KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Auto1 »

-Potřeboval bych info,jedná se o tuto trubku (viz obrázek),která se ve skutečnosti,jak mnozí víte,skládá ze dvou kusů,nyní nevím z paměti,kde přesně je spoj,ale to místo spoje je jen jedno,a nachází se zhruba někde v místě těch dvou červených kruhů (viz obrázek)
-Fotka je z místa pod vzduchovým filtrem,jak mnozí víte.
-Dotaz zní,jak se ten spoj rozpojí a poté zase smontuje? Je nutno s tím nějak šroubovat,pootočit do nějakého úhlu,nebo jednoduše vytrhnout? Vzhledem k tomu,že tam může být až 10atmosfér nechápu,jak to drží a jak je to utěsněno.
Kdo to už viděl v reálu,tak ví o co jde,pokud je vadná část u kompresoru,stačí objednat jen tu jednu část trubky,což už se stalo,a teď jak na demontáž/montáž?
(Podotázka,řešil už někdo tohleto? Bude to těsnit,nebo je lepší objednat i tu druhou část také novou?)
(Ano,svaří to kde kdo,ale kašlu na to,nové je nové)
Přílohy
Obraz016.jpg
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od johnpiere »

Spoj by měl být( aspoň u mého byl) za pravým blinkrem, resp. v nárazníku. Jak se ale rozdělává netuším. Je to kloub, ale vím, že to tu někdo popisoval, že to jde rozdělat. Ale osobně tomu nevěřím, že to pak vydrží 10atm.

Já ji vyndal celou a nechal zavařit. Díky tomu kloubu to jde. Je to sice dřina a makačka na bednu ale dá se to.

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Bondik »

Tož nevím,ale u mě je zřejmě ten kloub příčinou úniku náplně klimy-přímo to z něj syčelo,když jsem chtěl klimu naplnit a natlakovat.Je to ten samý příklad jako výše zmiňovaný?V tom případě mi,prosím pěkně,SAGisti poraďte,jak to zavařit bez demontáže přímo na autě.A jak že to bezpečně vypustím tlak z klimy,aby mi to nebouchlo do ksichtíku ??! 8O 8O :lol:
Viz zde přesné místo úniku :
Přílohy
povolený spoj v trubce klimy.jpg
detail na netěsnící spoj.jpg
TDI ;))

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Slavoš »

johnpiere píše:Spoj by měl být( aspoň u mého byl) za pravým blinkrem, resp. v nárazníku. Jak se ale rozdělává netuším. Je to kloub, ale vím, že to tu někdo popisoval, že to jde rozdělat. Ale osobně tomu nevěřím, že to pak vydrží 10atm.

Já ji vyndal celou a nechal zavařit. Díky tomu kloubu to jde. Je to sice dřina a makačka na bednu ale dá se to.
Bondik píše:Tož nevím,ale u mě je zřejmě ten kloub příčinou úniku náplně klimy-přímo to z něj syčelo,když jsem chtěl klimu naplnit a natlakovat.Je to ten samý příklad jako výše zmiňovaný?V tom případě mi,prosím pěkně,SAGisti poraďte,jak to zavařit bez demontáže přímo na autě.A jak že to bezpečně vypustím tlak z klimy,aby mi to nebouchlo do ksichtíku ??! 8O 8O :lol:
Viz zde přesné místo úniku :
Tak v tom místě se to doopravdy rozpojuje,musí se vyndat světlo.Pokud je tam vyskočený těsnění,tak tě nemine demontáž světla a opětovné spojení trubek.Viděl jsem to na valstní oči,když mi měnili trubku která prosakovala (únik tlaku za 5-7 týdnů).Na rozebrání i spojení těchto trubek je potřeba přípravek,mají ho servisy autoklimatizací.Trubku kterou mi tam dával zkoušeli na tlak 20 atmosfér.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Bondik »

Tak to by bylo super - z velké a nákladné opravy se vyklube jen výměna těsnění-doufám.Co jsem na to koukal,tak žádná koroze ani eroze :lol: na trubkách není,tak jim snad žádné jiné úniky nehrozí.Pán,co mi to po "zkoušce" doplnění objížděl UV lampou nic jiného nenašel,jen tuto skoro díru.
Světlo a filtr snad dokážu sundat a nandat sám 8) ...uvidím :roll: nebo se mám připravit na nějaké záludnosti?? :wow:
Díky za info :)
TDI ;))

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Slavoš »

Na demontáž světla potřebuješ asi 20-ti centimetrový nádstavec na torx.Stačí jen povolit a vytáhnout a odpojit konektor.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Honza42 »

Při prasklině na trubce není hned nutné ji měnit. Já ji měl klasicky prasklou (spíš prošoupanou a zkorodovanou) u PP kola. Zalepili jsme to na místě bez demontáže nějakým vytvrzovacím lepidlem na hliník a po pauze na oběd natlakovali a dobrý. Už to tak mám 1,5 roku, tak je to snad už vyzkoušený.
Je to zalepený dostatečnou tlouštkou, udělali jsme takovou vaničku z folie a zalili.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od komcr »

