TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od mafy »

Mám I Sharana s tempomatem.Bohužel, ale nějak nefunguje. Žádná kontrolka se nerosvítla , na jízdě nebylo nic znát. Dneska jsem objevil, že u plynovýho pedálu je rozpojený takový bílý táhlo co vede do gumový membrány a zřejmně vytváří nějaký tlak, protože je to hadičkama propojený se snímačem u brzdovýho a spojkovýho pedálu. Membrána normálně funguje, ale to táhlo je nějaký malý, při stlačeným plynovym pedálu je sice zastrčený v objímce, ale membránu nestlačí.Chybí tam tak 5cm . Asi by mělo být ze dvou kusů, protože ulomený není, na konci je taková bambule. :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:


No nevim jestli jsem to popsal dost přesně, když tak dám fotky.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Tempomat

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj, upresni rocnik a typ potora.

Uživatelský avatar
Quiksilver22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Quiksilver22 »

Cauky , koupil jsem taky Sharana 1 r.v.99 a také nefungoval tempomat , tak jsem rozebral do mrtě páčku a zjistil , že kabely , které vedou od kláves páčky do svorkovnice pod volantem se o hranu všechny přeždímali . Takže rozdelat packu a kabely přepájet . 3lape jak hodinky .

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

U mně se spíš jedná o mechnickej problém v zapojení u plynovýho pedálu. Ta bílá tyčka na obrázku by mněla stlačovat membránu, aby vznikal podtlak. Jenže je krátká a nedosáhne až do polohy, kde by to již stlačovalo. Potřeboval bych zjistit, jestli mi tam něco nechybí. Slyšel jsem , že to němci rádi rozpojovali a já mám dovoz z Německa.
Přílohy
dům.jpg
dům.jpg (33.37 KiB) Zobrazeno 8278 x

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

pardon

Příspěvek od abeljozef »

som sa zabudol prihlasit


som tym chcel povedat ze tempomat neovplyvnuje plynovy pedal

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Dík za info. Ale stejně by mne zajímalo k čemu slouží ta membrána, protože jí stačuje plynový pedál a je spojená hadičkama s brzdovým a spojkovým pedálem. myslel jsem , že to souvisí s tempomatem, protože když sešlápneš brzdu nebo přidáš plyn, tak se tempomat vypne. no možná se pletu? :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Tak jsem se dostal k výpisu z ETKY a celej můj problém spočívá pouze v nesprávnym zapojení toho bílýho táhla, protože tam žádný jiný díl neschází.Tak se v tom zítra zkusím povrtat a uvidím zda se to nějak rozběhne.
Přílohy
dům 005.jpg
dům 005.jpg (30.04 KiB) Zobrazeno 8248 x

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od abeljozef »

mafy píše:Tak jsem se dostal k výpisu z ETKY a celej můj problém spočívá pouze v nesprávnym zapojení toho bílýho táhla, protože tam žádný jiný díl neschází.Tak se v tom zítra zkusím povrtat a uvidím zda se to nějak rozběhne.

s napetim cakam ako dopadnes, daj vediet

Uživatelský avatar
DEE-ZEE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Tempomat

Příspěvek od DEE-ZEE »

Dobrý den
Mám Sharana rv.97 a zajímalo by mne zda se dá do něj též zabudovat tempomat a jak. :roll:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ano jde to musíš koupit obě páčky cena cca 4tis.A pak to zapojit a aktivovat ve Vagu

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Příspěvek od KamilGTTDI »

ahoj vim ze to sem nepatri ale potreboval bych od nekoho z vas zapojeni tempomatu na passat 1.9TDI 66kw r.v.98, nikdo si s tim nevi rady a asi to stejne budu muset vyresit sam.

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Příspěvek od KamilGTTDI »

jo presne tak mam motor ahu.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Tempomat

Příspěvek od BrendlJiri »

Omlouvam se za nove tema ,Přešel mně jít tempomat zničeho nic navíc jsem zjistil že auto v malých otáčkách jakoby škube má někdo zkušenost
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Tempomat

Příspěvek od vilik »

To nemusí být tempomatem. Hoď to na VAG a hned bude jasněji. Pokud ho nemáš sám, pozeptej se v okolí, kdo ho má. Nebo napiš odkud jsi, možná se někdo nabídne. Odečíst závady z ŘJ je triviální věc. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“