ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od radoch »

Může mi někdo poradit,jakým způsobem se dají vyřadit ultrazvukové snímače alarmu?Zatím jsem to řešil tak,že jsem rozpojil svorkovnice,ale to asi není to pravé ořechové,občas beru svého péska na nákupy...

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od ls »

dvakrát otoč klíčem v zámku čidla se vyřadí z provozu.

Uživatelský avatar
Raptor181
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: West Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raptor181 »

Ale to len na ten jeden krat. Po nastartovani a opetovnem zamknuti, je treba tento ukon opakovat.
To iste T5 a vyradenie ultrazvukov cez dialkove na kluci.

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od Charlie.007 »

Mám podobnou otázku, jako kolega přede mnou: Jak vyřadit ultrazvukové snímače. Jde to i dálkovým ovladačem? Mám tam tlačítka jen na zamykání a odemykání, alarm je asi koncernový.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od widle »

tož já mám sharana 1, a dělám to tak, že nezamykám klíčem,ale otevřu levé zadní dveře, a přdní levé dveře zamknu zevnitř, tím pádem se mi zamkne celé auto, krom alarmu, pejsci můžou v autě skotačit a nic se neděje........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od Charlie.007 »

Aha, to sem nezkoušel. Ale nevím, jestli je to pro ten centrál dobrý, to takhle zamykat, aby se nerozhodil. Myslím, že by ty pohybový čidla měly jít snad vyřadit i přes to dál. ovládání, ale nevím jak :(
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od widle »

já to takhle používám cca rok a půl, celkem často a v pohodě....spím v autě o víkendech a nepozoruju žádný problém...
Někdy se zamykám v autě i za jízdy...když vezu něco malého a cenného, nikdy nevíš, co se může přihodit na dalších semaforech a podle mě hlavně z tohoto důvodu to tak má fungovat....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Lars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.06.2008 20:00

ALARM - vypnuti hlidani interieru

Příspěvek od Lars »

Cau,

vim, ze uz se tu neco podobneho resilo, ale tohle je jiny problem. Mam Sharana 2007, u ktereho by podle navodu melo jit vypnout hlidani interieru dvojim otocenim klickem nebo dvojim stiskem dalky. Problem je, ze to nefunguje.
Ve VW prohlasili, ze pry model 2008 uz ma mit vypinac, kterym se to vypne, takze tam uz to nejde vypnout dalkou. No a tady pry je uz nove nastaveni pocitace, jenze ten vypinac tam jeste chybi. Odhadli praci na dva dni, pak uz jsem musel odjet :-)

No a ted dotaz - vi nekdo, co s tim? Asi nejvic by se mi libilo dodatecne namontovani toho vypinace, ale snesu i prenastaveni pocitace. Umite to nekdo?

Popravde, jeste zvazuju variantu reklamace, protoze auto je v zaruce a nedela to, co by podle navodu delat melo, ale s tim jeste chvili pockam....

Dik za rady,
L.

sachy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.10.2007 23:41

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od sachy »

V servisu ti asi kecali, protoze mam MR2008 a zadny extra vypinac jako treba v multivanu tam neni, musim stisknou 2x dalku. Dvojite stisknuti musis spravne nacasovat, ze jsi to udelal spravne poznas podle zvuku. Pri normalnim zavreni se zamknou dvere a pak se jeste odpoji tahla vnitrni kliky (tissi zvuk kratce po zamknuti), pri vypnutych cidlech se neodpoji vnitrni kliky, ten tissi zvuk se tedy neozve.

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od bassorius »

Kontrola zda jsou vypnuty snímače je signalizována vypnutou ledkou na dveřích řidiče. Při aktivaci snímačů (alarmu) tato ledka bliká.
Deaktivace: 2x klíčem doprava, nebo 2x během sekundy stisknout tlačítko dálkového ovládání (chcete trochu cviku (prostě trochu čarovat), mám tak asi 70% úspěšnost, že se to povede. Ale vždy to zvládnu tak do 3 pokusů...)
Když centrálně zevnitř zamknete auto (tlačítko, nebo páčka otevírání dveří u řidiče) (není aktivován snímač), lze libovolně zevnitř otevírat boční dveře (kromě řidiče - protože odemknou celé auto) a jednotlivě je také zamykat (páčkou na otevírání dveří). Na centrál to nemá žádný zhoubný vliv. To znamená, že dveře např. levé zadní můžete zavřít dodatečně zamčené nebo odemčené (záleží na poloze otevírací páčky).

JB

P.S. Test na to zda se tímto deaktivují snímače, nebo celý alarm je jednoduchý. Otevřete kapotu motoru a proveďte deaktivaci. Čekejte asi 30sec.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od widle »

já to takhle dělám často. Když v autě nocujeme, zamknu ho zevnitř a pak není problém s čidly a taky lze v pohodě při cestě na wc otevřít jen jedny dveře...ostatní zůstanou zamčené........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od pistahufnagl »

To v jedničce asi ty čidla nejsou, že? Občas tam nechávám děti před obchodem když s námi nechtějí jít a pro jistotu je zamknu. A nikdy nic nehoukalo.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od widle »

já tam ty čidla mám.........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od ifos.cz »

A kde je mas v jednicce umistene? Stejne jako to maji dvojky, tj. v takovych vystupcich na bocnich sloupcich? Fotka by nebyla prosim?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM: vyřazení ultrazvukových snímačů

Příspěvek od Vytvarnik »

Tyhle problémy jsem vyřešil hned, když jsem auto koupil. Nechal jsem si do něj dát alarm od Jablotronu a jeho kanál B pouze odpojí zapalování, zamkne dveře, ale pohybová čidla se neaktivují a nezavřou se ani okna, jako u zamknutí kanálem A.
Takže pes má dost vzduchu a hýbat se může jak chce :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“