KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Petr74 »

Ahoj, potřebuju radu:

Mám v autě po předchozím majiteli imobilizér a centrál na dálku. Když otevřu dveře klíčem a ne dálkou, tak imobilizer auto nedovolí nastartovat - prostě moje auto se musí otevírat dálkou.

Problém je, že dneska jsem dal auto do servisu a vrátili mi ho ve stavu, že imobilizér zřejmě nepracuje - prostě to nastartuju kdykoliv, i při zamčeném a jakoby aktivovaném alarmu. Pěkně mě to štve.
Pravděpodobně buď se náhodou v servisu rozbil imobilizer nebo prostě provedli při otevírání a zavírání auta nějaký úkon s klíčem a ovladačem, že se imobilizer nespustí.

Nevím co s tím, zkoušel jsem odpojit baterku, ale nepomohlo to.... :x

Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Petr74 »

Tak doplňuju:

Zkoušel jsem VAG - viz obrázek. Problém je, že auto i tak normálně nastartuje...

:?
Přílohy
imobilizer 2.JPG

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Petr74 »

Problém vyřešen výměnou. Upřímně nevím co v servisu udělali, mám nové ovladače k centrálu a funguje to (prý měnili jednotku imobilizeru)... :158:

V každém případě důležitý je výsledek.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od majatrabi »

Na kolik to všechno vyšlo?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Petr74 »

Oprava téhle blbosti + výměna N75 = 3500,- Kč (bez účtu). Na položky to rozdělit neumím. Je mi jasné, že tahle informace není nic moc.

Uživatelský avatar
Iníšek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2694
Registrován: 08.08.2008 19:35
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Iníšek »

Když otevřu auto dálkovým ovladačem,tak se tam něco blokne a nejde nastartovat. :? Pak musím sedět v autě a zamykat a odemykat dálkovým,až se něco odblokne a jde auto nastartovat. :cry:
Nevíte někdo co stím,díky. :roll:
INÍŠEK=INÍŠKOVÁ "ANDÍLEK S ĎÁBLÍKEM"


srazík Břehy 2012 http://www.youtube.com/watch?v=RuYQMK9f ... e=g-crec-u" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=E6okTN4j ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Janchi999 »

Zdravim Vas. Ja neviem, ci to patri sem, alebo do alarmov, ale predpokladam, ze asi sem, kedze sa jedna o imobilizer. Ked vlozim kluc do zapalovania a pootocim, nerosvietia mi kontrolky. Kontrolky sa mi rozsvietia, az ked prilozim druhy privesok k palubovke a potom mozem klucom startovat ( staci prilozit k palubovke, na palubovke nieje ziadna zasuvka a vyzera to tak, ze to vysiela bezdrotovo signal do niecoho pod palubovkou) . Po dokladnom preskumani privesku (obdlznikovy tvar) som zistil, ze to je META SYSTEM. No, zial nemam k nemu manual, ani nic, takze jedine co viem, je vyrobca a ze mi to umozni rozsvietit kontrolky. Troska som hladal po nete a podla vsetkeho to je M99/36T2 . Na sk/cz strankach o tom ani Ň... Jedine na anglickej stranke som nasiel par info, aj navod, ale nejak to nefunguje. Dokonca tam pisu nieco o alarme, zapinani, vypinani, senzoroch... Nemate stym niekto skusenosti? Alebo nejaky navod? Troska mam obavu z toho, ze mam v aute alarm, ci nejake cudo, co je mozno cely cas vypnute. Velmi by ma potesilo, ak by sa nasiel niekto, kto sa stym uz stretol a pozna to. Prikladam aj obrazok z tej anlickej stranky. Je tam aj ten obdlznikovy privesok s troma gumickami na vrchu ( tiez netusim, ci su na okrasu, alebo su to gombiky, lebo po stlaceni, nic sa nedeje). Ten okruhly privesok a tie male privesky so zasuvkou nemam. Jedine ten obdlznikovy privesok mam. Dakujem za rady
Přílohy
m99_36t2_alarm_immobiliser_reference.jpg
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od abeljozef »

AKo vies ze je to presne tento model ? videl si tie krabicky v aute ?

