Únik oleje AFN

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Únik oleje AFN

Příspěvek od LiborG3 »

Prolíná mi olej na ventil deklu přez ty 3 šrouby co drží ten ventil.....co s tím vyměnit ty gumky co tam sou??

Pak na trubkách co vedou k intercooleru je ze strany od baterky takový čidlo nevím co to je za čidlo ale je kolem něj olej prosakuje.....co to znamená turbo nashledanou??

A pak to mám zachcaný ještě jak je ventil dekl tak když se kouknu za něj směr turbo tak mezi deklem a žebrama sání je tam taky vrstva oleje......

Ale!!!!!Olej se mi neztrácí!!!!

A pro rejpali ten expert co tam lil olej sem byl já takže vím bezpečně že mi nikde neukápla ani kapka....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od LiborG3 »

Ježíš to vám to mám vyfotit?? :(
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od phobos »

Hmm ty takovy expert a nevis si rady :lol:
Budes asi prvni komu tece olej a neubejva.Srouby na viku se daj pretesnit.Olej v trubkach k IC bud propousti turbo nebo to jde z odvetravani kliky pokud to ma nalitano tak je to vetsinou kombinace obou.

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od LiborG3 »

phobos píše:Hmm ty takovy expert a nevis si rady :lol:
Budes asi prvni komu tece olej a neubejva.Srouby na viku se daj pretesnit.Olej v trubkach k IC bud propousti turbo nebo to jde z odvetravani kliky pokud to ma nalitano tak je to vetsinou kombinace obou.
Ty jako bez pr**le ty olejový fleky se nerozlízaj a olej se spotřebovává tak jako normálně cca asi 3 deci po 8tkm........

Kiláky těžko říct momentálně mám nalítáno 148900km ale je mi jasný že to nemusí být reálná hodnota.....

Popravdě sem to měl teď někdy zvedlí a to odvětrání celkem pohoda šroubky docela pohoda ale přiznám se že to čidlo ani nevím k čemu slouží natož abych věděl proč od něj prosakuje mastnota.....

A nejsem žádnej expert to za prvé a za druhé to co vím se snažím šířit mezi ostatní......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od phobos »

Na to je jednoducha odpoved mas mastny trubky sani je to z duvodu ktere jsem ti psal,a ze to prosakuje u toho cidla. Kdyz to cidlo vyndas tak je tam gumicka ktera ti uz asi dobre netesni a prosakuje to ven.
Staci strcit prst do hadice na to odvetravani a poznas hned jak je v pohode a kde se ta mastnota bere.

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od LiborG3 »

phobos píše:Na to je jednoducha odpoved mas mastny trubky sani je to z duvodu ktere jsem ti psal,a ze to prosakuje u toho cidla. Kdyz to cidlo vyndas tak je tam gumicka ktera ti uz asi dobre netesni a prosakuje to ven.
Staci strcit prst do hadice na to odvetravani a poznas hned jak je v pohode a kde se ta mastnota bere.
Děkuju zítra po práci na to vlítnu a poreferuju.....

Jinak možná sem paranoidní ale ty proti mně něco máš?? :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

malinkej.dablik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.06.2008 08:36
Bydliště: Hradec Kralové

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od malinkej.dablik »

hele ja mam stejnej problem tam mam takovej kloboucek a pod nim jsou v trubce dve dirky tema to splejcha ven ja jsem uplnej amater jsem profesionalni ridic nikoliv mechanik...muj mechanik mi rikal ze se jedna o to ze se olej vraci tim potrubim a trosku tam nekde caka...takze tak...pokud nekdo uz tohle resil prosim kontaktujte mne na ICQ 269719012 nebo mobil 777778857 taky me to tam stve a nevim co s tim ....podotykam ze jsem pouze ridic tudiz spotrebitel a chci se tu dozvedet co nejvic abych nebyl za hlupaka...ted jsem si poridil passata 2002 a tak nejak jsem presedlal z benzinu na naftu a jsem mnohem spokojenejsi...dekuju za vsechny prizpevky

s pozdravem Jakub Zeman
Omluvte diakritiku...pisu z PDA

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od colorconceptGT »

to libor....na tie 3 sruby na viku bez do skodovky a kup tie gumicky pasuju z Filcky 1,9D a stoja celkom dost je to vraj speci guma koli tomu oleju aby sa neleptali...a ten olej na hadiciach k IC vymen spony co to obopinaju je to bezna vec...velmi to ale nepritahuj aby nepraskol plast na nejake trubke...omy to poriadne arvou a vapkou a sleduj...je dobre s casu na cas tie hadice trosku povytierat z nutra...problem ale byva ze ked tie spony co drzia tie hadice roztocis tak uz nedrzia...IC by nebolo tiez od veci vymyt benzinom alebo arvou, poriadne vysusit tak ze nasadis len tu stranu co ide od turba k IC nastartujes a ono sa to vyvetra az potom vyvetrane nasadis trubku co ide k motoru do sania...k EGR..chapes..neee...a to cidlo tiez ho vycisti jemne v benzona a kup gumicku tiez v skodovke na cidlo teploty a vymen...
to ze tam mas ten olej moze byt aj tym ze ma vela nalietane...napr ja mam 190tis motor vyzera jak panna kamos ma GALAXU s tym istym motor a vizera jak olejnicka...a tie iste KM ze vraj...
skus olej z vyssou teplotnou skalou 10w40 napr neviem co tam lejes teraz..ja 5w30

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje AFN

Příspěvek od colorconceptGT »

pokial mas na mysli ten klobuk na vyku ventilou do ktoreho ide jedna hadica zo spodu motoru cca okolo starteru a druha teda vyvod ide ponad viko a konci v plastovej trubke sania tak to tam jen daj SK pasky a riadne to utesni tam olej byt musi su to ale iba odparovane castice oleja ktore sa dopravuju a su nasavade spat do sania aby mazli jemne casti kde sa normalne olej nedostane...na sportove upravy sa na tento vyvod tzv. dychanie motoru dava taky maly filter ale to potom neplni ten ucel mazania...
malinkej.dablik píše:hele ja mam stejnej problem tam mam takovej kloboucek a pod nim jsou v trubce dve dirky tema to splejcha ven ja jsem uplnej amater jsem profesionalni ridic nikoliv mechanik...muj mechanik mi rikal ze se jedna o to ze se olej vraci tim potrubim a trosku tam nekde caka...takze tak...pokud nekdo uz tohle resil prosim kontaktujte mne na ICQ 269719012 nebo mobil 777778857 taky me to tam stve a nevim co s tim ....podotykam ze jsem pouze ridic tudiz spotrebitel a chci se tu dozvedet co nejvic abych nebyl za hlupaka...ted jsem si poridil passata 2002 a tak nejak jsem presedlal z benzinu na naftu a jsem mnohem spokojenejsi...dekuju za vsechny prizpevky

s pozdravem Jakub Zeman
Omluvte diakritiku...pisu z PDA

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“