Zdar,
tak moje zalepení trubky nepomohlo :( . Pod předním nárazníkem vpravo je docela hezká louže. Je to hold prasklé ve sváru k čidlu, takže se to za jízdy asi docela klepe. je možné pomocí VAGu načíst tlak v klimatizaci?
kouknul bych se, jestli je to už totálně prázdné a trubku vykuchal a nechal někde odborně opravit. (nebo hold koupil novou :?: )

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Bondik »

Zdarec.
Poradím ti jedno né možná nejlevnější,ale zato nejlepší,konečné a trvanlivé řešení!
Jak tady už psal Mirad,jeď do http://www.autoklimabrno.cz
Byl jsem tam a krom z předešlého servisu zjištěné jedné díry v trubce,našli ještě další tři díry prakticky po celém potrubí a jednu skoro proděravěnou část.Pak ještě profukující(netěsnící) kompresor,nefunkční dehydrátor(stará náplň) a maximálně zasra.. prostor mezi chladičem chladící kapaliny a výměníkem klimy,který je umístěný hned za ním.
Vše opraveno - včetně výměny kompresoru za repasovaný a hlavně ihned odzkoušeno patřičným natlakováním.
Dále mi preventivně navařili i výztuhu na místě,kde to také nejčastěji praská(kde jsem to kupodivu prasklé neměl).
To vše za cca 6 hodin práce i s obědem.
A pokud nejsi z Moravy,tak se i pobavíš,páč mluva Brňáků a východněji položených obydlí pracovníků této firmy je neskutečná :lol:
Cena 10000 Kč - možná pro někoho hodně,ale já jsem celou dobu vyjma 30 minut byl u opravy a podle toho,co všechno musel ten človíček udělat a kolikrát,tak se mi zdá,že to asi levněji nikde neseženeš.
A nelekej se toho,že toto vše dělají jen v pár spojených řadových garážích.Prostředí klame-jsou to odborníci,kteří by mohli makat v nejmodernějších servisech-dle mého soudu.Ale tam by je asi nezaplatili 8)
Naposledy upravil(a) Bondik dne 14.07.2008 10:58, celkem upraveno 1 x.
TDI ;))

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od komcr »

To Bondík
děkuji za tip, je to pro mne momentálně trochu z ruky, ale to neznamená, že je třeba nevyužiji :D .
Možná pojedu do Brna pro přívěs.
Jinak podle mého názoru není známka kvalitního servisu obrovská výloha s plácáním se po prsou, ale zájem lidí, kteří tu práci dělají.

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od komcr »

Tak jsem dostal tip na nějakého maníka někde v Břežanech. Má docela plno, ale vypadl mu jeden zákazník v pondělí, tak jsem zvědav, jestli se už konečně s chladím? :drug:

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Petr74 »

komcr píše:Tak jsem dostal tip na nějakého maníka někde v Břežanech. Má docela plno, ale vypadl mu jeden zákazník v pondělí, tak jsem zvědav, jestli se už konečně s chladím? :drug:
V Dolních Břežanech? Kdo to je? Dej pak do fora doporučení a kontakt. Dik.

Uživatelský avatar
komcr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 23.06.2008 16:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od komcr »

Jde o Panenské Břežany :oops: , jakmile bude hotovo dám reference.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Auto1 »

Auto1 píše:Potřeboval bych info,jedná se o tuto trubku (viz obrázek),která se ve skutečnosti,jak mnozí víte,skládá ze dvou kusů,nyní nevím zpaměti,kde přesně je spoj,ale to místo spoje je jen jedno,a nachází se zhruba někde v místě těch dvou červených kruhů (viz obrázek)
Dotaz zní,jak se ten spoj rozpojí a poté zase smontuje? Je nutno s tím nějak šroubovat,pootočit do nějakého úhlu,nebo jednoduše vytrhnout? Vzhledem k tomu,že tam může být až 10atmosfér nechápu,jak to drží a jak je to utěsněno.
Kdo to už viděl v reálu,tak ví o co jde,pokud je vadná část u kompresoru,stačí objednat jen tu jednu část trubky,což už se stalo,a teď jak na demontáž/montáž?
(Podotázka,řešil už někdo tohleto? Bude to těsnit,nebo je lepší objednat i tu druhou část také novou?)
Obrázek
Obrázek


Zrovna jsem řešil tuto situaci,tak doplním.
Je to normálně spoj,kde jsou v sobě dvě trubky.
Mezi nimi tři těsnění o kroužky.
Je to v sobě normálně zasunuté tak,že je tam pružinka,která ty trubky k sobě zacvakne.
Takže tu pružinku nejprve odjistit a potom to odpojíte.
Někdy to není možné sundat a je lepší si vytáhnout celý díl z vozu a pak ve svěráku si pohrát.
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 10.09.2008 11:26, celkem upraveno 2 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

Na rozoberanie tohoto spoja je specialny pripravok. Da sa zohnat v chladiarenskych predajniach.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“