NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Jose1 »

No tak je to doma, teda v autě vlastně...... :P
MIO MOOV 360
Třeba to někomu pomůže. První postřehy s navigací člověka doposud nezasaženého touto technologií, takže vlastně subjektivně objektivní recenze.
Manuál v pdf se sem nevešel, tak pokud bude mít někdo zájem, tak pošlete na SZ požadavek, já zašlu mailem..
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od widle »

Jose 1
mrkni na Mio forum, odkaz níže pro Bitviho....já mám mio c520 a držák je taková pevná noha s kloubem, mám jej uchycený vlevo od volantu, co nejníž, tudíž mi neomezuje výhled, kabel je dost dlouhý a dosáhnu na ni, takže v tomhle směru já mám jen dobré pozitiva.........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Celettkář
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2007 19:06
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Celettkář »

Já mam tuhle a taky jsem spokojenej každej rok koupím nový cd za 300 Kč a pohoda.Teď ji mam teda vyndanou passata jsem prodal a koupil jsem sharana tak ji musim namontovat namáte někdo zkušenost jakej má vliv na anténu vyhřejvaný čelní sklo abych nemusel dávat anténu na střechu?
Autoskla a Karosářské práce http://www.sedlatyauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od sid666 »

No já mám tomtom One a jsem spokojenej...koupil jsem ho s mapama jen pro ČR,SR,Polsko a Maďarsko...,mapy jsou ku*va drahý,ale mám človíčka,co mi tam nasypal celou Evropu + nově hlavní tahy v Chorvatsku,tak že spokojenost...Je fakt,že bych raději bral tomtom One XL ,ale tenhle prcek mi taky stačí...Jinak obrovská výhoda,je možnost sehnání map,což u jiných navigací je s problémem...Jak říkám spokojenost :wink: :D

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

Celettkář - vyhrivani nevadi :wink: Vadi pokovene....

Celettkář
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2007 19:06
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Celettkář »

patper píše:Celettkář - vyhrivani nevadi :wink: Vadi pokovene....
Dík
Autoskla a Karosářské práce http://www.sedlatyauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Jose1 »

Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Maron »

To: Jose1
Tak jsem si četl tvé postřehy o tvé navi a mám takovou otázku:
Šel bys do ní znovu? Nebo by jsi si připlatil za jinou?

Já měl pár dní TomTom 910 a byl jsem z ní unešenej. Bohužel jsem jí koupil na inzerát a tento víkend mi asi def. umřela. Prošlehl se mi autoadaptér a 12V jí asi neudělalo dobře, páč smrdí spáleninou...
Volal jsem do servisu a řekli mi, že to může být jen zákl. deska/3500kč/, nebo i další věci až do 6 tis. Za 8500 ji koupím novou, nebo TT930 Trafika za 10,5tis. Tak jsem zatím v mínusu 3000kč, ale i ztráta je zisk, pokud se člověk poučí.....
Tak vybírám další, jen váhám jestli TomTom nebo Garmina a jestli základní modely, nebo si připlatit na BT, FM, RDS-Trafik a pod.
Díky za každé postřehy.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Nic neřeš a jdi znovu do TT. Už jsi si to vyzkoušel, dokonce s Hitech vybavením :mrgreen: tak víš vo co go. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Maron »

To Vilík.
JJ. jen se tak ujištuji, že ten pocit, co ve mně dřímá je správný ... 8)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Jose1 »

Maron
Odpověď zní, že bych do ní klidně šel.
Je ovšem pravdou, že je šita horkou jehlou. Pokud máš zájem o další info, koukni na Miofórum, tam řešíme některé takříkajíc porodní bolístky.
Je fakt, že rychlost je perfektní. Občas tam najdeš chybičku na kterou třeba někdo nadává, ale mě připadají nářky na mapy nesmyslné. Prostě pokud ti hlasová navigace na některé křižovatce připadá nesmyslná, nebo tam třeba není značen kruhový objezd, mrkneš na značení trasy a prostě jedeš podle modré lajny. Zbytečně furt nekecá a pokud mineš odbočku, máš do vteřiny (doslova) alternativu. Takže můžeš městem projíždět i podle vlastního uvážení a ona tě stejně pořád táhne tou nejkratší cestou k cíli, byť jsi právě třeba zrovna neuposlechl odbočit, protože tam byla třeba zácpa, nebo se ti ta silnice prostě nelíbila.
Otravoval jsem moderátory na fóru tak dlouho, až začali konečně řešit s výrobcem problémy s BT. Neumí totiž rozeznat volajícího a pořád vypisuje neznámý volající, což mě dost vadilo. Už zjistili dokonce proč to tak je a bude na to časem oprava.
Jinak bych asi nic jiného po pár týdnech provozování nevytknul.
Na http://www.poi.cz jsou již k dispozici POI v formátu pro tuto navi, takže i tady už vše chodí.
Zatím pořád není k sehnání náhradní, nebo delší držák, jelikož jinam, než na sklo ji nepřichytíš a v tom případě na ni pohodlně nedosáhneš. V našich autech je jakýkoliv sklo daleko mimo dosah.
A hlavně se tím pořád někdo zabývá a dnes se již pracuje na 3. aktualizaci.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Maron »

