HELP zapojení mlhovek

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

prigi píše:Zadní pravou? A máš tam správnou žárovku? Mě to svítí v pravo furt - teda když je to zapnutý.
Svítit musí levá, blíž k středové čáře vozovky. Pravá, kde se otvírá klíčem kufr, mi nesvítí a tak předpokládám, že tam zřejmě není :?
Nebo je to jinak???
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od prigi »

Wintidy píše:
prigi píše:Zadní pravou? A máš tam správnou žárovku? Mě to svítí v pravo furt - teda když je to zapnutý.
Svítit musí levá, blíž k středové čáře vozovky. Pravá, kde se otvírá klíčem kufr, mi nesvítí a tak předpokládám, že tam zřejmě není :?
Nebo je to jinak???

Vpodstatě máš pravdu takhle svítí i většina funglovejch fabii třeba. Zkus tam dát dvouvláknovou žírovku co to bbude dělat.
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od prigi »

Ještě mám jeden dotaz k zapojení předního tria.

hrabal jsem se v předním nárazníku A vypadlo na mě nějak moc nezapojenejch drátů.
Ad1)
Obrázek
Tohle mám jen před spolujezdcem. ten šedej konektor na fotce vlevo je slepej asi to bylo nekde zacvaklý v plechu a uvolnilo se to při bouračce? Co to je? Pasuje to do mlhovky, ale je to mrtvý. Jde to do svazku drátů kterej vede ke světlům. Před řidičem jsem nic podobnýho nenašel.

ad2) Tyhle mám jak vlevo tak vpravo
Obrázek
Obrázek
Jsou to origo konektory k blinkrům nebo co to je? Mám tam čirý trio a zapojovali mi to v servisu...
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

prigi píše:
Wintidy píše: Svítit musí levá, blíž k středové čáře vozovky. Pravá, kde se otvírá klíčem kufr, mi nesvítí a tak předpokládám, že tam zřejmě není :?
Nebo je to jinak???

Vpodstatě máš pravdu takhle svítí i většina funglovejch fabii třeba. Zkus tam dát dvouvláknovou žírovku co to bbude dělat.

Zkusit to můžu, ale myslíš, že jsou tam dovedeny kábly???
Jsem v tom dost pesimista. Třeba naťukne někdo, kdo už to řešil
Jestli zítra bude čas, tak se na to mrknu
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

prigi píše:Ještě mám jeden dotaz k zapojení předního tria.

hrabal jsem se v předním nárazníku A vypadlo na mě nějak moc nezapojenejch drátů.
Ad1)
Obrázek
Tohle mám jen před spolujezdcem. ten šedej konektor na fotce vlevo je slepej asi to bylo nekde zacvaklý v plechu a uvolnilo se to při bouračce? Co to je? Pasuje to do mlhovky, ale je to mrtvý. Jde to do svazku drátů kterej vede ke světlům. Před řidičem jsem nic podobnýho nenašel.

ad2) Tyhle mám jak vlevo tak vpravo
Obrázek
Obrázek
Jsou to origo konektory k blinkrům nebo co to je? Mám tam čirý trio a zapojovali mi to v servisu...
Co tě stálo to zapojení v servisu???
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

prigi píše:
Wintidy píše:Dotaz - kdes sehnal ovladač na přední mlhovky, řeším obdobný problém???
Jen ještě nevím, odkud sehnat kvalitní mlhovky???
Ros objednávka do druhýho dne cena kolem 1500,- Což mi připadá lepší než marně lítat po celý republice po vrakáčích - stejně nikde nejsou...
Stajně tak zadní stěrač když tu dělám reklamu rosu. Nějaký 400 za ramínko a 45 za krytku trysky.
Má Ros nějaký webové stránky, kde se dá vybírat???
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Kulisek »

ahoj takže ten tří pin je nastavení výšky předních světel(servomotorky ve světlech) a ten dvoj pin s tím šedým ti měří venkovní teplotu a ukazuje v palubním pošítači.Ahoj

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od prigi »

Kulisek píše:ahoj takže ten tří pin je nastavení výšky předních světel(servomotorky ve světlech) a ten dvoj pin s tím šedým ti měří venkovní teplotu a ukazuje v palubním pošítači.Ahoj
jak prostý.) Díky moc. Už chápu proč se mi zdálo že teploměr ukazuje pitomosti

2 Wintidy Ros, a.s.V podstatě jkejkoli značkovej salon - prodej náhradních dílů ale dneska mi známej poradil toto http://www.autorona.cz/ maj tam neznačkový díly - druhovýroba. Dneska jsem tam byl pro žárovky do klimy. Ptal jsem se i na ten vypínač cena 1.220,-
Mě nezapojovali mlhovky, ale dělali plastiku předku:)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... ra%C4%8Fte
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

Wintidy píše:
prigi píše:
Vpodstatě máš pravdu takhle svítí i většina funglovejch fabii třeba. Zkus tam dát dvouvláknovou žírovku co to bbude dělat.

Zkusit to můžu, ale myslíš, že jsou tam dovedeny kábly???
Jsem v tom dost pesimista. Třeba naťukne někdo, kdo už to řešil
Jestli zítra bude čas, tak se na to mrknu
Tak jsem dneska koukal na ty zadní mlhovky:
V pravém světle je příprava, i možnost zapojit pravou mlhovku, místo na žárovku stejně jako u levého, ale je nutno buď vypačit nebo vyříznout záslepku do světla kam se pak při zaklápění vejde žárovka. A chybí pochopitelně dovést kábly. Našel jsem na přívodu ke všem světlům na zadku dva dráty, které jsou ucvaklé dřív než by byly někam napojeny.
Kdyby si někdo už pohrál s tou zadní pravou mlhovkou a měl to vyřešený ať písne, popř. nafotí
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od napster »

Napoj to na tu levou zadní mlhovku.Zapni si zadní mlhovky a hledej jakej drát to je a potom zase zlodějku a nacvakni na to kabel,který povedeš k tý druhý mlhovce :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

Jo předpokládám, že to tak udělám. Na vstupu k levým světlům (mlhovka a zpátečkový světlo) je třípin a z nichž jeden je bílošedý nebo bílo modrý drát. Potom je tam ještě také třípin, ale z něho vedou už jen dva dráty. Tentýž trojpin s dvěma dráty je pak i na pravých světlech.
Když vypojím ten trojpin na levé straně, tak zhasne vše /zpátečkový levý + mlhovka levá/, když vypojím ten dvojpin zhasnou zpátečkový.
Budu se v tom muset trochu pohrabat a vyzkoušet to, a taky sehnat ty trojpinový konektory.
Jo s těma zlodějkama to určitě udělám, jen jsem myslel, jestli to někdo třeba nemá vyřešený nějak jinak.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Wintidy »

Wintidy píše:Jo předpokládám, že to tak udělám. Na vstupu k levým světlům (mlhovka a zpátečkový světlo) je třípin a z nichž jeden je bílošedý nebo bílo modrý drát. Potom je tam ještě také třípin, ale z něho vedou už jen dva dráty. Tentýž trojpin s dvěma dráty je pak i na pravých světlech.
Když vypojím ten trojpin na levé straně, tak zhasne vše /zpátečkový levý + mlhovka levá/, když vypojím ten dvojpin zhasnou zpátečkový.
Budu se v tom muset trochu pohrabat a vyzkoušet to, a taky sehnat ty trojpinový konektory.
Jo s těma zlodějkama to určitě udělám, jen jsem myslel, jestli to někdo třeba nemá vyřešený nějak jinak.
Tak jsem na to dnes koukal znovu. Skutečně chybí napojit jen jeden drát a to ten šedobílý drát do toho výstupního třípinu a dovést až k druhé mlhovce. Začínám se v tom trochu orientovat.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Kulisek »

Ahoj nechcete někdo koupit originál mlhovky Hella mám jeden pár i s blinkrama jsou to podobné jak krystaly + záslepky,pochopitelně mám obě strany L i P cena za 2ks mlhovek+2ks blinkr+2ks záslepka 2500kč dohoda vše jak nové.Další fotky až zítra
Přílohy
mlhovka GIII.JPG

Uživatelský avatar
PAJEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sev. morava
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od PAJEC »

[quote="Kulisek"]Ahoj nechcete někdo koupit originál mlhovky Hella mám jeden pár i s blinkrama jsou to podobné jak krystaly + záslepky,pochopitelně mám obě strany L i P cena za 2ks mlhovek+2ks blinkr+2ks záslepka 2500kč dohoda vše jak nové.Další fotky až zítra[/qu

s krystalama bych to ani nesrovnával.Maji daleko lepší vzhled,lépe svítí a dají se koupit nové za 1450kč. :lol:

Uživatelský avatar
Kulisek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP zapojení mlhovek

Příspěvek od Kulisek »

PAJEC píše:
Kulisek píše:Ahoj nechcete někdo koupit originál mlhovky Hella mám jeden pár i s blinkrama jsou to podobné jak krystaly + záslepky,pochopitelně mám obě strany L i P cena za 2ks mlhovek+2ks blinkr+2ks záslepka 2500kč dohoda vše jak nové.Další fotky až zítra[/qu

s krystalama bych to ani nesrovnával.Maji daleko lepší vzhled,lépe svítí a dají se koupit nové za 1450kč. :lol:

Ok vzhled teď tady v republice letí číré,ale někdo si potrpí na originální věci které májí skutečnou funkci a vdrží,nemlží se neloupou se atd.Je to o vkusu.Jinak když svítí tak já osobně z mojí skušenosti vím že svítí ty Helly lépe a tak jak mají samozřejmě za mlhy.A nedám na ně dopustit když vemeš že je mám na autě cca 12roků staré a svítí tak jak mají tak klobouk dolů narozdíl od ťamanců vdrží tak cca 3roky a pak už žloutnou a loupou se.Cenu jsem přehnal to beru upravím ji.

Nová cena 1800kč

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“