MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

prosím mohli byste někdo nafotit jak vypadá tento chybějící díl? je to hadice nebo plastové koleno před boxem vzduchového filtru, zbyla mi jen poškozená pružná trubka z pletiva a molitanu, která je příliš krátká, nemůžu tento díl najít v "etosu", uvažuji o nahrazení toho přívodu nějakou ohebnou hadicí nebo plastovou trubkou, neřešili jste to někdo? nebo popř. koupím tento díl pokud by někdo měl, možná je shodný s jinými auty ale potřeboval bych alespoň foto, díky za každou radu (tdi 66kw, RV97)

(chci to hlavně kvůli hlučnosti, bez toho to dělá dunivý zvuk)
Přílohy
sani1.jpg
sani2.jpg
sani3.jpg

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od bodyvlk »

Normálně jsem to kupoval u nás v prodejně náhradních dílů a stála asi 350,-. Vypadala ještě hůř, než ta tvoje. Až najdu prodejku, tak Ti napíšu co to je za typ. Ale příde mi, že ti tam u krabice s filtrem chybí ještě příruba. Ta hadice se nasazuje na přírubu u přívodu vzduchu a potom na přírubu u krabice s filtrem.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

No mne se jedna hlavne o ten dil co mi tam uplne chybi, ta hadice mne az tak netrapi, vidim to jedine na autorizovany servis nebo nekdo kdo ma etku s cennikem abych vedel jestli se vyplati to koupit nove nebo prizpusobit nebo vyrobit to z neceho, vubec bych to neresil, ale zjistil jsem ze to hodne hluci, kdyz na to prilozim jemne ruku za chodu tak rozdil je markantni.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

tak jsem navštívil Hellera (VW), hledali to v ETKA dobrou půlhodinu, našli to co jsem našel i doma v etosu, tak jsem zvědav, pořád mi tam něco chybí.. nechám se překvapit, cena cca 250,-

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od kazbic »

Tommate

Zaujalo mě,jak píšeš,že Ti to dělá dunivý zvuk.Máme sice jiné motory,ale od té doby co jsem vyměnil vzduchový filtr,tak se mi to ozývá taky.Je to zvláštní hluboký zvuk a vypadá to jako by byl výfuk v hajzlu ? Dělá mi to jen někdy.Nezáleží na tom,jestli je motor studený nebo teplý.Je to vůbec možný,že by to bylo tím přívodem vzduchu do filtru ? Asi jsem s něčím hnul a nebo něco vypadlo z toho přívodu.Budu muset na to mrknout.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

To vyvedeni privodu az do masky (saciho kose) je, si myslim, predevsim jakysi tlumic sani, proto je ta hadice z molitanu, pohlcuje to hluk, jak rikam, kdyz ten otvor pridusim rukou tak slysim jen vacku, je to dost vyznamny "detail" pri reseni hlucnosti

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od widle »

on ten přívod vzduchu do filtru často vypadává, já to nasazuju pořád......a rozdíl ve zvuku je markantní..........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od kazbic »

widle

...a kde to vypadává ? Přímo z krabice filtru a nebo blíž k masce ?
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od bodyvlk »

To dunění spůsobuje chybějící filc na spodku vložky filtru vzduchu. Je takový světlý a být tam může a nemusí. Na vložce je právě kvůli dunění.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

ten filc bývá někdy přímo na papírovém filtru, nikdy mi nebylo jasné proč to tam dávají, když některé jsou bez toho, takže teoreticky kdybych vystřihl obdélník z prodyšného filcu a dal ho pod filtr nebo koupil vložku s filcem, tak by to mohlo být tišší i bez toho přívodu.. já kupoval vložku filtru bez filcu, protože se na něj chytá víc bordel co tam vletí a má to pak větší odpor, což snižuje výkon, v každém případě chci neporušený vývod do masky a filc bych tam pak ani nedával.. otázka zní kdy to seženu, po marném hledání toho chybějícího dílu v etosu jsem navštívil autorizovaný servis, mechanik se díval pod kapotu, pak hledal v etce a našel jen to co já, jen tu hadici z molitanu a sací koš u masky,

prosím můžete někdo vyfotit jak to tam máte? díky moc

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od bodyvlk »

Co já vím, tak je tam jenom: sací koš, molitanová hadice a ta se dává přímo na přírubu na krabici s filtrem. Nemáš to náhodou ulomený? Já tam nic jiného nemám. Sharan 1.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

já tu hadici mám, je krátká a ten konec ani průměrem nepasuje na ten filtr, zkracovaná není, víš to na sto procent že tam už nic není? nejspíš to bude ta příruba o které mluvíš, která mi tam chybí, je asi nacvaknutá na filtru, na ulomené to nevypadá

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od bodyvlk »

Tak je tam ještě jedno koleno. Všem se omlouvám za mystifikaci. Foto přikládám. Je to Sharan 1.
Obraz000.jpg
Obraz001.jpg
Obraz002.jpg
Obraz003.jpg
Obraz004.jpg

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od Tommate »

To bodyvlk:

móóóc díky :wink: , to je ono!!! ..aspoň vím jak to vypadá a bude se mi to líp shánět 8)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR: přívodní potrubí ke vzduchovému filtru

Příspěvek od bodyvlk »

Není zač. Když můžu, rád pomůžu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“