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Janchi999 »

abeljozef píše:AKo vies ze je to presne tento model ? videl si tie krabicky v aute ?
Krabicky som zial nevidel. Ja len predpokladam, ze je to ten model, podla privesku. Prezrel som vsetky vyrobky META, aj starsie modely a jedine tento model mal taky privesok, ako mam ja. Ale skusim teraz cez vikend troska pokukat v aute, ci najdem aj ostatne prislusenstvo z METY. Potom presnejsie popisem :idea:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od majatrabi »

Jak vše dopadlo?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

santero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.08.2009 19:19

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od santero »

zdar, kde je prosím vás ukostření na kontolku immo? nesvítí mi, na VAGu chyba 750 - přerušení nebo zkrat na kostru, ve dveřích ani v průchodce jsem přerušený kabel neviděl...diiik

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od abeljozef »

V dverovom kablovom zvazku.

Uživatelský avatar
Iníšek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2694
Registrován: 08.08.2008 19:35
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.

Příspěvek od Iníšek »

Prosím sos o radu,když jsme šaránka koupili,tak jsme zjistili,že předchozí majitel byl asi nějaký kutil,či co.
Je tam spoustu dodělávaných věcí a u něčeho přestříhané kablíky,šílený. :?
Takže když se odemkne auto dálkou,totálně se zablokuje a nejde nastartovat,takže jsem si zvykla,že ta dálka je jen na okrasu,odemykám klíčkem.
Po celodenním ježdění jsem sedla znovu do auta,chci nastartovat a NIC. :cry: Kontrolky se rozsvítí,vše funguje,jen auto nenastartovalo,po hodině čekání v autě,dorazil Jiřík,pomačkal ten úžasný výmysl u klíčků a auto nastartovalo.(Zkoušela jsem to také mačkat podle návodu od Jiříka,ale auto se jen zamykalo,odemykalo,celé rozblikalo a pak nešlo vůbec otevřít)
Dojela jsem domů,chci nastartovat a nic.
Nějaká neplecha bude asi v tom bazmeku,ale jak to prosím vyřešit a co s tím?????(V autě je nějaká nejspíš dodělávaná kontrolka a ta blikala červeně,normálně nedělá nic)
Díky za každou radu. :wink:
Přílohy
Takto rozložené už jsme to koupili
Takto rozložené už jsme to koupili
Toto bliká červeně,když se auto rozhodne nenastartovat
Toto bliká červeně,když se auto rozhodne nenastartovat
INÍŠEK=INÍŠKOVÁ "ANDÍLEK S ĎÁBLÍKEM"


srazík Břehy 2012 http://www.youtube.com/watch?v=RuYQMK9f ... e=g-crec-u" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=E6okTN4j ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ronin Petoru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2009 22:10
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imob

Příspěvek od Ronin Petoru »

Zdravím a prosím o radu. Nejde mi nastartovat. Motor se točí starterem, ale nejde palivové čerpadlo. Pojistka je v pořádku, relé taky, ale podle chytré knížky mi do konektorů relé č. 2 a 3, které by měly žárovkovou zkoušečku rosvítit asi na 1-2 sekundy, nerosvítili, jde jen necelých 5V. Druhý den vše fungovalo jako normálně a podnikli jsme výlet se spoustou zastávek a vše bylo ok. Večer jsme zaparkovali a ráno zase nešlo, se stejnou závadou, vůbec nastartovat. Asi funguje jen obden ;o) Podezřívám odcházející imobilizer.

Uživatelský avatar
Bendym
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.04.2012 11:02

IMMO _ náhodné výpadky

Příspěvek od Bendym »

Čas od času se mi stane, že otočim klíčkem do třetí polohy, a nerozsvítí se žhavení.. a motor prostě nenaskočí.
Nevysledoval jsem v tom žádnou pravidelnost, ani příčinu. Obyčejně stačí to nechat odležet a po naprosto nepravidelné době se pokus zdaří.

Po posledním výpadku jsem to napíchl na VAG a vyhodilo to tuhle zprávu.
Nevíte někdo, jestli to s tim má co dočinění?! Čim by to mohlo bejt?!


Je to poměrně otrava a nepraktická závada. Kolikrát pumpař nechápe, proč jsem přijel jako pán, natankoval, a odtlačil bokem a čekal...


Díky Martin
Přílohy
2012-04-09 10.35.10x.jpg
Ford Galaxy I '99 1.9 TDi 81 kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“