Spotreba 1.4 16v

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od molczik »

Tchán jezdí s timhle motorem spíš krátký vzdálenosti (po městě / dopráce zpráce a tak) a žere mu to tak těch 8 litrů.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od tazi »

Ja mam dlouhodobou (cca 6000km) 6,7 ve meste to na studeno zere vsechno vic, kdyz jezdim do prace tak taky to zere v prumeru kolem 8 v zime i vic. Ale jinak je to pohoda spotreba. Kdyz to po dalnici nehonim tak se vlezu i pod 6 :-)
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od sabikeuk »

Tak to vyzera tak ze som tu asi jediny komu to zerie tolko vela (9.5l) ... :cry:
Nejaky napad co by mohlo byt zle stym mojim motorom?

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od bechy »

sabikeuk píše:Tak to vyzera tak ze som tu asi jediny komu to zerie tolko vela (9.5l) ... :cry:
Nejaky napad co by mohlo byt zle stym mojim motorom?
lambda, vzduchovy filtr, kat .. nebo zkus zmenit benzinku 8)
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od sabikeuk »

bechy píše:
sabikeuk píše:Tak to vyzera tak ze som tu asi jediny komu to zerie tolko vela (9.5l) ... :cry:
Nejaky napad co by mohlo byt zle stym mojim motorom?
lambda, vzduchovy filtr, kat .. nebo zkus zmenit benzinku 8)
Vzduchovy,palivovy mam novy...no mozno to bude lambda alebo kat.....ale najprv skusim benzinku ;).
Ako sa da zistit ci je lambda alebo kat zly? VAG mi to nacita?
Naposledy upravil(a) sabikeuk dne 09.05.2008 09:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od MaF »

tazi píše:Ja mam dlouhodobou (cca 6000km) 6,7 ve meste to na studeno zere vsechno vic, kdyz jezdim do prace tak taky to zere v prumeru kolem 8 v zime i vic. Ale jinak je to pohoda spotreba. Kdyz to po dalnici nehonim tak se vlezu i pod 6 :-)
pod 6 na dalnici? Me to bere pri 140/4tis ot. 8l/100 .... to bys po te dalnicic musel jet 100 aby jsi byl na tech 6 :mrgreen:
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od katsi »

1,4 55kw 16V 16"alu, jízdy převážně mimopražské-šlapu mu na krk jak zvládá (stejně nejede), spotřeba 6,5/100km :wink:

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od Michael »

Mam rok 9/2003 ajezdim pořád do 7l na 100km.

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od sabikeuk »

:roll: :roll: :roll: ..... tak asi fakt jediny mam taku velku spotrebu.....viete niekto co moze byt pricina a ako to zistim???????

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od valec1 »

Michael píše:Mam rok 9/2003 ajezdim pořád do 7l na 100km.
to ste stastni lide. :D

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od bauic »

mam take motor 1.4 16V...17palcova kola,ale spotrebu radeji moc neresim,myslim ze to ani u tohoto motoru nema cenu..jinak mu take dost slapu a kdyz jedu dalku,tak mi to na tech kolech bere tak 6.9l...kdyz jsem mel 14kola,tak jsem se dostal i pod 6litru... :jok:

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od RadimK »

Záleží na jízdním stylu , kámoš jezdí za 6 a jeho manželka mu :budo: těžce k..ví dlouhodobý průměr (10) :roll:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od bifur »

sabikeuk píše::roll: :roll: :roll: ..... tak asi fakt jediny mam taku velku spotrebu.....viete niekto co moze byt pricina a ako to zistim???????
Takze uz som to tu pisal sto krat, tak napisem stoprvy: ked som auto dostal, spotreba 9,6. Skoro ma je.lo.. Odkedy capujem benzin a nie sracky, tak mam spotrebu 7,3 plus minus polo litra. Jazdim ciste mesto.. Momentalne tankujem OMV Carrera 95, najtichsi chod motora, mala spoteba a vysoky vykon (este lepsie ako V-Power). Mne k nizkej spotrebe pomohol aj dobry olej, nakolko mi to predtym zarlo aj olej jak svina. Odkedy mam 10W-40, tak mi vobec neklepu ventily, skoro vobec nedolievam olej a spotreba benzinu je tiez lepsia. Teraz som mal na zimnych a dost podhustenych gumach 7,9 a to uz citim ze v kazdej zakrute piskam jak svina.. Ako som pisal, jazdim ciste mesto, cca 10 km do prace a spät a dupem tomu po krku vcelku dost. Rad som na semaforoch prvy a na 90 percent sa mi to aj dari (pretekari s dobrymi motormi mi to nandaju, ale co uz ked mam 1,4 16V). Z mojich skusenosti tento motor treba raz za cas poriadne vytocit az po cervene, ale nie rychlo do otacok, ale postupne pomaly. Potom ako ho vytocim pomaly mu raz vytnem poriadne do otacok a rychlo a celkovo ten motor potom lepsie taha aj odspodu.. Hlavne zaklad je netrapit ho studeny, pekne len po 3000 otacok a ziadne brutalne zrychlovanie!!! Ak mas staqle problem, tak pozriet vsetky elektronicke cleny ktore ovplyvnuju zlozenie zmesi. Zacni klaplou, vaha vzduchu, senzor teploty chladiacej kvapaliny, lambda atd.. Napis ci mas aj ine problemy ako klepanie, spotreba oleja a podobne..

