Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

Ahoj, chci se zeptat jak a jestli se dá deaktivovat EGR ventil u Passata B4 1.9 TDi přes VAG kabel. Když jsem na to koukal, tak tam u toho ventilu byla hodnota myslím 128. Předpokádám, že byl aktivní. Dá se to tedy nějak deaktivovat? Díky za rady.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od hodys »

podle mě to u B4 nejde a za další to prostě zaslep a je to.. :D
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od KADEL »

a k čemu je to dobré?

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od hodys »

no třeba aby ti to nezasíralo sání, o chlup to líp jede, ale hlavně to sání..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od galaher »

Hodně se o EGR píše,ale kde ho najdu na motoru.Nemá někdo foto ? Jaký je rozdíl mezi EGR a AGR ?
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od abcd »

Správně je to AGR co je na TDi. Nemam se zaslepením zkušenosti, ale myslím, že se poté trošku zvíší spotřeba.

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

Tak jsem to tedy zaslepil normálně postaru, ručně. :lol: Jinak k čemu je to dobré. Co jsem slyšel já tak ten EGR slouží k tomu, že vrací část výfukových plynů zpět do sání. Takže je to nic moc jak pro turbo, tak asi i pro výkon. Co se týče spotřeby nevím. Myslím, že by možná měla klesnout (nepatrně). Ale to jsou jenom dohady. Jinak kdo by to chtěl vyfotit, tak můžu. Mám to tam teď pěkně i s tím plíškem. :D

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od galaher »

sashik píše:Tak jsem to tedy zaslepil normálně postaru, ručně. :lol: Jinak k čemu je to dobré. Co jsem slyšel já tak ten EGR slouží k tomu, že vrací část výfukových plynů zpět do sání. Takže je to nic moc jak pro turbo, tak asi i pro výkon. Co se týče spotřeby nevím. Myslím, že by možná měla klesnout (nepatrně). Ale to jsou jenom dohady. Jinak kdo by to chtěl vyfotit, tak můžu. Mám to tam teď pěkně i s tím plíškem. :D
tak ukaž foto... :wink:
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od KADEL »

jo to mě taky zajímá jestli je to to oc myslím....

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

Foto dodám jen co bude trochu času. Ale je to úprava na vlastní nebezpečí. Nekamenujte mě jestli to přestane jet :D

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

Tak tady jsou ty fotky. Ale jak říkam. Neručím za výsledek.
Přílohy
EGR1.JPG
EGR2.JPG

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od galaher »

No a co na to říkáš.Poznal jsi už nějakou změnu.Chci to taky udělat,ale nevím co na to řekne můj motor...(1Z). :?: Vím,že kolega ho zadělal na svém VW a asi za týden to dával zpět do normálu.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

galaher píše:No a co na to říkáš.Poznal jsi už nějakou změnu.Chci to taky udělat,ale nevím co na to řekne můj motor...(1Z). :?: Vím,že kolega ho zadělal na svém VW a asi za týden to dával zpět do normálu.
Já mám taky 1Z. No ani jsem nic moc nepoznal. Možná to turbo zabírá trošku dřív, jelikož ho roztáčí všechny výfukový plyny co jdou z motoru a nic se nevrací zpátky. Ale není to nic zásadního. Žádnej chiptuning :wink:

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od galaher »

sashik píše:
galaher píše:No a co na to říkáš.Poznal jsi už nějakou změnu.Chci to taky udělat,ale nevím co na to řekne můj motor...(1Z). :?: Vím,že kolega ho zadělal na svém VW a asi za týden to dával zpět do normálu.
Já mám taky 1Z. No ani jsem nic moc nepoznal. Možná to turbo zabírá trošku dřív, jelikož ho roztáčí všechny výfukový plyny co jdou z motoru a nic se nevrací zpátky. Ale není to nic zásadního. Žádnej chiptuning :wink:
Asi do toho půjdu taky.Pokud tam je jen kvůli emisím,tak je to dobré...mám po STK.. :D A nebude to zasírat sání,tak jde ven.Měl jsem jen pocit aby tento ventil neměl ještě jinou funkci.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Jak vypnout EGR pres VAG u B4?

Příspěvek od sashik »

galaher píše:
sashik píše: Já mám taky 1Z. No ani jsem nic moc nepoznal. Možná to turbo zabírá trošku dřív, jelikož ho roztáčí všechny výfukový plyny co jdou z motoru a nic se nevrací zpátky. Ale není to nic zásadního. Žádnej chiptuning :wink:
Asi do toho půjdu taky.Pokud tam je jen kvůli emisím,tak je to dobré...mám po STK.. :D A nebude to zasírat sání,tak jde ven.Měl jsem jen pocit aby tento ventil neměl ještě jinou funkci.
Myslím, že jinou funkci nemá. A možná by se to na emisích ani nepoznalo. Mají tam určitý tolerance a pokud je dobrej motor tak by to možná i prošlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory“