OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj všichni. Mám na Vás prosbu. mám okna v elektrice na Sahran 1,9 TDi ( 1997 ) a motorek okna v levých zadních dveřích trochu zlobí. Mělo by to dělat asi toto: když vypnu zapalování, tak během cca 10-ti minut by měla jít okna ve dveřích stahovat a vytahovat. Ovšem jenom potud, dokud se neotevřou dveře řidiče, pak jsou okna již zablokována. Ale okno v levých zadních dveří mi jde stahovat a vytahovat stále. Nevíte čím to může být? Ovšem po oněch cca 10-ti minutách se motorek zablokuje i v těchto dveřích.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od vilik »

Ona si ta ŘJ, co ovládá okna někdy, z mého pohledu, dělá co chce. Okna mě po vypnutí zapalování fungují tak, jak mají, ale stává se mě, že se rozjedu s otevřeným oknem, stisknu tlačítko zavírání do druhé polohy a okno by se mělo zavřít samo. Někdy to samo nejde a musím tlačítko držet do zavření okna (jedná se o přední okna). Zatím se mě nepodařilo vystopovat nějakou zákonitost. Asi 2x, co to auto mám se mě z ničeho nic otevřelo za jízdy pravé zadní okno. jel jsem v autě sám, takže to bylo samovolné. Na další vylomeniny si teď nevzpomínám.
Já bych si s tím nedělal moc vrásky. Otevírání a zavírání funguje a to je to hlavní.
Napadá mě, jestli ti nezlobí dveřní spínač na těch levých dveřích, ale to by se mělo projevit signalizací otevřených dveří na palubce.

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od keri »

Ona zákonitost je popsána v knížce ( uživatelská příručka ), ale mělo by to dělat jen po odpojení od el. proudu (výpadek baterie atd. ) To okno má paměť a stahování a dovírání jedním stiskem se dá nastavit. Je to tam pěkně popsané

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od bodyvlk »

Díky za rady. Asi to nechám být, hlavně když funguje. Zavírání a otevírání klíčkem taky funguje na všech oknech.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od Tommate »

zdravím, mám podobný dotaz, koupil jsem ofuky a teď pokud zavírám okno dlouhým stiskem a ono dojede nahoru tak se začne samo vracet dolů, asi nedojede na koncák či co, je to asi bezp. funkce, jak by to šlo vyřešit? a pak nechápu tlačítko pro ovl. okna u řidiče: funguje přesně naopak, čili stiskem na horní tlačítko se otevírá, je tam origo konektor tak to tak lehce (omylem) opačně zapojit asi nejde

někdo tu psal o nastavování funkcí oken, nemám už KJ takže to asi nejde že?

diky za rady

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj. Co se týká dojezdu okna při ofucích, tak tam je skutečně bezpečnostní funkce okna. Při ztíženém průjezdu okna vodiči a tím pádem zvýšením proudového odběru motorku se okno vrací automaticky o několik cm zpět. Nevím přesně o kolik, ale 5 cm určitě. Je to proti přiskřípnutí prstů apod. Dá se to obejít tak, že držíš tlačítko zmáčklé, dokud okna nezajedou - tím vypneš tu ochranu a okna se zastaví až v koncové poloze. A s tím opbráceným spínačem - opravdu nic jiného než otočený spínač, nebo přepojené kabely mě nic nenapadá. Tam jedině rozdělat dveře a podívat se. A spínače ve dveřích u řidiče, které jsou vedle sebe jsou úplně stejné? Není jeden otočený?

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od Tommate »

teď si nejsem jistý jestli jsem to zkoušel "podržet" ten čudlajs, vím jen že jsem si s tim hrál dlouho a že to furt vracelo, další je že okno mi pak sjede až dolů, dal sem ty ofuky pryč pač mne těžce zklamaly, tak to musim ještě prubnout, tapicírung jsem měl dole a na těch čudlech právě otočit nic nejde, ani konektor ani ten čudlajs pač jsou v jednom kuse, na VAGu se Komfortka vůbec nehlásí, prý tam není, vím jedině to, že se v tom předemnou vrtali paka :x

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: Okna v elektrice a řídící jednotka motoru

Příspěvek od Tommate »

:idea: :idea: :idea: teď mne napadlo jestli není přehozená polarita přímo na motorku, pač u okna řidiče se okno začne samo zavírat když sjede dolů na koncák a naopak s ofukem probík není, musím to ještě rozebrat, dám report :wink:

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od kary »

Zdar chlapi, poradíte mi někdo čím ošetřit, či namazat vodiče skel? Stává se mi občas(hlavně za deště). že se okna zasekávají.. Při zatahování je dobře vidět i slyšet, jak se okno zpomaluje a motůrek nestíhá, až se okno zasekne a sjede o kousek zpět.. díky kary

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od majatrabi »

TO kary: Namazat látku+guma to asi nejde. Vypadá, že látka je už prodřená a sklo se opíra o gumu. Jedině vyměnit.
Ještě bych se podíval na mechanismus ve dveřích. Sundat tapecírunk, kouknout, promozat.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od kary »

Zdary,tak po několika marných pokusech a radách se mi nakonec osvědčil silikonový olej ve spreji.Dvakrát jsem to fouknul a okna jezdí parádně. Mohu jen doporučit.. :D

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Paolino »

Zdarec, já jsem z oken taky nešťastný protože na mojí Alhambře funguje levé zadní okno pouze pokud stojím a neběží motor. V momentě kdy nastartuji, přestává okno reagovat a nelze ho ani otevírat ani zavírat.... prostě musím zastavit, vypnout motor a pak zase okénko běhá :lol: ... opravdu mi nejde do hlavy, čím to může být způsobeno ! :x neporadí někdo něco ? Ostatní okýnka fungují jak mají :) ---- a nebo neposkytnul by někdo elektrické schéma zapojení okýnek a ovládání ?

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Tommate »

dřív než začneš rozebírat dveře tak stáhni tu gumovou průchodku co vede ze sloupku do dveří a zkontroluj stav kabelů, je to nejčastější příčina problémů s eletrikou, mne to taky čeká, zrovna pravé zadní dveře neotvírají okno, jen tam tak tiše cvaká

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Bilardos »

Nevíte někdo jestli by šlo nějak udělat, aby se v autě po zamknutí zavřely okna?
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: elektrická okna - stahování, blokování

Příspěvek od Slavoš »

Jde to,pokud zamkneš klíčem a podržíš tak ti to zavře okna a dálkou je to složitější,u novějších modelů to asi půjde nastavit přes software,já to mám přes dodělaný alarm. :D :D
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“