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od sabikeuk »

bifur píše:
sabikeuk píše::roll: :roll: :roll: ..... tak asi fakt jediny mam taku velku spotrebu.....viete niekto co moze byt pricina a ako to zistim???????
Takze uz som to tu pisal sto krat, tak napisem stoprvy: ked som auto dostal, spotreba 9,6. Skoro ma je.lo.. Odkedy capujem benzin a nie sracky, tak mam spotrebu 7,3 plus minus polo litra. Jazdim ciste mesto.. Momentalne tankujem OMV Carrera 95, najtichsi chod motora, mala spoteba a vysoky vykon (este lepsie ako V-Power). Mne k nizkej spotrebe pomohol aj dobry olej, nakolko mi to predtym zarlo aj olej jak svina. Odkedy mam 10W-40, tak mi vobec neklepu ventily, skoro vobec nedolievam olej a spotreba benzinu je tiez lepsia. Teraz som mal na zimnych a dost podhustenych gumach 7,9 a to uz citim ze v kazdej zakrute piskam jak svina.. Ako som pisal, jazdim ciste mesto, cca 10 km do prace a spät a dupem tomu po krku vcelku dost. Rad som na semaforoch prvy a na 90 percent sa mi to aj dari (pretekari s dobrymi motormi mi to nandaju, ale co uz ked mam 1,4 16V). Z mojich skusenosti tento motor treba raz za cas poriadne vytocit az po cervene, ale nie rychlo do otacok, ale postupne pomaly. Potom ako ho vytocim pomaly mu raz vytnem poriadne do otacok a rychlo a celkovo ten motor potom lepsie taha aj odspodu.. Hlavne zaklad je netrapit ho studeny, pekne len po 3000 otacok a ziadne brutalne zrychlovanie!!! Ak mas staqle problem, tak pozriet vsetky elektronicke cleny ktore ovplyvnuju zlozenie zmesi. Zacni klaplou, vaha vzduchu, senzor teploty chladiacej kvapaliny, lambda atd.. Napis ci mas aj ine problemy ako klepanie, spotreba oleja a podobne..
Dakujem za odpoved :wink: . Takisto mi zerie olej ako tebe predtym, mam tam 5W-30 longlife Castrol edge, idem ho teraz v lete zmenit na 10W-40 - aku znacku ty pouzivas?....Klepanie ventilov je normalne, ale este ked sa nad tym zamyslam tak davno ked som tankoval shell tak bolo ovela tichsie....takze najblizsie idem na Shelku a zmenim olej tak uvidim ci to pomoze.
Kebyze som mal nejake elektronicke problemy tak mi by to nevyhodilo nejaku kontrolku?

Za studena jazdim do 3000, a ako vravis budem musiet ho trochu prevetrat.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotreba 1.4 16v

Příspěvek od bifur »

Ja mam 10W-40 Castrol Powertec (momentalne sa vola uz Magnatec). 5W-30 je moc riedky na tento motor. Odkedy mam 10W-40, tak pocujem hydrostely uz iba za studena a a ventily neklepu vobec, ani som si nevsimol nejake nemiestne detonacie. Ak tam doteraz bol Castrol, daj Castrol. Ja skusim Shell a uvidim. Potom dam vediet. Cca o mesiac dva idem na vymenu. Shell v-power je fajn benzin, ale vyskusaj aj OMV Carreru - zhodli sme sa viaceri z roznymi autami ze je momentalne najlepsi.. Chyba na elektroclene nemusi zapnut kontrolku a nemusi vypisat ani chybu na VAGu. Treba otestovat cleny jednotlivo, napr. vahu vzduchu za jazdy, lambdu na osciloskope atd..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“