Něco k tomu uchycení navigace ...
Jak jsem psal, měl jsem TT910 a taky jsem na ni nedosáhl. Na to boční levé sklo, jsem ji ale mohl dát bez problémů a také natočit. Asi je TT držák jiný něž u Grm.
Věděl jsem, že na palubku nechci nic lepit. Už se s tím nic neudělá, jsou tam po odstranění fleky, nebo to blbě drží a odpadne to, když to nejmín potřebuji. Nakonec jsem si udělal z 8mm plexy kolečko a to jsem přidělal šroubkem do palubky nad přístrojovku.
Perfektně se nechá obsluhovat a ničemu nevadí. Jen se musí to místo dobře najít. Vyndat přístrojovku, ošahat si prostor mezi levou dělicí příčkou a tvarovanou hadicí od středního výdechu topení. Chce to trochu trpělivosti a nakonec objevíte místo, asi 3x2cm kam se dá udělat otvor pro vrut, nebo šroubek s matkou. Zapalovačem jsem si nahřál jehlu v kleštích a od spodu jsem ji protlačil kolmo skrz palubku. Tím jsem si zajistil, že to při vrtání ze zhora nepošlu někam jinam. Ta palubka je asi 7mm silná i s tapecírunkem. Pokud se mi to časem přestane líbit, nic hrozného se neděje. Kolečko odšroubuji a vzniklý otvor zaslepím ozdobnou pokličkou na vruty do dřeva. Prodávají se různé velikosti a odstíny. Já mám palubku šedivou, tak no problem, myslím, že by si toho potom nikdo ani nevšiml.
Třeba se to bude někomu hodit :lol:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od widle »

Jose1 píše:Maron
Odpověď zní, že bych do ní klidně šel.
Je ovšem pravdou, že je šita horkou jehlou. Pokud máš zájem o další info, koukni na Miofórum, tam řešíme některé takříkajíc porodní bolístky.
Je fakt, že rychlost je perfektní. Občas tam najdeš chybičku na kterou třeba někdo nadává, ale mě připadají nářky na mapy nesmyslné. Prostě pokud ti hlasová navigace na některé křižovatce připadá nesmyslná, nebo tam třeba není značen kruhový objezd, mrkneš na značení trasy a prostě jedeš podle modré lajny. Zbytečně furt nekecá a pokud mineš odbočku, máš do vteřiny (doslova) alternativu. Takže můžeš městem projíždět i podle vlastního uvážení a ona tě stejně pořád táhne tou nejkratší cestou k cíli, byť jsi právě třeba zrovna neuposlechl odbočit, protože tam byla třeba zácpa, nebo se ti ta silnice prostě nelíbila.
Otravoval jsem moderátory na fóru tak dlouho, až začali konečně řešit s výrobcem problémy s BT. Neumí totiž rozeznat volajícího a pořád vypisuje neznámý volající, což mě dost vadilo. Už zjistili dokonce proč to tak je a bude na to časem oprava.
Jinak bych asi nic jiného po pár týdnech provozování nevytknul.
Na http://www.poi.cz jsou již k dispozici POI v formátu pro tuto navi, takže i tady už vše chodí.
Zatím pořád není k sehnání náhradní, nebo delší držák, jelikož jinam, než na sklo ji nepřichytíš a v tom případě na ni pohodlně nedosáhneš. V našich autech je jakýkoliv sklo daleko mimo dosah.
A hlavně se tím pořád někdo zabývá a dnes se již pracuje na 3. aktualizaci.
já mám navi na skle, vlevo vedle volantu a nemám stím problém...........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Jose1 »

widle
Na tom malým bočním okýnku, nebo na tom stahovacím? Na to stahovací to dávat nechci, neb za jízdy hulím a tudíž větrám. A na tom malým okýnku to mám zatím taky, ale to má fakt krátkej držák, takže se musím předklánět. A ještě ten sloupek cloní mikrofon pro použití HF.

Ale mám vymyšlenou vychytávku - normálně do vysouvacího držáku na pití namontuji plexisklo a na to pak přicucnu ten origo držák. A až budou prodávat držáky zvlášť, tak ho pořídím, rozeberu a použiju jen to krátký ramínko, který tam namontuji napevno a ještě se to bude sklápět při zasunutí toho držáku. Ha. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od widle »

Jose1
já to mám normálně na čelním skle, mám Mio c520 s celkem dlouhým držákem, sice se musím předklonit, ale nijak dramaticky. Na boční okýnko bych to nedával, občas ho i používám....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“