. :)

Díky

luky

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od widle »

jsou tam žárovky, tuším, že s plastovou objímkou.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bullik »

že by to byly takový ty klasický VW ? žárovka v patici - zasunout, otočit o 90° a hotovo?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od abeljozef »

Ano presne tak. :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“